Results 1 to 5 of 5

Thread: Идея за освежаване на интериора и убиване на малко свободно време :-)

  1. #1
    Запален алфист marin_mv's Avatar
    Join Date
    May 2016
    Location
    Любимец / Trier
    Posts
    311

    Default Идея за освежаване на интериора и убиване на малко свободно време :-)

    Да споделя с какво си запълних последния уикенд Знам, че не на всеки ще му хареса. Аз лично не държа на 100% ориганлния вид на колата и може би защото аз си го правих ми харесва много Причината за интервенцията е, че колата беше с оригиналната навигация, която реших да сменя с андроидска с дизайн близък до оригиналния, но заради размера и се наложи да сменя централната гонзола. Не успях да намеря такава в добър вид и в цвета като оригиналната. На места имаше надрано, захабен релеф и пребоядисването ми се стори по трудоемко и със съмнителен ефект.
    Иначе това което направих - бяла автотапицерска еко кожа, тапицерско лепило и два дни разглобаване, лепене и сглобяване Остават само да изработят алуминиевите рингове за трите прибора на централната гонзола, защото не успях да завърша кожата добре там. Като за първи опит, съм доволен от резултата
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails IMG_20180710_183237.jpg   IMG_20180710_183242.jpg  
    In BG - Alfa Romeo 159 SW, 2009, 1.9 JTDm, Q-tronic, 180 h.p., 400 N.m
    In DE - Subaru Levorg. 2019, 2.0 Lineartronic, 150 h.p.

  2. #2

    Default

    Лайсните на жабката и вратата как ги свали ?
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm Q-tronic



  3. #3
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Sofia, Ovtcha kupel
    Age
    39
    Posts
    433

    Default

    Навигацията стои добре.Кожата лично на мен не ми допада, но веки си има мнение . Евала за ентусиазма.
    Аз ще използвам темата, за да споделя вариант, сравнително изгодент за освежаване на волана - купих си пакет за възстановяване от Автореновация - 35 лв беше ( достатъчено боя и гланц за волана + топката на скоростния лост), около час и половина занимание и станаха като нови, вече трети месец.
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm, SW, Lancia Delta II 1,6
    ".... 150 На превала Ляв 5 и веднага Десен 5! спирай, че си ебало майката за Ляв 2 на скок !!!ХОРАТА... "

  4. #4
    Запален алфист marin_mv's Avatar
    Join Date
    May 2016
    Location
    Любимец / Trier
    Posts
    311

    Default

    Quote Originally Posted by KroGh View Post
    Лайсните на жабката и вратата как ги свали ?
    Лайсната на жабката е захваната с болт на таблото, под капачето на което е ключа за въздушната възглавница ( то се сваля лесно с такива пластмасови инстроменти от снимката). На лайсната има и няколко метални нита. Оставих колата да поседи повече на слънци и след това с тези инструменти и без рязко прилагане на сила лайсните излизат. Малката лайсна в лявата част на таблото също е захваната с болт под страничното капаче.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails IMG_20180711_091100.jpg   IMG_20180711_091305.jpg   IMG_20180711_091019.jpg  
    In BG - Alfa Romeo 159 SW, 2009, 1.9 JTDm, Q-tronic, 180 h.p., 400 N.m
    In DE - Subaru Levorg. 2019, 2.0 Lineartronic, 150 h.p.

  5. #5
    Запален алфист marin_mv's Avatar
    Join Date
    May 2016
    Location
    Любимец / Trier
    Posts
    311

    Default

    Quote Originally Posted by sasho_n2 View Post
    Навигацията стои добре.Кожата лично на мен не ми допада, но веки си има мнение . Евала за ентусиазма.
    Аз ще използвам темата, за да споделя вариант, сравнително изгодент за освежаване на волана - купих си пакет за възстановяване от Автореновация - 35 лв беше ( достатъчено боя и гланц за волана + топката на скоростния лост), около час и половина занимание и станаха като нови, вече трети месец.
    И аз исках да мина с боядисване или хидрографика, но имаше доста дефекти по панела който купих, а друг не ми се търсеше. Трябваше да се полират всички детайли за да се премахнат релефните ивици и тогава да се боядиса.
    In BG - Alfa Romeo 159 SW, 2009, 1.9 JTDm, Q-tronic, 180 h.p., 400 N.m
    In DE - Subaru Levorg. 2019, 2.0 Lineartronic, 150 h.p.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •