Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 28 of 28

Thread: Конус във филтърнатаа кутия

  1. #16

    Default

    Quote Originally Posted by dhtj View Post
    Оправи си колата и газовата.
    Моята е 2.0, има си тромпет или конус както искаш му викай и на дълго пада под 10/100 газ като я карам "нормално" .

    По ограниченията кротко с 90-110 там около 3000 оборота пада и на 8/100
    И аз за това се дразня,с предишния двигател ми беше толкова разхода и на мен .А и щом при вас си го има "тромпета" значи трябва да е там.
    За Симгаз знам само едно място в Пловдив ,човека обаче не харесва Алфи и за него е било нормално да караш Алфа и да незнаеш колко гори.

  2. #17

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Сигурно ли е, че няма разминаване в сфазирането на разпределителните валове?
    Не е сигурно.... майстора не е ползвал пети, като е сменял ремъка , обаче може да го е прехвърлил без да е свалял стария , защото двигателя е бил на земята.Бях купил ремък на Бош, каза че имало един зъб разминаване с този на двигателя и не сложи него , а купи друг който отговарял.Ако може да ме насочите в Пловдив къде има сервиз с пети , за да се направи синхронизация на валовете. Друг вариант е да си купя петите и да проверя само , ако не са мн скъпи.

  3. #18

    Default

    Тази кола ме побърква, не съм очаквал да върви толкова.Разхода в момента ми е 8.2л/100 газ ,извънградско при 160 средна скорост.
    Ще забрави за този тромпет вече

  4. #19
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by Assembly View Post
    Тази кола ме побърква, не съм очаквал да върви толкова.Разхода в момента ми е 8.2л/100 газ ,извънградско при 160 средна скорост.
    Ще забрави за този тромпет вече
    От мен имаш номинация за нобелова награда


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  5. #20

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    От мен имаш номинация за нобелова награда
    Ще я приема а удоволствие.Мани бъзика ама кефа е голям, караш,караш и накрая нищо не можеш да напълниш в бутилката.Разхода ми е важен защото правя по 100/150 км. Градско дневно,когато ми се наложи да обикалям извън града стигам до 500/600км. на ден,при двоен разход ,набутвацията си е голяма

  6. #21
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by Assembly View Post
    Ще я приема а удоволствие.Мани бъзика ама кефа е голям, караш,караш и накрая нищо не можеш да напълниш в бутилката.Разхода ми е важен защото правя по 100/150 км. Градско дневно,когато ми се наложи да обикалям извън града стигам до 500/600км. на ден,при двоен разход ,набутвацията си е голяма
    Сигурен ли си, че при тази скорост, нямаш смесен разход? Т.е - да похапва и бензин? (не е задължително да има индикация, че минава на бензин).


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  7. #22

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Сигурен ли си, че при тази скорост, нямаш смесен разход? Т.е - да похапва и бензин? (не е задължително да има индикация, че минава на бензин).
    160 много ли са, и как се разбира за бензина

  8. #23
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    При 160 има вероятност газовата да не се справя с храненето на мотора и в такава ситуация някои газови (както е при мен) компенсират с бензин.

    Лесно ще установиш, дали е така, като си следиш внимателно разхода на бензин.

    Това може да се разбере и от конфигурацията (настройките) на газовата.
    Last edited by ecotronic; 17-07-2018 at 16:18.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  9. #24
    Болен алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    СОФИЯ, МЛАДОСТ 3
    Age
    51
    Posts
    1,531

    Default

    извинявам се на колегата, но му предлагам щом гледа разход при средна скорост 160 км/ч, да иде до КАТ и да си върне книжката. Щото алтернативата е скоро да четем неприятни новини с негово участие
    Alfa Romeo 155 2,5 TD 12.1994 recicled
    Alfa Romeo 156 2,4 JTD SW 04.2003 EX
    Peugeot 508 RXH 02.2013

  10. #25

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    При 160 има вероятност газовата да не се справя с храненето на мотора и в такава ситуация някои газови (както е при мен) компенсират с бензин.

    Лесно ще установиш, дали е така, като си следиш внимателно разхода на бензин.

    Това може да се разбере и от конфигурацията (настройките) на газовата.
    И от стрелката на бензина, като започне заплашително да слиза надолу, с подканата да бръкнеш в джоба и да извадиш кеш
    Alfa Romeo 156 1.8 SW TS 144hp

  11. #26

    Default

    8/100 разход със средна скорост 160 мисля че няма бензинов мотор, който да го постигне, дори и от 2018та.

  12. #27

    Default

    Quote Originally Posted by dhtj View Post
    8/100 разход със средна скорост 160 мисля че няма бензинов мотор, който да го постигне, дори и от 2018та.
    Може бензин да е пипала. Дайте някой в Пловдив да ми види валовете все пак,макар че при това вървене което има в момента , не виждам смисъл


    Иначе За колегата по-горе и при 200 съм засичал разход с алфата ама не ме устройва.
    Last edited by Assembly; 17-07-2018 at 21:21.

  13. #28

    Default

    последно засичане на дълго,270 км.20.88л.газ

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •