Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 18

Thread: Предно стъкло. Откъде?

  1. #1
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2005
    Posts
    33

    Default Предно стъкло. Откъде?

    Колеги,

    При разминаване с един камион отхвърча камък и в резултат предното ми стъкло има много красива пукнатина открай докрай, по хоризонтала, а скоро може и по вертикала щото в центъра пукнатината е зевздовидна
    Ходих при застрахователите - ще платят. Ходих и до Ауто Италия - стъкло ще има, само че след месец и половина

    Помагайте! Някой знае ли къде може да има такова стъкло (и да ми го сложат разбира се) в по-къси времеви граници? Че то за месец и половина кой знае колко лева ще кихна на куките дето карам със спукано стъкло (пък и си е опасно, въпреки че пукнатината е само в горния слой).

    Щях да забравя. Колата е Алфа 145 (Boxer).

  2. #2
    Северозападняк DiStefano's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    село Стърчи Патка - Видинско
    Age
    43
    Posts
    2,980

    Default

    VANTO TRADE
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 210 кавала ... и малко отгоре
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm SW .. бързият влак
    Renault Clio DCi 2018 .. без коментар .. да е щастлива жената

  3. #3
    Старши алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    935

    Default

    в кобра със сигурност има
    лошото е че може би ще ти сложат такова от Фиат Типо
    има съвсем малка разлика и ако не си много претенциозен можеш спокойно да си сложиш
    разликата е в това че стъклото при стъклото на типото черната серифна ивица слиза на долу и обхваща и стойката на огледалото за обратно виждане което е закачено на стъклото
    ИТАЛФЕСТ 2004 - "Барабар Петко с мъжете"


    ИТАЛФЕСТ 2005

  4. #4
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2005
    Posts
    33

    Default

    Благодаря за съветите.

    Днес ще звъня до Vantotrade и до Кобра.
    Ако разликата със стъклото на Типо е само тази - може да се преглътне. Не знам каква е причината но и на моето стъкло в момента черната ивица слиза надолу и обхваща стойката на огледалото , а иначе на стъклото си пише Alfa Romeo и т.н.

  5. #5
    Старши алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    935

    Default

    ми значи ще ти пасне
    аз се бъркам защото при 155-цата и дедрата огледалото се хваща на тавана до плафониерата а не на стъклото

    ако твоето е на стъклото е нормално да ти слиза надолу ивицата
    ИТАЛФЕСТ 2004 - "Барабар Петко с мъжете"


    ИТАЛФЕСТ 2005

  6. #6
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2005
    Posts
    33

    Default

    Такааа ......

    Да ви светна по въпроса със стъклото. Значи нали първо ходих до Ауто Италия. Там ми казаха 450 лв.-стъкло, не по малко от стотина лева труд и още мъничко за лепило - цялото удоволствие след месец и половина за доставка от Италия.

    По съвет на hf hpe (господ здраве да му дава ) звъннах в Кобра. След като им казах каква е колата ме попитаха ..... какво стъкло искам - зелено, златисто или бяло (съответно със или без сенник и какъв точно сенник - син или зелен) Хванаха ме напълно неподготвен Имали ги всичките - само избирай! Отидох, обслужиха ме хората, за няколко часа колата си има новичко челно стъкло. Цените пък са повече от човешки - стъкло - 120 лв (зелено), труд - 20 лв.

    Е ... това е!

  7. #7
    Army Soldier Visconti alfamilano's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Plovdiv
    Age
    42
    Posts
    278

    Default

    Честито!!!! И ти трябва да черпиш!
    Live a guidare la mia bella macchina,guidare per vivere e sentire il battito del mio CUORE SPORTIVO 145 1.9 JTD с джанти от Милано и новия цвят BLACK DAITONA FERRARI EX.bella 33Imola''156 2.4JTD''GTV

  8. #8
    Deadliest Catch Dexer's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    41
    Posts
    978

    Default

    до съвсем скоро мнението ми за кобра беше много негативно. Ходил съм с мои коли, мои познати са ходили и само проблеми там най-вечестъклата не пасват.
    Но явно нещата са се променили, защото ти си вече трети човек, който казва че е минал оттам без проблеми, така че мога само да се радвам, че не е нужно да даваме по 450 лв за оригинален джам!

    === 75 1.8 T '86 ===
    === 156 SW 2.4 JTD '01 ===

    If Rust Is Lighter Than Carbon Fibre, My 75 Is A Superleggera!

  9. #9

    Default

    Момчета, а нещо да сте чували за Мустанг Автостъкла. Там как се справят.
    Ще сменям предно стъкло и се чудя и се мая, къде? В кобра варианта е китайско-114 лв с работата, вероятно и с местенето на стикерите. (предпочитен вариант пред 259 лв за "Оригинално", както му викат). Другият вариант който проверих е Мустанг - 135 лв "европейско" или 120 лв китайско + 10 за стикерите.
    Alfa Romeo 145, 1.4 Twin Spark 16V, 2000

  10. #10
    хаймана starata alfa's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    София/London Uk
    Age
    44
    Posts
    587

    Default

    Quote Originally Posted by Dexer View Post
    до съвсем скоро мнението ми за кобра беше много негативно. Ходил съм с мои коли, мои познати са ходили и само проблеми там най-вечестъклата не пасват.
    Но явно нещата са се променили, защото ти си вече трети човек, който казва че е минал оттам без проблеми, така че мога само да се радвам, че не е нужно да даваме по 450 лв за оригинален джам!
    аз съм сменял в кобра предното стъкло на 164 и останах много доволен,малко след мен отиде един колега с тойота ама старичка и му свалят стъклото,предното и О ИЗНЕНАДА нямали неговото стъкло.и така начупеното му стъкло го лепят с тиксо и поръчка от япония за 1 месец доставка
    пп никак не му беше смешно на колегата,но като му видях колата НЕИЗДЪРЖАХ
    алфа ромео 156 1.8 тс -на части
    алфа ромео 164 2.0тс -на части
    нисан примера п10 1,6 16в хечбек

  11. #11
    благочестив мюхлюзин fiore's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    софия. лозенец сити
    Posts
    3,402

    Default

    Преди няколко дни сменях челното стъкло на 156 цата. Момчетата дойдоха до къщи да го монтират. Много коректни Аз имах стъкло, но иначе те могат и да ти доставят. Докарват ти го и го монтират. Работят много чисто и добре. Ще ти пратя координати на ЛС

    А от Кобра съм страшно разочарован. Предложиха ми единствено гадно китайско стъкло със зелен сенник. За сметка на това обаче цената му беше 2 пъти по скъпа от същото стъкло в една друга фирма за стъкла. През цялото време ме убеждаваха как други стъкла няма и просто онемяха когато им показах че предното ми стъкло което е без сенник и без вълни върху него е монтирано при тях преди 2 години при това на доста по ниска цена.
    Пази боже на някой да му се отвори апетита.
    Last edited by fiore; 10-12-2010 at 17:58.
    Гипотеза о боге дает ни с чем не сравнимую возможность абсолютно все понять, абсолютно ничего не узнавая
    sprint tropheo
    155/1.8
    156/2.0 Selespeed

  12. #12
    Младши алфист
    Join Date
    Jun 2018
    Location
    София
    Posts
    4

    Default

    Здравейте,
    след вчерашните дъждове съм със счупено от клон предно стъкло. В Кобра имат зелен триплекс за 95 лева със сенник, но какъв цвят е никой не знае, а и досегашното стъкло е без сенник. Моля дайте ми съвет от къде другаде да търся стъкло?

  13. #13
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,981

    Default

    Цветът на сенникът е зеленикав, и оригиналното има, но там е "напръскано" с черно. Тия със зеленикавото се водят азиатски, другите европейски тип. В Кобра би трябвало да могат да доставят и оригинално(европейски тип), но поне преди 3г им трябваха околу 2месеца(по спомен) за целта.
    Разаликата в цената не беше драстична, от което заключавам че са с еднакво качество.
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

  14. #14
    Младши алфист
    Join Date
    Jun 2018
    Location
    София
    Posts
    4

    Default

    На мен ми казаха, че нямат възможност да поръчват друго, това със сенника или нищо. Ще погледам ако видя такова със сенник как стои, моето няма никакъв сенник.

    Благодаря за отговора.

    Ако fiore може да напише кои са другите ще звънна и на тях.

  15. #15
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,981

    Default

    Някъде из разделът се обсъждаше проблемът с дограмата. Активноста беше след паметната градушка, разбираемо. Тогава се оказа че има и по изгодни предложения, от тия на Кобра, но.... нещата се променят ежедневно. Напишете какъв е автомобила. Разделът е 145/6 и приемам че е такъв, а не съм виждал подобен без сенник. Ако все пак е без, гарантирам Ви че със сенник ще е по добре. Това на което трябва да обърнете внимание, е качеството на самият прозорец и на монтажът. За жалост, и двете е трудно да се оценят веднага. Преди да приемете колата обратно, след процедурата, я огледайте добре. Аз се сдобих с вдлъбнатина на предният капак, която забелязах два часа по късно и..... беше късно.
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •