Results 1 to 12 of 12

Thread: Монтаж на заден парктроник.

  1. #1
    Запален по големия мотор maxaaa9's Avatar
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Велико Търново
    Posts
    177

    Default Монтаж на заден парктроник.

    Здравейте колеги. Моята колца има почти всички екстри с изключение на парктроник и темпомат. До колкото видях като извадих долния капак под волана има оставена букса за темпомат та въпроса ми е дали има някъде оставени букси и за заден парктроник. Искам да си сложа отзад датчиците и да стане оригинално ,но не знам какво ми трябва освен датчиците и модула кое къде се върже къде отива. Ако някой може да каже как става и горе доло колко струва бих бил доста благодарен като помогне дори с информация

    Не намерих подобна тема никъде в google за това реших да направя нова.
    Alfa Romeo 159 2.4JTDm Ti "Nero Carbonio" 154kw

  2. #2
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Имам допълнително монтиран заден парктроник с 3 сензора на допълнителна кора под бронята:



    Централата е Audi за 4 сензора с безжична връзка с дисплея.

    Нещото пищи непрекъснато и отчита разстояние около 0,8 m. без да има препятствие. Подозирам, че това се случва, защото сензорите са прекалено ниско.

    Моля, ако някой е ползвал подобно изпълнение да сподели впечатления.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  3. #3

    Default

    Не съм ползвал подобно нещо, но на първо време вземи да ги почистиш от мръсотията.

    Ако си технически грамотен вземи и ги демонтирай, огледай ги хубаво и ги почисти, след това ги пробвай.

    Ако отново "нещо пищи" има две възможности:

    1. дефектен датчик

    2. паразитни/призрачни шумове/отчитания на някой сензор или на самият парктроник.


    Не вярвам някой да си ги е монтирал така и още от началото да му е "пищяло", а той след като е похарчил ХХХ пари за този парктроник да се е примирил със "ситуацията" .

    Най-вероятно е работил този парктроник, но нещо е дало дефект след това.


    Ако все още мислиш че отчита/пищи защото са много ниско разположени сензорите, просто намери тротоар или подобно място и паркирай така колата, че задната броня да над ръба на тротоара, така че под колата да има още едни 15-20 или повече сантиметра разстояние.

    Ако е само от височината на монтажа, трябва да спрат да пищят.

    Нормално сензорите стоково монтирани в бронята без да меря мисля че са на 35-40 см височина над пътя/асфалта.

    Между другото с какъв размер гуми си?

    При мен дори с по-ниския размер гуми 235/45/17 наследен от предишния собственик не ми е пищяла поради тази причина.


    П.П. Като погледнах още веднъж снимката да знаеш, че тези сензори там където са сложени са предпоставка за проблеми и самите те са проблем. Има голяма вероятност при заден ход и паркиране назад отдолу пластмасовата кора под бронята да е жулена/закачана на бордюр или подобно препятствие, а тези сензори са най-отдолу на тази кора и може някой от тях да е "дал фира" ...

    Дори по-голям камък може да мине "между сензорите" отдолу и те да не го засекат ако не е срещу тях, а при излизане напред и завъртане на волана камъка да удари някои от сензорите ...
    Last edited by alfa racer GTA; 28-06-2018 at 12:40.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  4. #4

    Default

    Quote Originally Posted by alfa racer GTA View Post
    Не съм ползвал подобно нещо, но на първо време вземи да ги почистиш от мръсотията.

    Ако си технически грамотен вземи и ги демонтирай, огледай ги хубаво и ги почисти, след това ги пробвай.

    Ако отново "нещо пищи" има две възможности:

    1. дефектен датчик

    2. паразитни/призрачни шумове/отчитания на някой сензор или на самият парктроник.

    Е успя да ме развеселиш, на кого го пишеш това в червеното, на екотроника? Ако той не е, кой тогава, ти ли? Или си пишеш ей така за спорта, както винаги?
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  5. #5

    Default

    Другата ти възможност е да пробваш датчик по датчик дали работи или ако не става така да пробваш всички без един датчик дали сработва, за да видиш кой е дефектният датчик.

    Не зная дали е възможен "реболт" на повреден датчик, но предполагам че е възможна в определени граници/при определена повреда.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  6. #6
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Нещото не работеше и не е ясно, откога не е работило. Вчера ме налегна скука и реших да видя, какъв е проблемът. Този, който го е монтирал, уставно прекарал кабел чак до цокъла на крушката за задната светлина, ама пъхнал жичките в конектора, пък те прекъснали и захранване за централата - йок. Като спре да вали, ще направя по-задълбочени тестове и ще преценя, дали да го изхвърля

    То е ясно, че това с допълнителната кора е приемливо афтър маркет решение, щото немалко хора не си купуват такива съоръжения, защото не искат да си маскарят броните, но височината на датчиците силно ме съмнява да е удачната.
    Last edited by ecotronic; 28-06-2018 at 15:27.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  7. #7

    Default

    Е, поправи си го.

    Има вероятност да не дава добра връзка някъде.Напръскай с контактен спрей, пък каквото сабя покаже...

    На твое място и с твоите знания бих се "заял" докато му намеря цаката ...

    Не казвам че височината е удачна, но масово са там не само на 159-ката, а и на доста BMW-та на които съм виждал най-много афтърмакет парктроници, а чат пат и някое ауди и VW.Разликата е че твоите сензори нещо ми се струват навирени нагоре което не ми се струва много читаво положение, а на всички бумъри са успоредно на пътя.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  8. #8
    JACK DANIEL'S-SING.BARREL eproHD's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Roma-Milano-Sofia
    Posts
    1,653

    Default

    Датчиците трябва да са на височина между 50 - 60 см. от земята като най оптимално е 55 см. Това ,че някой ги е пльоснал на 10 см. от земята е друга тема
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V M-JET 140hp 192A5.000,6 marce-DISTINCTIVE +SELENIA WR (WIDE RANGE) 5W-40 - временно спряна от движение....
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 20V 210CV

  9. #9
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    Quote Originally Posted by eproHD View Post
    Датчиците трябва да са на височина между 50 - 60 см. от земята като най оптимално е 55 см. Това ,че някой ги е пльоснал на 10 см. от земята е друга тема
    Кой го определя това "задължение"?
    Примерно оригинален парктроник на височина доста под 50-60 см.:
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  10. #10
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    ..... Като спре да вали, ще направя по-задълбочени тестове и ще преценя, дали да го изхвърля ....
    В селски условия (треви и дребни камъни) пищи и отчита 0,8 м.
    В градски условия (асфалт) започва да пищи само ако има нещо на разстояние по-малко от 1 м.

    Засега остава


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  11. #11
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Няма такава измишльотина, като това чудо. Не стига, че пищи, когато си иска, ами и пищи силно (не може да се намали повече) та ми къса нервите ами и капака за десния отвор за ауспух непрекъснато застава на е*ем страна. Днес кората със сензорите допря леко върху един бордюр при ход назад и после при потегляне се скъса кабела на средния сензор и сега пищи като изтърван щом включа задна.

    Все си мислех, че някои не могат без парктроник, но се оказва, че аз пък не мога със

    Утре отива в кофата.
    Last edited by ecotronic; 07-07-2018 at 17:43.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  12. #12

    Default

    Ей, ама много си гаден!

    Или си го оправи или го подари на някой който има желание да го ползва.Не го изхвърляй.


    Поне ако те сърби ще знаеш защо ...
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •