Results 1 to 7 of 7

Thread: AR 147 1.6 TS 120hp си подава газ сама и километража мига

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Default AR 147 1.6 TS 120hp си подава газ сама и километража мига

    Чувствам се странно да напиша или кажа "подава си газ сама", което не знам колко странно ви звучи, дали е познат проблем или имам дух в колата Но ви казвам кое се случва. Виждам подобно нещо за пръв път, а може и да е нещо познато. Не знам.

    Проблема е, че като оставя колата на свободна 20-30 сек. си стои на 1000 оборота, най-нормално и започва сама да се форсира (без да докосвам педалите, даже излизам от колата и гледам сеир). Форсирането е леко, до около 1400-1500 оборота за около 2-3 сек. и пак спира и пада на 1000. След 20-30 сек. го прави пак и така на минута по два пъти си прави лек форсаж.

    Какво е това подяволите , от седмица е?!

    Успоредно с това започна да ми мига общия километраж (вземах я на 220К, с тенденция да са над 300 реални, даже ако имам късмет ще са 300).

    Check-а винаги е светел, но доколкото разбрах било заради газовата (има газов 40 л., работи перфектно).

    Някой би ли дал някакво обяснение или съвет?

    (Осъзнавам, че може да е познат проблем, може и да е странно и се чудих дали изобщо да питам с риск да звуча абсурдно с въпроса "колата се форсира сама").
    Alfa Romeo 156 1.8 SW TS 144hp

  2. #2

    Default

    Quote Originally Posted by Ali.Sali View Post
    Чувствам се странно да напиша или кажа "подава си газ сама", което не знам колко странно ви звучи, дали е познат проблем или имам дух в колата Но ви казвам кое се случва. Виждам подобно нещо за пръв път, а може и да е нещо познато. Не знам.

    Проблема е, че като оставя колата на свободна 20-30 сек. си стои на 1000 оборота, най-нормално и започва сама да се форсира (без да докосвам педалите, даже излизам от колата и гледам сеир). Форсирането е леко, до около 1400-1500 оборота за около 2-3 сек. и пак спира и пада на 1000. След 20-30 сек. го прави пак и така на минута по два пъти си прави лек форсаж.

    Какво е това подяволите , от седмица е?!

    Успоредно с това започна да ми мига общия километраж (вземах я на 220К, с тенденция да са над 300 реални, даже ако имам късмет ще са 300).

    Check-а винаги е светел, но доколкото разбрах било заради газовата (има газов 40 л., работи перфектно).

    Някой би ли дал някакво обяснение или съвет?

    (Осъзнавам, че може да е познат проблем, може и да е странно и се чудих дали изобщо да питам с риск да звуча абсурдно с въпроса "колата се форсира сама").
    Това което наричат моторче за празен ход.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  3. #3

    Default

    Може ли да ми го обясниш по-подробно?

    Втората ми 147-ца е, това ми се случва за сефте от седмица. Не беше така.
    Alfa Romeo 156 1.8 SW TS 144hp

  4. #4
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Колата ти е с електрическо управление на дросела и най-вероятно потенциометъра за положението му прекъсва и дава грешна информация на компютъра, поради което оборотите се менят и без помощта на духове и зли сили

    Трябва да се отвори и почисти. Ако не се оправи, смяна.



    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  5. #5
    и аз алфист angelovi69's Avatar
    Join Date
    May 2010
    Location
    Kazanlak, no ot Veliko Tarnovo
    Age
    54
    Posts
    784

    Default

    Вероятна причина е да имаш скъсан въздухопровод и да смуче въздух. Маркуча за вакуума също си провери/ за сервото /, Гофрирания маркуч и т.н.
    Alfa Romeo 156 SW 122kW 2004 DISTINCTIVE
    Lancia Y 1,2 8V 60к.с. 2001g. - на щерката
    Skoda 100S-в пенсия и КлиоI,1,4 Energy-продадено Opel kadet 1,3 LS sedan 1989 44kW 4 скорости-по неволя-пръдливия Ханс-продаден 0878316296и 0893569553

  6. #6

    Default

    Къде в Стара Загора има сервиз за подобно нещо и може да се види какъв е проблема? Питам за кадърен сервиз, в който наистина разбират. Патил съм си от некадърници, парите не ми се свидят, при положение, че малкия проблем води до по-голям.

    Къде има добър, препоръчан сервиз там?

    Също относно check-а, вярно ли е, че винаги светел заради газовата?
    И какво ще кажете за мигането на километража?
    То почна успоредно със "самофорсирането".

    Благодаря за отговорите до момента и предварително за следващите!
    Ако са някои от тези елементи какви ще са цените за смяна долу-горе?

    (поне не е зъл дух , седях и се чудех какво ми форсира колата...).
    Alfa Romeo 156 1.8 SW TS 144hp

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •