Results 1 to 5 of 5

Thread: Дебитомер,Дросел,ECU или ......

  1. #1
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    София
    Posts
    32

    Default Дебитомер,Дросел,ECU или ......

    Здравейте,

    От известно време сутрин колата пали, оборотите започват да играят от 500 до 1500 и ако се подаде газ започват гърмежи и не м.оже да потегли.Всичко това се оправя след като колата загрее.
    Понякога при първоначалното палене стрелките на километража и обортомера се завъртат от минимум до максимум и дневния километраж се нулира.
    Досега и направих две диагностика при различни майстори,
    Първия каза ламбда сонда послушах го беше направил точна диагностика на предишен дефект но сега непозна. от
    Втория отсече дебитомер или компютъра се ебава и направи
    адаптация на ламбдата полза никаква.Забравих да спомена,че
    сменената ламбда беше универсална ,а новата оригинална.
    Ровейки се из форумите за подобен проблем излязоха различни
    решения : Дебитомер,Дросел клапа,Стъпков мотор,TPS,Инжектор

    Въпроси за горе изложените възможни причини:
    1.Терморезистора в дебитомера ако се замени с такъв за 90 градуса ECU то дали ще се излъже.
    2.След почистване на дросела какво обучение се правеше.
    3.Потенциометрите на стъпковия мотор и TPS на едно място лиса
    4.Имаше рекламирани течности за почистване на инжектори ще
    свършат ли работа.

    Стана доста дълго и ако невие писнало моля за мнение и отговори поне на въпроси. 1 и 2
    Alfa Romeo 146 TS 16v 1999г.

  2. #2
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    София
    Posts
    32

    Default

    Докато чаках някой да се включи разгледах доста клипчета на руски в YouTube и по-важните според мен са:
    1.Измерване на дебитомера с мултицет
    2.Лъжене на ECU.
    3.Проверка с дим за пробиви

    По първа точка
    Дебитомера ми е на Бош 0 280 218 001 с пет извода
    1От страната на въздушния филтър е за температурата
    2.Идват 12 - 13 волта от главното реле
    3.Маса от ECU то
    4.Захранване на датчика с 5 волта
    5Управляващ сигнал към ECU

    Измерването се извършва на 20 волта на уреда като черния извод е на 3 пин/масата от ECU/а червения на 5 пин.Показанията за нормално работещ дебитомер трябва да са в рамките от 1.00 до 1.05 волта при включено захранване - моето се оказа 1.66 волта, а това значи нов дебитомер на цена 178 лева.

    По втора точка.
    Лъженето на ECU то според две клипчета става като се прекъсне кабела от 5 пин на дебитомера към ECU то и се запои променливо съпротивление с което се намалява до 1.00 волт.

    По трета точка
    Правят се елементарни димогенератори и с тях се установяват къде има пробиви

    Направих и следната проверка:
    Откачих тръбата от въздушния филтър водеща към дебитомера и при работещ двигател я запуших плътно с длан заданевлиза въздух при което би трябвало да угасне но това не стана явно засмукваше въздух. При последвалия оглед се оказа , че тръбата преди дросела се е напукала и от там влиза въздух и предполагам, че заради повечето въздух ECU се шапка

    Освен това дебитомера беше силно омаслен - което значи че ще трябва да се чисти и масления сепаратор.

    Жалко че лаптопа ми е повреден иначе щях да кача и видео клипчета
    Alfa Romeo 146 TS 16v 1999г.

  3. #3
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by bonevski View Post
    Докато чаках някой да се включи разгледах доста клипчета на руски в YouTube и по-важните според мен са:
    1.Измерване на дебитомера с мултицет
    2.Лъжене на ECU.
    3.Проверка с дим за пробиви

    По първа точка
    Дебитомера ми е на Бош 0 280 218 001 с пет извода
    1От страната на въздушния филтър е за температурата
    2.Идват 12 - 13 волта от главното реле
    3.Маса от ECU то
    4.Захранване на датчика с 5 волта
    5Управляващ сигнал към ECU

    Измерването се извършва на 20 волта на уреда като черния извод е на 3 пин/масата от ECU/а червения на 5 пин.Показанията за нормално работещ дебитомер трябва да са в рамките от 1.00 до 1.05 волта при включено захранване - моето се оказа 1.66 волта, а това значи нов дебитомер на цена 178 лева.

    По втора точка.
    Лъженето на ECU то според две клипчета става като се прекъсне кабела от 5 пин на дебитомера към ECU то и се запои променливо съпротивление с което се намалява до 1.00 волт.

    По трета точка
    Правят се елементарни димогенератори и с тях се установяват къде има пробиви

    Направих и следната проверка:
    Откачих тръбата от въздушния филтър водеща към дебитомера и при работещ двигател я запуших плътно с длан заданевлиза въздух при което би трябвало да угасне но това не стана явно засмукваше въздух. При последвалия оглед се оказа , че тръбата преди дросела се е напукала и от там влиза въздух и предполагам, че заради повечето въздух ECU се шапка

    Освен това дебитомера беше силно омаслен - което значи че ще трябва да се чисти и масления сепаратор.

    Жалко че лаптопа ми е повреден иначе щях да кача и видео клипчета
    В съседния раздел същия проблем го има...
    Дори и аз съм го имал тоя проблем. Не е зле да се види налягането на горивото и състоянието на дюзите... (при нас със 155-ците от тея неща идваха същите проблеми)

    Гореизброените неща са в сила ако всичко друго е наред и няма засмукване на въздух от някое нерегламентирано място (както маи ти си имал)!
    Last edited by mimouzunov; 19-07-2018 at 22:54.
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  4. #4
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    София
    Posts
    32

    Default

    Здравейте,
    за да приключа повдигната от мен тема, виновен за всичко се оказа ДЕБИТОМЕРА.

    С нищо не помогна почистването му сьс спирт, както и чистенето на дросел клапата и смяната на напуканата трьба преди дросела идваща от дебитомера.Всичко се оправи след изкючване на буксата на дебитомера.Показва грешка на таблото но засега мисля да не сменям дебитомера защото вече изменах над 1500 километра градско при разход 12-12,5 литра, а кола
    та е като нова - палиш и трьгваш.
    Alfa Romeo 146 TS 16v 1999г.

  5. #5
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,981

    Default

    Много трудхо бих намерил връзка м/у скапан дебитомер и нулиране на дневният километраж. За това пък, много намирисва на разхлабена или окислена клема на плюсът на акомулатора. Не основната, а тая която отива в бушонното табло. Един тънък червен кабел , завинтен върху клемата на основният дебел кабел.
    Утре/вдруги ден , ако ви светне и жълтият ключ, не се шашкайте.
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •