Results 1 to 9 of 9

Thread: Сваляне на облегалките на задните седалки на седан версиите!

  1. #1
    започва да се пристрастява B&V's Avatar
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    Варна
    Posts
    92

    Default Сваляне на облегалките на задните седалки на седан версиите!

    Здравейте колеги,
    Разбрах че главно на TI версиите я има тази екстра, да могат да се свалят облегалките на задната седалка при седана. Седанът ми харесва повече от спортвагона. Често ни се налага да превозваме дълги предмети и тази екстра ми е много важна. Бих искал да ви попитам възможно ли е да се направят падащи на кола която няма тази есктра, някой правил ли го е?
    Благодаря.
    Alfa Romeo 147, 1.9 JTD 16 V

  2. #2

    Default

    Quote Originally Posted by B&V View Post
    Здравейте колеги,
    Разбрах че главно на TI версиите я има тази екстра, да могат да се свалят облегалките на задната седалка при седана. Седанът ми харесва повече от спортвагона. Често ни се налага да превозваме дълги предмети и тази екстра ми е много важна. Бих искал да ви попитам възможно ли е да се направят падащи на кола която няма тази есктра, някой правил ли го е?
    Благодаря.
    Моят седан не е TI, но пак му падат седалките Мисля, че занимавката с преправяне и изрязване ще е доста голяма. Лично аз не съм попадал на информация за тази интервенция.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm Q-tronic



  3. #3
    започва да се пристрастява B&V's Avatar
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    Варна
    Posts
    92

    Default

    Благодаря за отговора колега. Това е добре че ги има и при другите модели. Ще търсим такава, но понякога е трудно да намериш кола хем да ти харесва и да има и това което искаш. Затова ме интересуваше може ли да се направи допълнително тази екстра.
    Alfa Romeo 147, 1.9 JTD 16 V

  4. #4

    Default

    Quote Originally Posted by B&V View Post
    Благодаря за отговора колега. Това е добре че ги има и при другите модели. Ще търсим такава, но понякога е трудно да намериш кола хем да ти харесва и да има и това което искаш. Затова ме интересуваше може ли да се направи допълнително тази екстра.
    Аз даже не знаех, че я имам тази екстра.. Бяхме се събрали с 2-ма колеги и единият ми каза, че колата ми имала падащи седалки.. Може би никога нямаше да обърна внимание Но да, определено става доста голям багажника като сваля седалките
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm Q-tronic



  5. #5
    Болен алфист Scrapera's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    София
    Posts
    1,268
    Blog Entries
    3

    Default

    На кола, излязла от завода, без падаща седалка, няма отвор.
    Има ламарина, на която заварките трябва да се разпробият и да се демонтира...
    1996 164 Super TS LPG | 1997 164 Super TS

  6. #6

    Default

    Аз съм виждал и с ламарина и с пластмасов капак.Моята е с пластмасов капак.

    Казаха ми че това е направено за превозване на ски - слагаш ги в багажника и това което не се събира го прекарваш през дупката в задната седалка.Досега не съм ги ползвал дупката по този начин.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  7. #7
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Аз си мислих че на всички падат, но явно съм в грешка. Поне на комби версията 100% са падащи

    Относно интервенцията, няма невъзможни неща, но въпросното преправяне трябва да се направи кадърно, защото се създават предпоставки за усукване на купето, така че поне една разпънка на бомбетата ще е задължителна според мен, макар че комбитата нямат напрактика такава, а вероятно е подсилено под някаква друга форма купето.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  8. #8
    Запален алфист KARTaL's Avatar
    Join Date
    May 2015
    Location
    Blagoevgrad
    Posts
    202

    Default

    Малко да обновя темата, днес тръгнах да свалям задните седалки, но изглежда доста сложно. Двете щипки ги счупих, но виждам, че има нещо като кука където закача, с нея как да процедирам и също така облегалките как се свалят? Само на страничните болтове ли се държат?
    Alfa Romeo 166 2.0 16v T.S

  9. #9

    Default

    Натискаш задния край надолу и предния го буташ назад и ще откопчаят
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •