Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 28

Thread: Конус във филтърнатаа кутия

  1. #1

    Default Конус във филтърнатаа кутия

    Здравейте,карам алфа 156 1.8 144к.с. Преди месец смених двигател ,и от тогава се боря с високия разход на газ ,която ми дава тази кола .Днес се разрових във филтърната кутия и гледам няква тръба вътре,извадих я ,било конус .Стана ми интересно защото в тясната част ,конуса е със сечение 35мм,(как ли диша този двигател през сламка).При вас има ли ги тези конуси ,или някой го е сложил допълнително? В момента съм го махнал , определено двигателя има повече тяга. , само че аз търся и начин за сваляне на разхода 17/100 без значение от режима на каране ми се виждат мночко за такъв двигател .

  2. #2

    Default

    Това е конусчето
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails IMG_20180715_140936281.jpg   IMG_20180715_140845435.jpg   IMG_20180715_140908622.jpg  

  3. #3

    Default

    Аз имам.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  4. #4
    Alfa Romeo 156 vesk0's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Yambol
    Age
    41
    Posts
    115

    Default

    С какъв тип газова уредба си, и какъв въздушен филтър имаш?
    Alfa Romeo 155 1.6TS 16V, 1997 | LPG - ex
    Alfa Romeo 155 1.8TS 8V, 1995 MY95 Sport - ex
    Alfa Romeo 156 1.9JTD 8V, 2005 Sport - ex

  5. #5

    Default

    Quote Originally Posted by vesk0 View Post
    С какъв тип газова уредба си, и какъв въздушен филтър имаш?
    Филтърчето е "Филтрон" ,майстора обслужи всичко ,когато сложи новия двигател.Газовия компютър е на Симгаз ,а редуктора е турски.Гложди ме факта ,че стария двигател даваше разход под 9 извън града ,градско беше на 12 .Този двигател е в перфектно състояние а дава разход 17 без значение къде и как се кара .Миналата седмица към Бургас с 200км/ч поддържани през целия път ми даде 17л. викам си айде ,бързичко карам ,нормално.Вчера към София поддържани 120 км/ч за проба ,пак е толкова.На връщане към Пловдив си играех през целия път ,като непрекъснато ускорявах и намалявах и разхода пак е толкова.

  6. #6
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Трябва да се направи диагностика на бензиновия компютър и да се види състоянието на дебитомер, ламбда сонда, както и стойностите на адаптивните параметри, касаещи качеството на сместа (FRA и TRA). Също така, ако има записани грешки, какви.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  7. #7

    Default

    Правена е диагностика, всичко показва че си е в нормите.Имаше клатене на обороти, което се оправи със смяна на температурен датчик.Друг е въпроса къде е правена диагностиката, ако имате идеи за свестен диагностик ще съм благодарен.Всъщност имаше записана грешка за ламбда,но тариката я обясни с това ,че е на газ .След изтриване не се появи повече.
    Last edited by Assembly; 15-07-2018 at 17:14.

  8. #8

    Default

    Както и да е. Въпроса ми беше за конуса,явно не е свързано с разхода ,но пък върви по-добре.
    Благодаря ви.

  9. #9
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Ако уредбата е газов инжекцион, не следва да записва грешки за ламбда сондата заради газовата.
    Да не би високият разход да започна след смяната на температурния сензор?
    Напиши откъде си за да може да ти се препоръча и диагностика.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  10. #10

    Default

    От Пловдив съм . Разхода е такъв от както е с този двигател ,не се промени от датчика .Промяна се усети във това ,че започна да си включва перката и спря да клати .

  11. #11

    Default

    Ако нямаше файда от него, що щяха да си правят труда да го проектират, произвеждат и поставят тоя тромпет?

    Има си цел той, не е сложен случайно. Работата му е да осигурява плавен и постоянен въздушен поток към дебитомера, за да бъдат по-точни измерванията. Елиминира разни пулсации и т.н. Динамиката на газовете и флуидите не е проста работа. Върни го където си му е мястото.

  12. #12

    Default

    Quote Originally Posted by dhtj View Post
    Ако нямаше файда от него, що щяха да си правят труда да го проектират, произвеждат и поставят тоя тромпет?

    Има си цел той, не е сложен случайно. Работата му е да осигурява плавен и постоянен въздушен поток към дебитомера, за да бъдат по-точни измерванията. Елиминира разни пулсации и т.н. Динамиката на газовете и флуидите не е проста работа. Върни го където си му е мястото.
    На времето слагах такъв конус на една кола за да намаля дебита на въздуха , че нямаше по мощни изпарители от 140 kw.

  13. #13

    Default

    Малко развитие по случая с конуса. Вчера направих пробег 180км. С 22 литра газ, с премахнат конус.Днес го сложих обратно и за 300 км. ми изгоря 51 литра. За сега оставам без него ако ще всеки месец да сменям дебитомер. Пак ще съм на далавера

  14. #14

    Default

    Оправи си колата и газовата.
    Моята е 2.0, има си тромпет или конус както искаш му викай и на дълго пада под 10/100 газ като я карам "нормално" .

    По ограниченията кротко с 90-110 там около 3000 оборота пада и на 8/100

  15. #15
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Сигурно ли е, че няма разминаване в сфазирането на разпределителните валове?


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •