Results 1 to 11 of 11

Thread: Проблем с пушене 1,9 JTD

  1. #1
    започва да се пристрастява Lazarincho's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    София
    Posts
    54

    Default Проблем с пушене 1,9 JTD

    Здравейте Колеги,

    Имам следният проблем, става дума за Alfa Romeo 156 1,9JTD 115 к.с.
    Колата е stock, нямам никакви чипове, има само спортна генерация ragazzon, която двата ауспуха са насочени към задната броня, катализатора също е на лице.
    Проблемът е ,че пуши доста а това се вижда, по това,че ми цапа доста задната броня.
    Колата я купих преди 2 години, и тогава също малко пушеше.
    Зимата ми блокира водната помпа и правих основен ремонт на двигателя както следва всичко се смени: водна помпа, комплект рокли и ремък,масло,зъбно колело на валовете, главата се шлайфа, гарнитура на глава, биели,клапани,гумички, гарнитура на капак.
    Като цяло много гледам колата, сложих и добавка след това карах малко по-бързо извънградско да продуха.
    Интересното беше,че един месец след ремонта колата, беше като нова не пушеше грам, вървеше много добре, не харчеше масло, не харчеше антифриз. Сега положението е следното, колата върви много добре, не харчи масло, не харчи антифриз, но пуши повече от преди ремонта.
    Бихте ли ме посъветвали как може да се оправи това и на какво може да се дължи.
    Моето предположение, майстора ми каза,че бил изчистил EГР-ра който бил много задръстен, от там колата може да се отпушила и поради спорната генерация която е ,насочена към бронята да пуши, но това не опровергава факта,че месец след ремонта не пушеше грам.
    Благодаря предварително,
    Поздрави,

  2. #2
    Болен алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    СОФИЯ, МЛАДОСТ 3
    Age
    51
    Posts
    1,531

    Default

    Чак да ти цапа бронята си е сериозно пушене. Вероятно има някаква интервенция по софтуера. С такова пушене няма как да имаш DPF, щеше първи да се е запушил
    Alfa Romeo 155 2,5 TD 12.1994 recicled
    Alfa Romeo 156 2,4 JTD SW 04.2003 EX
    Peugeot 508 RXH 02.2013

  3. #3

    Default

    Колегата е написал че има катализатор ,а не ДПФ
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm

  4. #4
    Alfa Romeo 156 vesk0's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Yambol
    Age
    41
    Posts
    115

    Default

    Ако я закачи на диагностика вероятно ще разбереш къде е проблема, но така в движение може да погледнеш маркуча от турбото към интеркулера за сцепено или разхлабена скоба. Може и от ЕГР-а да пуши ако е блокирал в отворено положение.
    Alfa Romeo 155 1.6TS 16V, 1997 | LPG - ex
    Alfa Romeo 155 1.8TS 8V, 1995 MY95 Sport - ex
    Alfa Romeo 156 1.9JTD 8V, 2005 Sport - ex

  5. #5
    Болен алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    СОФИЯ, МЛАДОСТ 3
    Age
    51
    Posts
    1,531

    Default

    Quote Originally Posted by Alfa tuner View Post
    Колегата е написал че има катализатор ,а не ДПФ
    Няма да влизам в дискусията колко хора правят разлика между катализатор и DPF, как работят двете неща и колко полза би имало от тях в дизел и бензин. Да приемем че ако има зацапване от сажди по задната броня, това дето е в средата на ауспуха, първо се е задръстило
    Alfa Romeo 155 2,5 TD 12.1994 recicled
    Alfa Romeo 156 2,4 JTD SW 04.2003 EX
    Peugeot 508 RXH 02.2013

  6. #6
    започва да се пристрастява TheTorpedo's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    София/жк Младост
    Posts
    86

    Default

    Quote Originally Posted by Alexanderbb View Post
    Няма да влизам в дискусията колко хора правят разлика между катализатор и DPF, как работят двете неща и колко полза би имало от тях в дизел и бензин. Да приемем че ако има зацапване от сажди по задната броня, това дето е в средата на ауспуха, първо се е задръстило
    Искаш да кажеш, че има 1.9 115 коня, което излиза от завода с DPF!?[COLOR="Silver"]

    ---------- Post added at 08:36 ---------- Previous post was at 08:35 ----------

    Quote Originally Posted by Lazarincho View Post
    Здравейте Колеги,

    Имам следният проблем, става дума за Alfa Romeo 156 1,9JTD 115 к.с.
    Колата е stock, нямам никакви чипове, има само спортна генерация ragazzon, която двата ауспуха са насочени към задната броня, катализатора също е на лице.
    Проблемът е ,че пуши доста а това се вижда, по това,че ми цапа доста задната броня.
    Колата я купих преди 2 години, и тогава също малко пушеше.
    Зимата ми блокира водната помпа и правих основен ремонт на двигателя както следва всичко се смени: водна помпа, комплект рокли и ремък,масло,зъбно колело на валовете, главата се шлайфа, гарнитура на глава, биели,клапани,гумички, гарнитура на капак.
    Като цяло много гледам колата, сложих и добавка след това карах малко по-бързо извънградско да продуха.
    Интересното беше,че един месец след ремонта колата, беше като нова не пушеше грам, вървеше много добре, не харчеше масло, не харчеше антифриз. Сега положението е следното, колата върви много добре, не харчи масло, не харчи антифриз, но пуши повече от преди ремонта.
    Бихте ли ме посъветвали как може да се оправи това и на какво може да се дължи.
    Моето предположение, майстора ми каза,че бил изчистил EГР-ра който бил много задръстен, от там колата може да се отпушила и поради спорната генерация която е ,насочена към бронята да пуши, но това не опровергава факта,че месец след ремонта не пушеше грам.
    Благодаря предварително,
    Поздрави,

    Провери за пукнат или не добре наместен маркуч, или свали ЕГР-а и го почисти.
    Alfa Romeo Brera 2.4JTD 260 whp

    Alfa Romeo 147 Q2 1.9 JTDm 16V 273whp - EX

  7. #7
    започва да се пристрастява Lazarincho's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    София
    Posts
    54

    Default

    Благодаря много колеги,
    Ще говоря с майстора ми да огледаме всички маркучи около турбото и ще свалим да погледнем дали ЕГР-а не е блокирал или запушен.
    Ще пиша, ако се отстрани проблема така.

    Поздрави,

  8. #8
    Болен алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    СОФИЯ, МЛАДОСТ 3
    Age
    51
    Posts
    1,531

    Default

    [QUOTE=TheTorpedo;1551235]Искаш да кажеш, че има 1.9 115 коня, което излиза от завода с DPF!?[COLOR="Silver"]

    Искам да кажа че ако сложиш катализатор на дизел без да има DPF, ползата за екологията е почти нулева. Не съм рязал такъв на Алфа но предполагам че вътре преобладават задържащи саждите, евтини елементи.
    Alfa Romeo 155 2,5 TD 12.1994 recicled
    Alfa Romeo 156 2,4 JTD SW 04.2003 EX
    Peugeot 508 RXH 02.2013

  9. #9

    Default

    ЕГР-ът го затапи и също може да пуши и от лоша нафта не само от проблем по двигателя
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm

  10. #10

    Default

    А МАФ-а не играе ли роля за пушенето?
    Ако вади грешни данни няма ли пак да има много нафта?

    И моята от скоро я гледам, че май пуши повечко, та мислех че от него може да е проблема.
    '03 156 JTD 115 Sportwagon facelift
    EGR off, cat off, remap, BMC inbox

  11. #11
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Когато тръгне да се скапва дебитомерът, обикновено отчетеното от него количество въздух е по-малко от реалното. Това предполага обедняване на сместа, вместо обогатяване.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •