View Poll Results: Доволен съм от дизеловото гориво на:

Voters
49. You may not vote on this poll
  • Лукойл

    9 18.37%
  • ОМВ

    4 8.16%
  • ЕКО

    7 14.29%
  • Шел

    9 18.37%
  • Ромпетрол

    5 10.20%
  • Петрол

    2 4.08%
  • ВМ Петролеум

    2 4.08%
  • Газпром

    8 16.33%
  • Круиз

    5 10.20%
  • Друга (посочено в коментар)

    3 6.12%
Multiple Choice Poll.
Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 22

Thread: Мнения за дизелово гориво

  1. #1
    започва да се пристрастява a.parushev's Avatar
    Join Date
    Sep 2013
    Location
    Sofia, Bulgaria
    Posts
    79

    Default Мнения за дизелово гориво

    Здравейте,

    Видях, че е имало и друг път такива теми, но реших да пусна "прясна" такава. Ако прецените, че няма да е полезна - моля изтрийте я.

    Та да си дойдем на думата.

    От кои бензиностанции сте доволни/недоволни.
    Хубаво е да се уточнява дали е генерално за веригата/продукта или за конкретна бензиностанция.

    Обосновка също не би била излишна.

    Включвам и анкета, за да се добие по-ясна представа с един поглед, ако посещаващия темата не желае да чете.

    Поздрави!
    Alfa Romeo 159sw 2.0JTDm - Окт'10

  2. #2
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Sofia, Ovtcha kupel
    Age
    39
    Posts
    433

    Default

    Принципно съм доволен от Газпром и основно от там сипвам гориво. Казвам принципно, защото няколко пъти съм пробвал бензиностанцията им на Владая в София, определено от нея конкретно не съм доволен. Уж са една верига, но с нафта от там колата пуши и не върви.
    В случай, когато нямам удобна Газпром, сипвам на Еко.

    П.С. Мисля, че темата е полезна!
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm, SW, Lancia Delta II 1,6
    ".... 150 На превала Ляв 5 и веднага Десен 5! спирай, че си ебало майката за Ляв 2 на скок !!!ХОРАТА... "

  3. #3

    Default

    .Първо е хубаво да се каже, че е добре да се купува от фирмата държаща правата на конкретната марка бензиностанции, а не от фирма която е франчайзополучател и ползва само търговската марка на фирмата франчайзодател.

    Това се проверява много лесно - влизате купувате си едно десертче, вафла или каквото искате от бензиностанцията и поглеждате касовата бележка- ако на нея пише името която е собственик на търговската марка, това е добра гаранция че качеството е като на останалите бензиностанции от веригата.

    Ако името на фирма - ЕТ или друга фирма която не е собственик на търговската марка, то тази бензиностанция и търговската марка се ползва/държи от фирма която е само ползвател на търговската марка.

    Моят опит е, че проблемното гориво е почти винаги от бензиностанции които са ползвател(франчайзополучател) на търговската марка.

    Например на Лукоил ми се е случвало фирмата която ползва търговска марка да е и ЕТ(преди години) и ЕООД и ООД.

    Веригата бензиностанции на Лукоил се държи от "Лукоил - нещо си " ЕООД.

    Един път съм заредил 20-на литра за проба от фирма която държи бензиностанция ползвател на търговска марка и двигателя стана по-шумен, та тогава дозареждах още 30-на литра до горе.

    Иначе от Лукойл, рядко сипвам, но когато е за първи път от бензиностанция с тяхната марка от която не съм сипвал преди това правя горепосочената процедура с проверката на фирмата която държи бензиностанцията.

    Редовно сипвам от Круиз, която верига е собственост на "САКСА" ООД, а те поне до преди година нямаха отдадени на франчайз бензиностанции, сами си контролират качеството, правят смеските(сипват добавките към горивото), така че ако съм недоволен, зная че са променили политиката и преставам да зареждам от тях.

    Сипвал съм и от ЕКО около 1 година както от обикновения им дизел, така и от АВИО, като обикновения им дизел няма смисъл да се сипва, на Лукойл е същият, а е на по ниска цена, а ЕКТО дизела според мен е с малко по-добър от АВИО, но АВИО-то е с по-висока цена.

    Сипвал съм и на ОМВ инцидентно, а от ШЕЛ бягам и никога не съм сипвал.

    Ромпретрол и Газпром не виждам смисъл, тъй като от 2016 година май-месеца в Лукойл започна работа новата им система за дестилация на Гудрон - чрез хидрокаталитичен крекинг и би трябвало да произвеждат достатъчно чисто гориво.

    Единственото поради което си струва да се зарежда от другаде е ако е сигурно, че бензинът не е добит от руски нефт, а от друг вид петрол, тъй като руският нефт има много сяра и боклук в него, та дори имаше оплакване на 5-6 рафинерии от Западна Европа до шефа на Лукойл.


    Най-добре "върви" с ЕКТО дизела, но разхода е същият както с обикновеният дизел.

    За съжаление Круиз нямат вече или поне аз не съм видял откакто зареждам Арктик дизел, но доколкото разбирам този дизел е "орязан" откъм парафини и други вещества които се кристализират при температури под нулата.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  4. #4
    започва да се пристрастява a.parushev's Avatar
    Join Date
    Sep 2013
    Location
    Sofia, Bulgaria
    Posts
    79

    Default

    Тъй като живея на 100м от бензиностанцията на Марешки в Люлин, от както съм взел колата Декември не съм сипвал от другаде. Като вървеж нямам оплаквания, зимата не ми е правила проблем с паленето, но и не беше чак толкова студено.

    Но!

    Тъй като не е махан DPF-а (колата нямаше 100к км като я взех) като че ли прави прекалено честа регенерация - градско на около 100-120 км, извънградско - на около 350. Искаше ми се да пробвам друг дизел, но се чудя от къде е най-подходящо да сипя.

    Засега клоня към Круиз или Газпром като че ли от изчетеното в нета, а и първите две мнения по темата тук.
    Alfa Romeo 159sw 2.0JTDm - Окт'10

  5. #5
    no petrol, no fun italfen's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Варна/София
    Posts
    1,237

    Default

    +1 Круиз
    Цена/качество без компромис. Като заредите над 20 литра дават чип с който ползвате 10ст. отстъпка на всички горива без LPG
    Now: 145QV, Gtv 1.8, 147 Q2, Doblo Cargo 1.9 multijet

  6. #6
    БКАР - тиняк извейняк Член на клуба pa4ito's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    София
    Age
    51
    Posts
    834

    Default

    Отакакто преди 2 години открих Интерспийд на бул. „Евлоги и Христо Георгиеви“ 116 и на 156-цата преди, и на Жулиетата сега сипвам само там и съм много доволен. Двигателите работят по-тихо и харчат по-малко. Отделно като извадиш карта и сипваш над 25л, цената спада драстично - разликата е около 30ст. спрямо Лукойл и Шел...
    145, 1.6 boxer
    156, 2.4 JTD - ex
    Giulietta, 2.0 JTDm

  7. #7

    Default

    Нямам такава около мен.

    Но и Круиз 99+ бензина е сравнително евтин с другите бензиностанции.Затова съм се заканил следващата да е бензинова.За между 3500 до 5500км на година ще е идеална-дори първата година минах 2500км с нея.Сега 159-ката ми може да се повреди от не ползване .

    Според мен след тези двете, ако не се промени трябва да пробваш ЕКТО, макар че не съм сигурен дали си струва на тази цена.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  8. #8
    Запален алфист alfa_romeo_forever's Avatar
    Join Date
    Feb 2014
    Location
    Перник и околността
    Posts
    1,397

    Default

    Quote Originally Posted by italfen View Post
    +1 Круиз
    Цена/качество без компромис. Като заредите над 20 литра дават чип с който ползвате 10ст. отстъпка на всички горива без LPG
    къде се намират бензиностанциите на тази верига ? никога не съм ги срещал ..
    Fiat Bravo 1.9 JTD 105hp - Ex..
    Alfa Romeo 147 2.0 TS Selespeed - Ex ..
    Alfa Romeo 156 2.4 20v "TI" - Ex ..

  9. #9
    Last edited by alfa racer GTA; 12-07-2018 at 20:02.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  10. #10
    helter-skelter PEPI-2ALFA's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Сандански
    Age
    52
    Posts
    1,597

    Default

    Когато мога зареждам на Еко, най-близкия ми е на 15-ина километра, извън града. Когато не мога там, на Лукоил или ОМВ. не мога да кажа, че има разлика във вървежа. Разход не засичам точен.
    П. П. Карам от време на време служебен нов дизелов бус Пежо. Откакто е купен преди 3 години, е зареждан само на бензиностанция Петрогаз в. с. Струмяни на пътя София - Кулата. Никакви проблеми няма, върви си добре. Така, че за пътуващите от и към Гърция смело зареждайте, читав е дизела им.
    Quote Originally Posted by italfen View Post
    +1 Круиз
    Това много ме изненада. В Сандански имаме Круиз и общото мнение е, че продават боклуци. Там зареждат основно стари коли. Купих си 166-цата и стария собственик ми я даде с чип за отстъпка от Круиз на ключодържателя. Стои си с резервния ключ някъде скрит у дома, никога не съм зареждал на тая бензиностанция.
    166 JTD '02 ; 146 1.6TS Junior '98 - бракувана, продава се на части ; 155 1.8TS SILVERSTONE '94 -продадена

  11. #11
    Запален алфист Simeon_123's Avatar
    Join Date
    May 2018
    Location
    Казанлък
    Age
    52
    Posts
    160

    Smile

    Зареждам само на петрол
    Нафтата е малко по скъпичка но колата ми върви добре
    Алфа 147 jtd
    115 k.s.
    2002 год

  12. #12
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Sofia, Ovtcha kupel
    Age
    39
    Posts
    433

    Default

    В събота, след като нямах наблизо Газпром и след прочетените тук коментари за Криуз, решх да пробвам тяхното гориво. Заредих на бензиностанцията им на АМ Тракия, изгодна цена на дизела - 2.25 , след отстъпката с чипа на 2.15. Колата работи равномерно, не пуши при рязко подаване на газ. С две думи ми хареса горивото им.
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm, SW, Lancia Delta II 1,6
    ".... 150 На превала Ляв 5 и веднага Десен 5! спирай, че си ебало майката за Ляв 2 на скок !!!ХОРАТА... "

  13. #13

    Default

    Шел-България е франчайз (Моля не спорете) Основното им гориво е 95 и обикновена нафта. Другото са добавки, сипвани в момента на зареждане на безинджийницата

    VM-София - сипвам там и нямам проблем. И бензин, и дизел

  14. #14

    Default

    На VM Petroleum ми дава по-висок разход, повече няма да стъпя там. Марешки май е измамник...
    Hennessey Venom GT, 2009 - ex, тоталка,
    Bugatti Veyron 16.4 Grand Sport 2011 - ex, за скрап,
    Pagani Huayra 2014 - ex, за части,
    Alfa Romeo 156 1.9JTD, 150 коня.

  15. #15

    Default

    Quote Originally Posted by dansguardian View Post
    На VM Petroleum ми дава по-висок разход, повече няма да стъпя там. Марешки май е измамник...
    Софийската я проверяват постоянно. Така, че .... Карай с Шел боклук

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •