Results 1 to 5 of 5

Thread: Монтаж на мулти волан и темпомат на 159

  1. #1
    Запален алфист ivaka89's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    София
    Posts
    399

    Default Монтаж на мулти волан и темпомат на 159

    Здравейте, да ви попитам може ли да си сложа мулти волан, и трябва ли да се подменят много части ?
    Също се вълнувам освен комплекта с лостчета какво друго ми трябва за да инсталирам темпомата?

  2. #2
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Мултиволанът комуникира по CAN шината с боди компютъра и с радиото и вероятно ще се наложи да се пусне proxy alignment процедура за опознаването му.

    Ръчката за темпомата просто трябва да се свърже с ECU - то . Ако има окабеляване за нея, само трябва да се включи.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  3. #3

    Default

    Във форума има колеги които са я правили тази процедура.Ползвайте търсачката и им пишете на лични.Поне 2-ма са.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  4. #4

    Default

    Quote Originally Posted by ivaka89 View Post
    Здравейте, да ви попитам може ли да си сложа мулти волан, и трябва ли да се подменят много части ?
    Също се вълнувам освен комплекта с лостчета какво друго ми трябва за да инсталирам темпомата?

    Привет, възможно е да , аз на моята сложих темпомат , не е голяма философия - има два варианта - лесен и труден в зависимост коя година е колата ти-- мисля , че само 2008-ма нямат окабеляване много в купето и кабелите ти не са прекарани от еку-то до буксата (М001 мисля , че се казваше , но трябва да проверя)вътре в колата - ако си с такава е доста игра моята е такава и си поиграх малко :/ ако имаш прекарани кабели до буксата , тогава е работа за час може би тези дни ще седна да направя тема със снимки на процеса , мързела е голямо нещо..
    иначе ти трябва лостчето , и капака отдолу, тъй като е по-различен .. като включиш и кабелите кажи речи 70-80 лв

    относно мултиволана - трябва да смениш евентуално лентовия кабел и да прекараш кабели от радиото/навито до волана 4 кабела са - 3 от радиото и едното е за 12v - тук започнах да я правя моята ама така и не я довърших - виж във форума има една тема за 156ци , би трябвало да е абсолютно същото.

    и за двете операции Екотроник е прав - трябва ти прокси алайнмънт - тоест лицензиран софт с кабел - иначе няма да ги подкараш , дори и да си вързал всичко

  5. #5

    Default

    Има ли вече тема със снимки за темпомата

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •