Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 25 of 25

Thread: Волана се върти по-трудно след смяна на хидравлично масло

БКАР Бобби's Avatar

Quote Originally Posted by ivopifeca View Post
    Е аз като съм сипвал нафта пак съм си карал до прибиране.А и съм бил на пътя,ти за горелото масло...ми немам навика да нися туба с горело масло като съм на път!А нафта има в резервоара,и слушай малко как се прави Вода минерална си нося на по път,ма с нея едва ли ще стане.Та като ти се случи на тебе,си седи на пътя и чакай да то докарат горело масло,с което ще е супер за хидравличната система,като влезне по нея мизерията на горялото черно пълно с боклуци масло
    Извън темата си спорим и двамата....да не се взима под внимание ...
    Много си зле и с хидравликата......нали си камионджия....ако ти се наложи да вдигнеш легена на 25 тонен самосвал, а нямаш хидравлична течност в системата.....ако сипеш нафта ще цвърчиш като фонтана на ЕНДК-а....но, ако сипеш горяло масло....ще се получи....разсъждавай.....и вземи пий една минерална вода да се успокоиш.....)....а относно мизерията и боклуците, знам, че караш Евро -6....)
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

Quote Originally Posted by Бобби View Post
    Извън темата си спорим и двамата....да не се взима под внимание ...
    Много си зле и с хидравликата......нали си камионджия....ако ти се наложи да вдигнеш легена на 25 тонен самосвал, а нямаш хидравлична течност в системата.....ако сипеш нафта ще цвърчиш като фонтана на ЕНДК-а....но, ако сипеш горяло масло....ще се получи....разсъждавай.....и вземи пий една минерална вода да се успокоиш.....)....а относно мизерията и боклуците, знам, че караш Евро -6....)
    Ти разбирачо пробвал ли си с нафта,или се правиш на врел и кипел...аре молим те не си ври гагата,където не ти е по коефициента,а?Якажи как ще цвърчи,ако сипя нафта,или си го източи от компетентния ти опит с Темпрата

---------- Post added at 20:59 ---------- Previous post was at 20:55 ----------

Ти разбирачо пробвал ли си с нафта,или се правиш на врел и кипел...аре молим те не си ври гагата,където не ти е по коефициента,а?Якажи как ще цвърчи,ако сипя нафта,или си го източи от компетентния ти опит с Темпрата
    Я поясни също как го правиш с горелото масло,господин Темпра?Слагаш го в сандъка и чакаш да ти се прее.е хидравликата на камаза ли?Тва горелото масло си го наливай на Темпрата

Quote Originally Posted by archimedes View Post
    Случката стана на 22 Юни тази година.
    Не съм сменял (карам с летни фулда).
    За маслото не мога да кажа, защото смяната се правеше в сервиз.

Като допълнение:
    Днес съвсем случайно засякох едно момче с 159 1.9 бензин на една бензиностанция и направихме лек тест. Той въртя моя волан, а аз неговия. Според него няма разлика в усилието. За мен имаше лека разлика (неговия да се върти по-леко). Може и да си внушавам разбира се .

Пробвах и съвета да въртя волана на място на празен ход и на някакви обороти (около 2000). Не усетих някаква съществена разлика.
    Остава да покарам известни време и може би ще свикна.
    Казх ли ти да си караш колата и да не се вкарваш във филми?А и си вземи гореломоторно масло,както ти каза темпраджията-за доливане,ако се наложи")Голем смех с тия с темприте...и си вземи и дънки да го прецеждаш-тва темпраджията ти го е спестил,а?

БКАР Бобби's Avatar

---------- Post added at 20:59 ---------- Previous post was at 20:55 ----------

Я поясни също как го правиш с горелото масло,господин Темпра?Слагаш го в сандъка и чакаш да ти се прее.е хидравликата на камаза ли?Тва горелото масло си го наливай на Темпрата
    Преливаш като рядко лайно от тема в тема, и то от различни раздели.........ако някой иска да проследи простотията ти, трябва да прочете всичките ти постове в форума......
    Нямам желание да споря с теб.......за твое инфо имам 155-ца и 159-ка, а не темпра.....

Преливаш като рядко лайно от тема в тема, и то от различни раздели.........ако някой иска да проследи простотията ти, трябва да прочете всичките ти постове в форума......
    Нямам желание да споря с теб.......за твое инфо имам 155-ца и 159-ка, а не темпра.....
    Както кажеш,ти си прав!Жив и здрав!

Болен алфист

Случката стана на 22 Юни тази година.
    Не съм сменял (карам с летни фулда).
    За маслото не мога да кажа, защото смяната се правеше в сервиз.

Като допълнение:
    Днес съвсем случайно засякох едно момче с 159 1.9 бензин на една бензиностанция и направихме лек тест. Той въртя моя волан, а аз неговия. Според него няма разлика в усилието. За мен имаше лека разлика (неговия да се върти по-леко). Може и да си внушавам разбира се .

Пробвах и съвета да въртя волана на място на празен ход и на някакви обороти (около 2000). Не усетих някаква съществена разлика.
    Остава да покарам известни време и може би ще свикна.
    Твоята кола е с по-тежка предница и е нормално да се върти малко по-трудно.
    Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDmQ 200 к.с.

Quote Originally Posted by stu View Post
    Твоята кола е с по-тежка предница и е нормално да се върти малко по-трудно.
    Вероятно. Вече започнах да се съмнявам и може би е внушение. Понеже не я бях карал две седмици и явно съм забравил. А и през това време покарах един Нисан микра, чийто волан се въртеше супер леко.

Ще я карам така и няма да го мисля.

Вероятно. Вече започнах да се съмнявам и може би е внушение. Понеже не я бях карал две седмици и явно съм забравил. А и през това време покарах един Нисан микра, чийто волан се въртеше супер леко.

Ще я карам така и няма да го мисля.
    Писах ти по горе...не се притеснявай...Обаче не доливай с горяло масло,ако ти се наложи!

Иначе тоя капацитет със съветите си,за горело масло в кратуната си,и за обидите си към мене-четете по нагоре-нема бан!Е тва не е ли шуробаджанащина?То разбирам да е некъв полезен за форума,да дава насоки за развитието на Алфа Ромео,дори в изчезващите модели....тоя се фали,че имал и 159-ка,и в същото време,не спира да спъва каузата,със съветите си?Е кво място имат такива в отбора на "жабарите"?

БКАР Бобби's Avatar

Иначе тоя капацитет със съветите си,за горело масло в кратуната си,и за обидите си към мене-четете по нагоре-нема бан!Е тва не е ли шуробаджанащина?То разбирам да е некъв полезен за форума,да дава насоки за развитието на Алфа Ромео,дори в изчезващите модели....тоя се фали,че имал и 159-ка,и в същото време,не спира да спъва каузата,със съветите си?Е кво място имат такива в отбора на "жабарите"?
    Съжалявам, но така и не се научи да спориш...изказът ти е един, няма да казвам точната дума.......но заради него те наказват втори път.....дано да се усетиш като ти мине наказанието и да го промениш....
    Съвсем изрично казах в по горен пост да не се взима спора ни под внимание в темата, защото ни в клин, ни в ръкав започна да даваш примери с камиони....не виждам кой умник ще налее нафта в хидравличната система на 159......а относно горялото масло, определих за какво става на въпрос, защото зачекна темата за камиони.....явно вчера ти е почернял задника като професионален шофьор съдейки по тая тема...http://clubalfaromeo.com/forum/showt...7431.....малко детски я започваш.....два три поста и до там......а относно класическите модели си върха....http://clubalfaromeo.com/forum/showt...=97542....тема в която сам си участваш, особено вторият пост за мириса е страхотен....
    Аз няма какво да допринеса за форума, просто съм един участник в него и съм се опитвал да помагам на колеги с каквото мога, ама ти си върхът, ти си просто жабар, образно казано.......хайде по бързо да те връщат в редиците, че ми липсваш...))

Page 2 of 2 FirstFirst 12