Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 60

Thread: Alfa Romeo 156/159 или Passat

  1. #1

    Default Alfa Romeo 156/159 или Passat

    Търся някакво комби до 6000 лева, даже 5000 по-добре и първо гледах пасати ама вместо да вземам B5.5 който ми е грозен на външен вид, B6 ми харесва ама над бюджета, видях че alfa romeo 156 да кажем от 2006 или 159 от 2007 хем са по-нови хем по хубави на външен вид и са и по-евтини, та ако погледнем само от икономическа гледна точка, като разходи след покупката кое ще ми е по-евтино, дизелов пасат 2002-2005г. 130-150кс или пак дизелова алфа 2006-2007 140-150кс. Ще ми се да е с кожен салон колата което оскъпява пасатите доста.

  2. #2

    Default

    Пасатите преди 2008 са помпа дюза - абсолютен отпадък, тракащ, тропащ и проблемен. След 2008 цялата ВАГ група се отказва от тая технология и минава на комън рейл.

    А алфите са комън рейл от 1997г.

    Иначе 156 и 159 са доста различни коли.
    С един и същ мотор (1.9 или 2.4) със 156 ще имаш много, ама мнооого по-малко разходи и проблеми. Нямаш вихрови клапи, нямаш дпф, нямаш опелска кутия дето и вият лагерите и т.н.. А понеже 156 е доста по лека, ще имаш и поне 1 литър по-нисък разход.
    Също 156-цата е по-приятна да се кара градско и по завои. По-лека, по-пъргава, повече удоволствие създава от шофирането.

    159 е по-магистрална кола. По-тиха, по-голяма, вози по-меко.... И е супер красива... Но ще ти излезе много по-скъпо.

  3. #3

    Default

    А какво да гледам като я избирам ? Ако е 156 каква година, двигател?
    Last edited by Liky; 05-07-2018 at 09:46.

  4. #4
    Болен алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    СОФИЯ, МЛАДОСТ 3
    Age
    51
    Posts
    1,531

    Default

    Важно е и какво мислиш да слагаш в багажника. Обема на Алфата и на Пасатора е много различен.
    Иначе в минутка за реклама ще кажа че моята скоро ще се продава а е в перфектно състояние
    Alfa Romeo 155 2,5 TD 12.1994 recicled
    Alfa Romeo 156 2,4 JTD SW 04.2003 EX
    Peugeot 508 RXH 02.2013

  5. #5

    Default

    Quote Originally Posted by Alexanderbb View Post
    Важно е и какво мислиш да слагаш в багажника. Обема на Алфата и на Пасатора е много различен.
    Иначе в минутка за реклама ще кажа че моята скоро ще се продава а е в перфектно състояние
    Значи е малък багажника, а отзад мястото за пътници как е ? Абе нямам много багаж, сам съм все още но предпочитам да има място, а колко ще струва твоята ? Виждам че двигателя ѝ е голям аз много не си падам състезател и предпочитам да е с по-нисък разход и данък.

  6. #6
    Пай се ... Zlobich's Avatar
    Join Date
    May 2013
    Location
    София
    Posts
    1,048

    Default

    Алфа комби, това е някакъв мит. Ако искаш място в багажника се насочи към друга марка. Огледай 156/159 комбита на живо. Поразрови се из форума и почети за тропащите предници на 156 и драмите с предното окачване, аз не ти препоръчвам 156. При 159 незнам как е положението с окачването. Из форума има много изписано за 156 и 159. Успех.
    От наблюденията и писаното из форума, финансите които имаш, няма да стигнат за читав 159 екземпляр.


    Изпратено от моят WAS-LX1 с помощта на Tapatalk
    Две неща са безкрайни: Вселената и човешката глупост, и аз не съм сигурен за Вселената.

  7. #7

    Default

    Купувай Пасатор.

    Можеш да хвърлиш очо и на Фиат Крома 2005===>

    Той е със същите дизелови двигатели като на 159-ката, но е окачване и шаси мисля на опел вектра(или друг модел беше, не съм сигурен) и е по-евтино за поддръжка.

    След като се колебаеш грабвай пасатора, иначе всички ще сме ти "криви" от този форум които сме препоръчали алфа.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  8. #8
    Газта е здраве LYBRAtor's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    35
    Posts
    236

    Default

    за около 5 можеш да намериш перфектна 156-ца, но наистина отзад си е тесничко, комбито е комби само на визия, иначе си малко по-голям хечбек. Пасатът е по-широк и с по-голям багажник и от двете алфи.

    по отношение на 159 - просто не виждам с 5-6 хиляди какви ще си купиш, защото ще е тотален гроб. окачването е по-здраво от 156, но и по-скъпо.

    Иначе казано ако обема вътре и за багажа е важен, търси пасат, ако не - за тия пари 156-ца

    П.с. Кромата също не е лош вариант. Поразгледай я
    '05 E-class 3.0 24v LPG, '05 C-class 1.8 16v Kompressor Sportcoupe, '09 A-class 1.5 8v
    Ex:'07 147 1.6, '07 159 1.9 JTDm, '00 Lybra 1.9 JTD, '86 Delta GT 1.6, '04 C2 1.6, '97 Vectra 1.8, '97 Dedra 1.6

  9. #9
    Запален алфист alfa_romeo_forever's Avatar
    Join Date
    Feb 2014
    Location
    Перник и околността
    Posts
    1,397

    Default

    Quote Originally Posted by Liky View Post
    Търся някакво комби до 6000 лева, даже 5000 по-добре и първо гледах пасати ама вместо да вземам B5.5 който ми е грозен на външен вид, B6 ми харесва ама над бюджета, видях че alfa romeo 156 да кажем от 2006 или 159 от 2007 хем са по-нови хем по хубави на външен вид и са и по-евтини, та ако погледнем само от икономическа гледна точка, като разходи след покупката кое ще ми е по-евтино, дизелов пасат 2002-2005г. 130-150кс или пак дизелова алфа 2006-2007 140-150кс. Ще ми се да е с кожен салон колата което оскъпява пасатите доста.
    За около 5-6к по добре откажи 159 .. шанса за курник на тея пари е 99%

    Пасата е по широк и от двете от зад , возил съм се . НА твое място бих погледнах а6 ц5 комби , това за мен е супер яката кола .. има разнообарзие от мотори и от зад мястото си е дооооста добро

    ПП: но мисля че и пасат 5.5 и а6 ц5 са на една база , ако греша нека някой да ме поправи .
    Fiat Bravo 1.9 JTD 105hp - Ex..
    Alfa Romeo 147 2.0 TS Selespeed - Ex ..
    Alfa Romeo 156 2.4 20v "TI" - Ex ..

  10. #10
    започва да се пристрастява NikMar's Avatar
    Join Date
    Aug 2016
    Location
    Габрово
    Posts
    81

    Default

    Quote Originally Posted by alfa_romeo_forever View Post
    ПП: но мисля че и пасат 5.5 и а6 ц5 са на една база , ако греша нека някой да ме поправи .
    За С5 /нали за Ситроен става дума?/ не го препоръчвам, приятел на сина ми си купи такъв за 6К месец януари и нарина до сега още 2К, то небе турбо, свещи, дюзи, окачване отзад, отпред, абе ужас и цените са им повече от златни. Харесвам френските машини, но ако има кой да ми плаща поддъжката ще ги карам с кеф. Частите им спрямо Фиата който карам сега и съм доволен от него, са умножени по 2. Преди години имах Регата и карах служебно Пежо 405, частите му бяха точно умножени по две, а иначе като параметри бяха еднакви.

  11. #11

    Default

    Мда, правилно те насочват колегите.

    Ако ти се кара приятна кола - вземи 156.
    Ако ти трябва голям багажник - вземи пасат.
    А 159 бих взел само ако имам над 10хил лева излишни. С 5 не става.

  12. #12

    Default

    Quote Originally Posted by alfa_romeo_forever View Post
    За около 5-6к по добре откажи 159 .. шанса за курник на тея пари е 99%

    Пасата е по широк и от двете от зад , возил съм се . НА твое място бих погледнах а6 ц5 комби , това за мен е супер яката кола .. има разнообарзие от мотори и от зад мястото си е дооооста добро

    ПП: но мисля че и пасат 5.5 и а6 ц5 са на една база , ако греша нека някой да ме поправи .
    А6 C5 няма аналог при VW. Пасата (5 и 5.5) са на базата на A4 B5 (пасата е малко по-просторен въпреки това). И трите коли в крайна сметка споделят едно окачване (готините 8 предни носача), така че откъм това ще е все тая коя би взел човек Разнообразието от мотори при A6 е силно казано такова - атмосферен мъртвец 1.8; същия мотор, но с турбо (по става); 6-цилиндрова ламя-маслояд 2.4/2.8/3.0; 2.7 V6 битурбо (яката работа, но поддръжка, цени и всичко останало е да си такова таковата ) и напълно безсмисления (но със страхотен звук и разход 25/100 ) осмак 4.2. Дизелите са още по-зле - 2.5 TDI доказания душегуб (имам такъв в А4) във всевъзможни модификации и железният (но умрял откъм вървеж) 1.9 TDI с роторна помпа (110 к.с.) или помпа-дюза (116/131 к.с.) като се има предвид, че А6 в това купе с 1.9 е като бялата лястовица, а цените са като на следващия модел... С две думи - бягай от Ауди (казвам го като притежател на такова)! Аз лично ти препоръчвам Пасат 5.5. Окачването е "лошото", но 1.9 TDI 131 к.с. е супер железен мотор, върви много яко за конете си, икономичен е, а дори и да стане нещо, не е голяма драма ремонта. За 5000 ще си вземеш такъв "слънце", ако можеш да го погледнеш с друго око (каза, че ти грознее на вид). За Пасат 6 няма да ти стигне бюджета, а там макар и с "нормално" вече окачване, проблемите могат да превишат многократно тези на предния модел. 90% от предлагащите се екземпляри са 2.0 TDI, което е доказания боклук, а дори и да намериш 1.9 TDI - обикновено са някакви постни базови коли, а вървежа му е като на автобус. За алфите колегите ти казаха, там не мога да давам мнение

  13. #13

    Default

    Ето например гледах вчера тази обява, какво не ви харесва за нея? И ако отида на оглед какво трябва да гледам
    https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cg...2&slink=7ilm6z

    В тази тема тук прочетох първото и второ мнение но като цяло не разбирам много от коли
    http://forum.vwclub.bg/viewtopic.php?f=87&t=395844

  14. #14

    Default

    Дизелова 159ка за 4000 лева... Минимум е на 350 000км

    При избора на кола има няколко основни правила. Едно от тях е - никога не си купувай някоя от най-евтините обяви, освен ако не си готов за приключения.

    Бягай далече, ще намразиш марката. Едни носачи да ти се наложи да смениш по 400 лева бройката и си фалирал.

    С 4-5 хил лева бюджет взимай 156-ца и си я стягай.
    Аз взех за 2500, вече съм над 4000 и не виждам скоро да спра да давам.

    Събери 10к и тогава гледай за 159ки. Или пасати с комънрейл (след 2008 ).

  15. #15

    Default

    Купуваш 159-ката 4500 лв., от там директно в сервиз, отваряне на мотор, ревизия и смяна на това, което е необходимо, смяна на ангренаж и ролки, рециклаж на турбо, смяна на окачване. Може накрая да ти стъпи на 8000 лв., но поне ще знаеш, че най-проблематичното е оправено. А като купиш кола на 142655 км. за 13800 лв. кой ти гарантира, че всичко е розово?
    Hennessey Venom GT, 2009 - ex, тоталка,
    Bugatti Veyron 16.4 Grand Sport 2011 - ex, за скрап,
    Pagani Huayra 2014 - ex, за части,
    Alfa Romeo 156 1.9JTD, 150 коня.

Page 1 of 4 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •