Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 60

Thread: Alfa Romeo 156/159 или Passat

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Default Alfa Romeo 156/159 или Passat

    Търся някакво комби до 6000 лева, даже 5000 по-добре и първо гледах пасати ама вместо да вземам B5.5 който ми е грозен на външен вид, B6 ми харесва ама над бюджета, видях че alfa romeo 156 да кажем от 2006 или 159 от 2007 хем са по-нови хем по хубави на външен вид и са и по-евтини, та ако погледнем само от икономическа гледна точка, като разходи след покупката кое ще ми е по-евтино, дизелов пасат 2002-2005г. 130-150кс или пак дизелова алфа 2006-2007 140-150кс. Ще ми се да е с кожен салон колата което оскъпява пасатите доста.

  2. #2

    Default

    Пасатите преди 2008 са помпа дюза - абсолютен отпадък, тракащ, тропащ и проблемен. След 2008 цялата ВАГ група се отказва от тая технология и минава на комън рейл.

    А алфите са комън рейл от 1997г.

    Иначе 156 и 159 са доста различни коли.
    С един и същ мотор (1.9 или 2.4) със 156 ще имаш много, ама мнооого по-малко разходи и проблеми. Нямаш вихрови клапи, нямаш дпф, нямаш опелска кутия дето и вият лагерите и т.н.. А понеже 156 е доста по лека, ще имаш и поне 1 литър по-нисък разход.
    Също 156-цата е по-приятна да се кара градско и по завои. По-лека, по-пъргава, повече удоволствие създава от шофирането.

    159 е по-магистрална кола. По-тиха, по-голяма, вози по-меко.... И е супер красива... Но ще ти излезе много по-скъпо.

  3. #3

    Default

    А какво да гледам като я избирам ? Ако е 156 каква година, двигател?
    Last edited by Liky; 05-07-2018 at 08:46.

  4. #4
    Болен алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    СОФИЯ, МЛАДОСТ 3
    Age
    51
    Posts
    1,531

    Default

    Важно е и какво мислиш да слагаш в багажника. Обема на Алфата и на Пасатора е много различен.
    Иначе в минутка за реклама ще кажа че моята скоро ще се продава а е в перфектно състояние
    Alfa Romeo 155 2,5 TD 12.1994 recicled
    Alfa Romeo 156 2,4 JTD SW 04.2003 EX
    Peugeot 508 RXH 02.2013

  5. #5

    Default

    Quote Originally Posted by Alexanderbb View Post
    Важно е и какво мислиш да слагаш в багажника. Обема на Алфата и на Пасатора е много различен.
    Иначе в минутка за реклама ще кажа че моята скоро ще се продава а е в перфектно състояние
    Значи е малък багажника, а отзад мястото за пътници как е ? Абе нямам много багаж, сам съм все още но предпочитам да има място, а колко ще струва твоята ? Виждам че двигателя ѝ е голям аз много не си падам състезател и предпочитам да е с по-нисък разход и данък.

  6. #6
    Пай се ... Zlobich's Avatar
    Join Date
    May 2013
    Location
    София
    Posts
    1,048

    Default

    Алфа комби, това е някакъв мит. Ако искаш място в багажника се насочи към друга марка. Огледай 156/159 комбита на живо. Поразрови се из форума и почети за тропащите предници на 156 и драмите с предното окачване, аз не ти препоръчвам 156. При 159 незнам как е положението с окачването. Из форума има много изписано за 156 и 159. Успех.
    От наблюденията и писаното из форума, финансите които имаш, няма да стигнат за читав 159 екземпляр.


    Изпратено от моят WAS-LX1 с помощта на Tapatalk
    Две неща са безкрайни: Вселената и човешката глупост, и аз не съм сигурен за Вселената.

  7. #7

    Default

    Купувай Пасатор.

    Можеш да хвърлиш очо и на Фиат Крома 2005===>

    Той е със същите дизелови двигатели като на 159-ката, но е окачване и шаси мисля на опел вектра(или друг модел беше, не съм сигурен) и е по-евтино за поддръжка.

    След като се колебаеш грабвай пасатора, иначе всички ще сме ти "криви" от този форум които сме препоръчали алфа.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  8. #8
    Газта е здраве LYBRAtor's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    35
    Posts
    236

    Default

    за около 5 можеш да намериш перфектна 156-ца, но наистина отзад си е тесничко, комбито е комби само на визия, иначе си малко по-голям хечбек. Пасатът е по-широк и с по-голям багажник и от двете алфи.

    по отношение на 159 - просто не виждам с 5-6 хиляди какви ще си купиш, защото ще е тотален гроб. окачването е по-здраво от 156, но и по-скъпо.

    Иначе казано ако обема вътре и за багажа е важен, търси пасат, ако не - за тия пари 156-ца

    П.с. Кромата също не е лош вариант. Поразгледай я
    '05 E-class 3.0 24v LPG, '05 C-class 1.8 16v Kompressor Sportcoupe, '09 A-class 1.5 8v
    Ex:'07 147 1.6, '07 159 1.9 JTDm, '00 Lybra 1.9 JTD, '86 Delta GT 1.6, '04 C2 1.6, '97 Vectra 1.8, '97 Dedra 1.6

  9. #9
    Запален алфист alfa_romeo_forever's Avatar
    Join Date
    Feb 2014
    Location
    Перник и околността
    Posts
    1,397

    Default

    Quote Originally Posted by Liky View Post
    Търся някакво комби до 6000 лева, даже 5000 по-добре и първо гледах пасати ама вместо да вземам B5.5 който ми е грозен на външен вид, B6 ми харесва ама над бюджета, видях че alfa romeo 156 да кажем от 2006 или 159 от 2007 хем са по-нови хем по хубави на външен вид и са и по-евтини, та ако погледнем само от икономическа гледна точка, като разходи след покупката кое ще ми е по-евтино, дизелов пасат 2002-2005г. 130-150кс или пак дизелова алфа 2006-2007 140-150кс. Ще ми се да е с кожен салон колата което оскъпява пасатите доста.
    За около 5-6к по добре откажи 159 .. шанса за курник на тея пари е 99%

    Пасата е по широк и от двете от зад , возил съм се . НА твое място бих погледнах а6 ц5 комби , това за мен е супер яката кола .. има разнообарзие от мотори и от зад мястото си е дооооста добро

    ПП: но мисля че и пасат 5.5 и а6 ц5 са на една база , ако греша нека някой да ме поправи .
    Fiat Bravo 1.9 JTD 105hp - Ex..
    Alfa Romeo 147 2.0 TS Selespeed - Ex ..
    Alfa Romeo 156 2.4 20v "TI" - Ex ..

  10. #10
    започва да се пристрастява NikMar's Avatar
    Join Date
    Aug 2016
    Location
    Габрово
    Posts
    74

    Default

    Quote Originally Posted by alfa_romeo_forever View Post
    ПП: но мисля че и пасат 5.5 и а6 ц5 са на една база , ако греша нека някой да ме поправи .
    За С5 /нали за Ситроен става дума?/ не го препоръчвам, приятел на сина ми си купи такъв за 6К месец януари и нарина до сега още 2К, то небе турбо, свещи, дюзи, окачване отзад, отпред, абе ужас и цените са им повече от златни. Харесвам френските машини, но ако има кой да ми плаща поддъжката ще ги карам с кеф. Частите им спрямо Фиата който карам сега и съм доволен от него, са умножени по 2. Преди години имах Регата и карах служебно Пежо 405, частите му бяха точно умножени по две, а иначе като параметри бяха еднакви.

  11. #11
    Запален алфист alfa_romeo_forever's Avatar
    Join Date
    Feb 2014
    Location
    Перник и околността
    Posts
    1,397

    Default

    Quote Originally Posted by NikMar View Post
    За С5 /нали за Ситроен става дума?/ не го препоръчвам, приятел на сина ми си купи такъв за 6К месец януари и нарина до сега още 2К, то небе турбо, свещи, дюзи, окачване отзад, отпред, абе ужас и цените са им повече от златни. Харесвам френските машини, но ако има кой да ми плаща поддъжката ще ги карам с кеф. Частите им спрямо Фиата който карам сега и съм доволен от него, са умножени по 2. Преди години имах Регата и карах служебно Пежо 405, частите му бяха точно умножени по две, а иначе като параметри бяха еднакви.
    Що е то това Ситроен ??

    Бъзикам се , за Ауди А6 C5 Говорех

    ---------- Post added at 07:55 ---------- Previous post was at 07:49 ----------

    Quote Originally Posted by dansguardian View Post
    Купуваш 159-ката 4500 лв., от там директно в сервиз, отваряне на мотор, ревизия и смяна на това, което е необходимо, смяна на ангренаж и ролки, рециклаж на турбо, смяна на окачване. Може накрая да ти стъпи на 8000 лв., но поне ще знаеш, че най-проблематичното е оправено. А като купиш кола на 142655 км. за 13800 лв. кой ти гарантира, че всичко е розово?
    Ма па по думите на продавача .. и съединител сменил , само си я докарал ( може би не е пояснил , че сам я е докарал ... с платформата )

    Иначе аз също съм на мнение че високата цена гаранции не дава , но пък на тази .. цената е в другата крайност .. и Все пак трябва да се види .
    Fiat Bravo 1.9 JTD 105hp - Ex..
    Alfa Romeo 147 2.0 TS Selespeed - Ex ..
    Alfa Romeo 156 2.4 20v "TI" - Ex ..

  12. #12
    започва да се пристрастява NikMar's Avatar
    Join Date
    Aug 2016
    Location
    Габрово
    Posts
    74

    Default

    Quote Originally Posted by alfa_romeo_forever View Post
    Бъзикам се , за Ауди А6 C5 Говорех
    Извинявам се, понеже не съм запознат с разновидностите на Ауди А6 незнаех че има Ауди А6 С5, затова помислих, че става дума за сутиена.

  13. #13
    Старши алфист ivopifeca's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    sofia
    Posts
    874

    Default

    А защо не се огледаш за 166-ца,ако търсиш Алфа?Иначе моят съвет е,ако ти изпадне читава Каппа-това е колата с дизелов мотор!По добра от 166.

  14. #14

    Default

    Мда, правилно те насочват колегите.

    Ако ти се кара приятна кола - вземи 156.
    Ако ти трябва голям багажник - вземи пасат.
    А 159 бих взел само ако имам над 10хил лева излишни. С 5 не става.

  15. #15
    Запален алфист ivaka89's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    София
    Posts
    399

    Default

    Quote Originally Posted by dhtj View Post
    Мда, правилно те насочват колегите.

    Ако ти се кара приятна кола - вземи 156.
    Ако ти трябва голям багажник - вземи пасат.
    А 159 бих взел само ако имам над 10хил лева излишни. С 5 не става.
    C5 е кодовото название на Ауди А6, а не ситроен.

    156 друса повече от 159 и в градски условия е малко по-неприятна, защото прави много големи обратни завой, вече е по-евтина предницата на 156 (направо има и народни носачи) . При 159 имаш повече тишина, доста по-ниска кола (дразнещо) много по-стабилна, пъргав волан и маневрена като кола, климатроника прави по-бързо студено и обдухването в салона е доста по-приятно от това в 156, място на задните седалки няма и при двете.Ауди А4 Б6 имат два-три читави мотори, много страдат от носачи и са безсмислено скъпи за възрастта си. Б5,5 е рядко грозен автомобил и въпреки, че е стар все още ги крадат. Провисват тавани, платовете по корите, безчувствен волан и течащи рейки.
    Сам преценяваш, според мен е важно да ти върши работа и да се чувстваш комфортно и да ти харесва как изглежда.

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •