Page 5 of 5 FirstFirst ... 345
Results 61 to 67 of 67

Thread: 210 максимална скорост....

  1. #61
    Запален алфист blank_jack's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Plovdiv
    Age
    35
    Posts
    235

    Default

    Quote Originally Posted by Novachev
    Quote Originally Posted by blank_jack
    Не се бях замислял, че можело да не ми е верен километража, ама със 17" джанти, гуми 215/45 ми показа 230, бяхме 2 души в колата с резервоар до горе ... и в последствие на диагностиката ми казаха, че ламбдата ... нот респондинг ама тва нз дали би повлияло максималната скорост или само ускорението и разхода...
    Проверка можеш да напрвиш тук http://kartuning.ru/raschkpp/index.php? ... 0%CA%CF%CF предавателното число на 5-та е 0.92 а на главното предаване 3.73 размера на гумите го знаеш.
    е то няма какво да го смятам - Тиното вече го сметна, аз съм със същия двигател, същатата година - 219.4 км/ч ... честно казано ми се струва твърде голямо отклонение ... май единствения начин да разберем е да минем покарай някой полицаи с 240 и те ше си кажат

    кой ше се прежали и ше ги лежи тия 240 ?
    Аlfa Romeo 156 1,8 TS
    Fiat Bravo - 1,6
    Hyundai i20 - 1,2

  2. #62
    Запален алфист
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    ВАРНА
    Posts
    127

    Default y

    :novachev: ами да ти кажа когато смених малките свещи ми се стории че им е мн малка цената 10 лв на броика ...и тогава забелязах че 2 те лули гумените нс свещите са направо изпечени но нищо друго не сам забелязал просто колата веднага след като я зех 1-2 седмици и се прецака дебитомера и го смених и колегата тино ми каза че не е маи оригинален понеже парт номера е различен ако може някои да ми каже неговият номер какав е мн ще сам му благодарен...за катализатора незнам трябва даправо да го махна ма нещо не ми се иска незнам какви ще са последствията спукани траби немам...а от тия лули или от свещи гадни мойе ли да ми се ограничава така колата и да я усещам сякаш некои е кон е умрел даже 50 -60 к
    Алфа Ромео 156 2.0 T.S!!!

  3. #63
    Запален алфист
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    ВАРНА
    Posts
    127

    Default ъ

    ?
    Алфа Ромео 156 2.0 T.S!!!

  4. #64
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Аз мисля че е хубаво като сменяш свещи е хубаво всичките да ги смениш и да са едни и същи, цена от 10 лв особенно за малките свещи е ниска комплекта на NGK излиза скъпо и трудно се намира някъде около 350 а колегата Tinoto мисля че беше казал че е със Денсо а те са към 250 лв комплекта. Трябва да отидеш на диагностика но да не я закачат на тестер а да проверят свещите на осцилоскоп дали работят всичките защото при мен едната лула беше прегоряла изцяло и като тръгнех да натискам на високите обороти към 5500 6000 сякаш сменяше гласа и набираше по бавно докато иключи прекъсвача. При мен причината за преебаването на лулата беше че като са и наливали маслото са оляли и е влязло в дупката на свеща, но маслото може да дойде и от кофти гарнитура на капака, цената на лулата е към 20-30. А за дебитомера ако не отговаря гледам че продават и по 120 лв даже но не знам с какво качество но чувам че Бобо турбото слагал такива. Успех
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  5. #65
    Запален алфист
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    ВАРНА
    Posts
    127

    Default d

    малееее аз кви луди свещи сам сложил може ли да и стане нещо ми самата кола до трета заглахва на точно 2200 об и след 4хил почва да се чува бучене от двигателя смисал звукат се увеличава а уборотите се вдигат по бавно и я усештам че не и достига ами тя и бубината маи беше дала нещо на каса давала е на касо в блока на дв,и се е разтопила леко поне това ми каза маисторат ,,,някакав по евтин вариянт за свещи нямали ,,,незнам защо ме самнява че проблемат няма да се опраи като сменя свещи и лули ма ....нз
    Алфа Ромео 156 2.0 T.S!!!

  6. #66
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Свещи има по евтини варианти мисля че ми предлагаха на шампион за около 80 лв комплекта но на фона на цената на NGK i Denso звучи стряскащо и не се знае колко ще паснат на колата. А за бубината и моята беше нагоряла в долния краи даже част от бакелита се изрони но бубината функционира, но все пак я смених тя ми излезе към 130 лв някаква италианска. Гледам че имаш проблем моята кола един познат във Варна ми я гледа и откри косурите по инжекцията той ми намери не работещата свещ и ми изчисти дебитомера,и други такива лошото е че няма подходящ софтуер за италянски коли сервиза му се намира като идваш от златните по околовръстното завиваш на дясно на светофара на OMV-то сервиза е на около 300 метра от светофара на първата пресечка в дясно голям бял сервиз с 4 клетки мисля. Човека е много в час с инжекционите даже преподава и в МЕИ-то Христо Мерсинков се казва но по принцип не се занимава с италиански коли а и посещенията са със записване. Ако искаш мини попитай но незнам дали че се съгласи да ти прегледа белисимата.
    Дано те ориентирам ама така и на ги научих за 6 години имената на улиците виви Варна
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  7. #67
    Запален алфист
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    ВАРНА
    Posts
    127

    Default ж

    мхмм стана ми ясно каде е тои бащата е ходил при нехо но предполагам че не е от инжекцията че там парите са големи ....благодаря ти мнннн за саветите надявам се това бавно и шумно набиране да се орави с малко пари че и нещо се разтропа отпред ,,,ще отида при италянеца да ми каже какви варианти има за свещи и лули ще си ги сменя и ако не се оправи отвам или в твоя сервиз или бош...
    Алфа Ромео 156 2.0 T.S!!!

Page 5 of 5 FirstFirst ... 345

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •