View Poll Results: Доволен съм от дизеловото гориво на:

Voters
49. You may not vote on this poll
  • Лукойл

    9 18.37%
  • ОМВ

    4 8.16%
  • ЕКО

    7 14.29%
  • Шел

    9 18.37%
  • Ромпетрол

    5 10.20%
  • Петрол

    2 4.08%
  • ВМ Петролеум

    2 4.08%
  • Газпром

    8 16.33%
  • Круиз

    5 10.20%
  • Друга (посочено в коментар)

    3 6.12%
Multiple Choice Poll.
Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 22 of 22

Thread: Мнения за дизелово гориво

  1. #16
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    Quote Originally Posted by dansguardian View Post
    На VM Petroleum ми дава по-висок разход, повече няма да стъпя там. Марешки май е измамник...
    Като човек, на който разхода му е силно хоби, мга да ти кажа, че се филмираш излишно.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  2. #17
    лют бакшиш от БКАР 546's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Варна
    Age
    55
    Posts
    1,409

    Default

    Quote Originally Posted by dansguardian View Post
    На VM Petroleum ми дава по-висок разход, повече няма да стъпя там. Марешки май е измамник...
    Баа,ако бяхте гласували за него немаше да ви клати са,да знаиш тук във Варна пък ми дава най-нисък разход с нафта от Марешки.
    Е верно не е като авио дизела на еко,тромава си е,ама пада под 5/100 като се влача извън града с 90-100.
    Last edited by 546; 22-07-2018 at 09:00.

  3. #18

    Default

    От ония дни изминах 180км. на газ, извънградско с около100км./ч. След това заредих до дупка на Марешки и събрах около13л. А съм карал и с климатик известно време. Подлежи на проверка
    Но ми направи впечатление, че съчмата в накрайника за газ не трака при зареждане както на други бензиностанции. Налягане - 10 бара

  4. #19

    Default

    И двете ми Алфи са на бензин-газ, не съм имал личен автомобил на дизел досега, преди години имахме една вектра, тя пак на бензин.
    Мой приятел с Audi A6 е на дизел и зарежда на Лукойл, която ни е най-близка. Никакви оплаквания, идеална е. Но не е алфа, не знам.
    Аз за бензина (понякога карам на бензин) мога да кажа, че на Лукойл и на Шел ми гори повече, на Петрол доста по-малко. Разлика във вървежа няма, но в разхода има.
    Особено на Шел. И на газ, и на бензин, и каквото и да сложиш от там гори повече. Ама пък точки се трупат мега лесно
    Alfa Romeo 156 1.8 SW TS 144hp

  5. #20
    започва да се пристрастява a.parushev's Avatar
    Join Date
    Sep 2013
    Location
    Sofia, Bulgaria
    Posts
    79

    Default

    Пресен отзив от мен.

    Както споменах в предишния си коментар по темата, 159-тката я карам само на дизел от Марешки (София), откакто съм я взел. С него имам активни регенерации на DPF на около 90-110 км, когато карам градско и на около 350, когато карам извънградско (засичам, защото по стечение на обстоятелствата последните два пъти извънградско ми регенерира точно на излизане от София).

    Ходих до морето седмицата, която мина и реших да сипя от Газпром (колебаех се и за Круиз). Покарах около 50-60 км градско преди морето и 830 км извънградско (ако не броим излизането от София и минаването през Бургас).

    Впечатленията ми са, че колата има повече мощност, но предимно във високите обороти. При ниските не намирам разлика. Но главното, което ме и интересуваше е, че все още не е направила активна регенерация. Сигурно съм следял повече поведението на мотора, околкото пътната обстановка, затова съм и сигурен (турбото се забожда на 0 и не отлепя почти за около 10 минути, плюс, че колата става мудна и работи по-шумно). Разходът е с около 0.5 литра надолу с каране София-Бургас-Созопол и обратно със 140-180. Средна скорост по борд беше 123 км/ч.

    Предстои да видя градско колко ще изкара.

    Поздрави!
    Alfa Romeo 159sw 2.0JTDm - Окт'10

  6. #21

    Default

    Quote Originally Posted by a.parushev View Post
    Пресен отзив от мен.

    Както споменах в предишния си коментар по темата, 159-тката я карам само на дизел от Марешки (София), откакто съм я взел. С него имам активни регенерации на DPF на около 90-110 км, когато карам градско и на около 350, когато карам извънградско (засичам, защото по стечение на обстоятелствата последните два пъти извънградско ми регенерира точно на излизане от София).

    Ходих до морето седмицата, която мина и реших да сипя от Газпром (колебаех се и за Круиз). Покарах около 50-60 км градско преди морето и 830 км извънградско (ако не броим излизането от София и минаването през Бургас).

    Впечатленията ми са, че колата има повече мощност, но предимно във високите обороти. При ниските не намирам разлика. Но главното, което ме и интересуваше е, че все още не е направила активна регенерация. Сигурно съм следял повече поведението на мотора, околкото пътната обстановка, затова съм и сигурен (турбото се забожда на 0 и не отлепя почти за около 10 минути, плюс, че колата става мудна и работи по-шумно). Разходът е с около 0.5 литра надолу с каране София-Бургас-Созопол и обратно със 140-180. Средна скорост по борд беше 123 км/ч.

    Предстои да видя градско колко ще изкара.

    Поздрави!
    Нормално като си и давал газ, какви регенерации очакваш???
    156 2.4JTD 136+ PS

  7. #22
    започва да се пристрастява a.parushev's Avatar
    Join Date
    Sep 2013
    Location
    Sofia, Bulgaria
    Posts
    79

    Default

    Със същото каране по същия маршрут, с дизел от Марешки влезе два пъти в активна регенерация. Веднъж на отиване и веднъж на връщане.
    Alfa Romeo 159sw 2.0JTDm - Окт'10

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •