Здравейте Колеги,

Имам следният проблем, става дума за Alfa Romeo 156 1,9JTD 115 к.с.
Колата е stock, нямам никакви чипове, има само спортна генерация ragazzon, която двата ауспуха са насочени към задната броня, катализатора също е на лице.
Проблемът е ,че пуши доста а това се вижда, по това,че ми цапа доста задната броня.
Колата я купих преди 2 години, и тогава също малко пушеше.
Зимата ми блокира водната помпа и правих основен ремонт на двигателя както следва всичко се смени: водна помпа, комплект рокли и ремък,масло,зъбно колело на валовете, главата се шлайфа, гарнитура на глава, биели,клапани,гумички, гарнитура на капак.
Като цяло много гледам колата, сложих и добавка след това карах малко по-бързо извънградско да продуха.
Интересното беше,че един месец след ремонта колата, беше като нова не пушеше грам, вървеше много добре, не харчеше масло, не харчеше антифриз. Сега положението е следното, колата върви много добре, не харчи масло, не харчи антифриз, но пуши повече от преди ремонта.
Бихте ли ме посъветвали как може да се оправи това и на какво може да се дължи.
Моето предположение, майстора ми каза,че бил изчистил EГР-ра който бил много задръстен, от там колата може да се отпушила и поради спорната генерация която е ,насочена към бронята да пуши, но това не опровергава факта,че месец след ремонта не пушеше грам.
Благодаря предварително,
Поздрави,