Здравейте Колеги, намерих няколко стари теми по въпроса, но честно казано повече ме объркаха
Днес колата за първи път изписа това съобщение.
- маслото е на 5000км.
- няма DPF
- преди няколко месеца като правиха ремапа ми казаха, че DPF не е бил изключен 100% коректно и са го оправили.
- последните 3 смени на маслото са в сервиз в който нямат софтуер и кабел за 159ка, така, че едвали са занулява компа.
Четох различни мнения и от там объркването:
- че алфата имала датчик който следи качеството на маслото и ако то е зле изписва това съобщение. По мое мнение маслото е ОК.
- че това съобщение се изписва при определен брой регенерации на DPF и ако той е премахнат въобще не трябва да излиза това съобщение.
- че си е заложено в компа да светва това съобещние на всеки 30 000 след последното зануляване обслужване.
Въпроса ми е - има ли нещо вярно в тези неща по горе и трябва ли да се притеснявам, че някой датчик е заминал или софта за DPF нещо не е наред. Или просто съобщението излиза защото при последните 3 смени на масло показанията не са занулявани. Мога ли да махна зъобщението без кабел и софтуер? Четох за някакви комбинации с копчетата на лостовете при волана, но нещо не се получава.
Предварително благодаря!