Results 1 to 9 of 9

Thread: Проблем със спирачките

  1. #1

    Default Проблем със спирачките

    Здравейте!
    Два месеца ходене по мъките трошене на пари и нищо.
    Следния проблем
    След смяна на АБС модул, спирачни маркучи, дадчик на спирачката, спирачна помпа , проверка на сервото. Спирачките задържат и не отпускат.
    Консултация с различни майстори . Дигат ръце.
    Взех да чета, изтеглих програма от интернет Multiecuscan
    И там пише , че при смяна на помпа спирачна течност или модул се активира програма за настройване на системата.

    Та въпросът ми е - дали има нещо вярно в това?
    И можели да ме насочите от къде да си купя кабел ЕЛМ 327 V1.4 или 1,3 програмата на одържа 1,5
    Алфа 156 Кросвагон 2004г

  2. #2

    Default

    Здравейте.
    Кратко - не.
    Дълго - от къде сте?
    Кросвагон е от 2005 г. Това са симпотоми на задържащи спирачни апарати. Не Ви трябва диагностика за тези проблеми - само читав майстор. Отидета на ГТП. Вземета разпечатка от "валците" и споделете. Сменили ли сте жилата на ръчната спирачка? Обезвъздушаване? Или върви плашещо по-вече от спирането Смени ли ли сте наклади ако са "изгорели"? Това са механични проблеми, не касаят елктронната диагностика.
    Поздрави.
    Every tool has a hammering side. (Eric O. SMAR)

  3. #3
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Quote Originally Posted by ivosimeonov View Post
    Здравейте!
    Два месеца ходене по мъките трошене на пари и нищо.
    Следния проблем
    След смяна на АБС модул, спирачни маркучи, дадчик на спирачката, спирачна помпа , проверка на сервото. Спирачките задържат и не отпускат.
    Консултация с различни майстори . Дигат ръце.
    Взех да чета, изтеглих програма от интернет Multiecuscan
    И там пише , че при смяна на помпа спирачна течност или модул се активира програма за настройване на системата.

    Та въпросът ми е - дали има нещо вярно в това?
    И можели да ме насочите от къде да си купя кабел ЕЛМ 327 V1.4 или 1,3 програмата на одържа 1,5
    Алфа 156 Кросвагон 2004г
    Всички колела могат да задържат само при проблем в спирачната помпа( горе на педала). От модула или нещо друго, няма да задържат всичките, а само едно или двойка. При всички случаи е механичен проблем.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  4. #4

    Default

    Продават ремонтни комплекти гумички за спирачните апарати.Като остарее гумата и се смачква и не може да връща обратно и задържа.Не са скъпи, но не знам за Кросвагона да не са някакви редки.

    Има ги комплектите в интернет страниците за авточасти както и в Амазона.Има и в Ebay, но не е сигурно какво е предлаганото качество, да не говорим че повечето не пишат дори кой е производителя/марката на ремонтния комплект.

    Ако сменяш гумички мисля че се слагаше и някаква специална грес, но не съм сигурен за греста.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  5. #5

    Default

    Здравей!
    Апаратите са перфектни движат се лесно. Налягане то е в цялата система.
    Жилата също сменях.

    ---------- Post added at 20:13 ---------- Previous post was at 20:11 ----------

    Всичко механично е сменено и проверено. Има налягане в цялата система.

  6. #6
    започва да се пристрастява dancho76's Avatar
    Join Date
    Jun 2018
    Posts
    79

    Default

    Имам подобен проблем пак с Кросвагон .
    При мен след смяна на накладки започна да ми задържа задните . Само че само ако карам на градско . На дълго не задържат . На градско съвсем леко се усещат при спиране сякаш държиш спирачката леко . Това не е винаги . Понякога го няма този проблем . Съвсем леко греят дори не прехвърля топлината на джантите само барабаните са топли .

  7. #7

    Default

    Тва ми звучи като пренатегната ръчна.

  8. #8
    започва да се пристрастява dancho76's Avatar
    Join Date
    Jun 2018
    Posts
    79

    Default

    При смяната на накладките ръчната си остана на същото положение като преди . Като се замисля наистина хваща при съвсем леко дърпане . Като мине потопа ще я погледна

  9. #9

    Default

    Отпусни я, до 3- тия зъб трябва въобще да не хваща, чак на 5-6-7. Иначе не е проблем особен, ако не те притеснява вдигането на разхода на гориво и задни накладки.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •