Колко трябва да е маслото на тая колица? По каталог го дават 4,4 л, което много ме съмняваше. Но като отидох на майстор за смяна, му казах да сипе 4,4 л от 5 л туба. Сипа ги той и аз след три дена викам си, я да видя как се движи маслото. Вглеждам се да видя ниво около средата м/у мин и макс и нищо не мога да видя. Естествено започнаха да ми треперят краката. Викам си ще сипвам и останалата част от маслото пък белким се появи нивото. Същата работо. Когато се загледах по горе нивото е с един сантиметър над макса.А сега на къде? Страх ме е да я запаля дори с този супер макс, защото съм чувал за доста бели причинявани от високо ниво на маслото. Да залягам под колата и да отвивам пробката въобще не иска и да си го помисля. Реших да отскоча до местната железария и да взема тънък шлаух колкото да минава през тръбата за щеката. И така: смукни-духни с един метър шлаух на час по лъжичка, и колко масло мислите изкарах докато стигна до нормалното ниво? Над кило и 100-200 гр. Какъв каталог съм гледал не знам. Ако ви интересува марката на маслото сложих Selenia 20k 10w40, на тубата пише че е на Petrosan, дали е оригинално един господ знае.Така пишеше в борд компа "Selenia 10w40".
Правилно ли съм постъпил с нивото и марката на маслото ще кажиее вие