Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 24 of 24

Thread: Настройка на сток валове за проект!?!

  1. #16
    S 16 компресия 5 mitaka_cs's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    София
    Age
    32
    Posts
    1,185

    Default

    Да, EGT - температура на изгорелите газове.
    Има връзка със сместа, налягането преди турбото и мощността. Ще има и разлика на газ/бензин.
    Не съм ползвал реални данни.
    1991 ALFA 33 S 16V QV Permanent 4
    и делта

  2. #17
    Старши алфист XaBu4ko's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Бургас / София ( Младост )
    Age
    34
    Posts
    527

    Default

    На мен нещо не ми се връзва. Как определяш горивната смес? Някаква електроника има ли слагана?

    Мисълта ми е , че ако се мъчиш да я караш с оригиналния дебитомер, може да го вадиш извън обхват...
    Alfa Romeo 155 1.8 8v '95 - Ex ... Alfa Romeo 156 2.0 TS '99 - Ex ...
    Alfa Romeo 156 SW Facelift 2.4 JTD M-JET 20v '04 +++
    Alfa Romeo GTV Phase 1 2.0 20v Тurbo '95 + Още едно 2.0 ТС ....

  3. #18
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by XaBu4ko View Post
    На мен нещо не ми се връзва. Как определяш горивната смес? Някаква електроника има ли слагана?

    Мисълта ми е , че ако се мъчиш да я караш с оригиналния дебитомер, може да го вадиш извън обхват...
    Оригиналния дебитомер е наличен под капака, извън обхват няма как да го изкарам, защото е механичен с кпала! Допълнителното гориво идва от по-интелигентен горивен регулатор (които се управлява не само от вакум а и от налягане) също така от повишено налягане в реиката за което се грижи помпа с по-голям дебит и налягане и по-големи дюзи. Стандартните са 190 кубикови а наличните с въпросното налягане са 300 да кажем

    Не претендирам че трябва да е така всичко или че е правилно, защото всичко се прави еи така
    Лека полека може и да тръгне някои ден

    (някакви мисли ми минават да ползвам друга електроника, но и това ще се види в последствие, не се бърза за никъде)
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  4. #19
    Старши алфист XaBu4ko's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Бургас / София ( Младост )
    Age
    34
    Posts
    527

    Default

    Quote Originally Posted by mimouzunov View Post
    Оригиналния дебитомер е наличен под капака, извън обхват няма как да го изкарам, защото е механичен с кпала! Допълнителното гориво идва от по-интелигентен горивен регулатор (които се управлява не само от вакум а и от налягане) също така от повишено налягане в реиката за което се грижи помпа с по-голям дебит и налягане и по-големи дюзи. Стандартните са 190 кубикови а наличните с въпросното налягане са 300 да кажем

    Не претендирам че трябва да е така всичко или че е правилно, защото всичко се прави еи така
    Лека полека може и да тръгне някои ден

    (някакви мисли ми минават да ползвам друга електроника, но и това ще се види в последствие, не се бърза за никъде)
    Ами да ама времената на впръскване се управляват от електрониката на колата. Механичния дебитомер мести потенциометър , а повишената консумация на въздух може да мести въпросната клапа на дебитомера повече от колкото трябва и това да бърка времената. ( да излиза извън програмираната горивна карта )

    Защо ли си мисля, че имаше и една Софиянка ... синя , дето и бяха сложили духалка ...
    Иначе много яко проектче, следя с интерес Аз мисля да правя хибридче на моето пуйче, да видим колко магарета ще качим ...
    Last edited by XaBu4ko; 28-07-2018 at 00:43.
    Alfa Romeo 155 1.8 8v '95 - Ex ... Alfa Romeo 156 2.0 TS '99 - Ex ...
    Alfa Romeo 156 SW Facelift 2.4 JTD M-JET 20v '04 +++
    Alfa Romeo GTV Phase 1 2.0 20v Тurbo '95 + Още едно 2.0 ТС ....

  5. #20
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by XaBu4ko View Post
    Ами да ама времената на впръскване се управляват от електрониката на колата. Механичния дебитомер мести потенциометър , а повишената консумация на въздух може да мести въпросната клапа на дебитомера повече от колкото трябва и това да бърка времената. ( да излиза извън програмираната горивна карта )

    Защо ли си мисля, че имаше и една Софиянка ... синя , дето и бяха сложили духалка ...
    Иначе много яко проектче, следя с интерес Аз мисля да правя хибридче на моето пуйче, да видим колко магарета ще качим ...
    Гледах до сега за някаква хибридна система... еепром емулатор... Идеята е да се откачи чипа от компютъра, да се върже тая щуротия и да се човърка така.... Има писания че става... Другия вариант е да сложа чипчето на програматор, да му сваля инфото, да го преработя и след това да го "налея" в нов носител....

    Онзи ден правих нещо подобно но с телевизор... Сега като се пусне изписва LG пък иначе е някакъв китаец, работи обаче ок

    В пост 11 има и фото, тя е зглобена машината иначе, смених и съединителя комплект за всеки случаи...
    Last edited by mimouzunov; 28-07-2018 at 01:42.
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  6. #21
    Старши алфист XaBu4ko's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Бургас / София ( Младост )
    Age
    34
    Posts
    527

    Default

    Ти щом имаш програматор , това е вариант. ЕЕпроми се намират за по няколко лева. Предполагам и горивните карти ще могат да се идентифицират от някой дето знае какво търси.

    Основния въпрос е , дали механичия дебитомер, има такъв "обхват" какъвто ти трябва.

    Чесно казано не знам дали няма да ти е най-лесно с една мега...
    По начина по който го описваш, много ми прилича на дебитомер...
    Един въпрос, колата прави проблем на 5к оборота , опитвал ли си да я държиш на 5к , обаче с малко газ. ( демек в "атмосферен режим" ако може така да се каже ... ) , тогава прави ли пак същото?
    Alfa Romeo 155 1.8 8v '95 - Ex ... Alfa Romeo 156 2.0 TS '99 - Ex ...
    Alfa Romeo 156 SW Facelift 2.4 JTD M-JET 20v '04 +++
    Alfa Romeo GTV Phase 1 2.0 20v Тurbo '95 + Още едно 2.0 ТС ....

  7. #22
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by XaBu4ko View Post
    Ти щом имаш програматор , това е вариант. ЕЕпроми се намират за по няколко лева. Предполагам и горивните карти ще могат да се идентифицират от някой дето знае какво търси.

    Основния въпрос е , дали механичия дебитомер, има такъв "обхват" какъвто ти трябва.

    Чесно казано не знам дали няма да ти е най-лесно с една мега...
    По начина по който го описваш, много ми прилича на дебитомер...
    Един въпрос, колата прави проблем на 5к оборота , опитвал ли си да я държиш на 5к , обаче с малко газ. ( демек в "атмосферен режим" ако може така да се каже ... ) , тогава прави ли пак същото?
    Понеделник ще се тества...
    Знам за друга машина със същия мотор, електроника, турбина и тн която си стига до ограничител без проблем!
    Дали там има някакъв дефект заради които работи или проблема е при мен не се знае на този етап...
    Разликите м-у двете на практика е изпускателния колектор. Някак не ми се вярва да е от него ама ще се разбере и това някои ден... (така като гледам сигурно ще се хвана на направя друг)

    Абе от понеделник ще се мисли и тества...
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  8. #23
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Днес остана малко време за опити...
    Оказа се че дебитомера в годините съм го сменил с някакъв които не е точно наред... Нямам и спомен защо съм махнал неиния си за да сложа този!?!?
    Смених го с друг за проба (от на Тренди возилото) и оп...
    Заработи си

    Сега ще издиря читав и после ще си поиграя с разни вариации на нещата които може да се променят... .
    Прави ми впечатление че мнооого късно по обороти идва налягането...
    Абе ще се нагласи някак...
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  9. #24
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    В горния пост писах че всичко е наред... Това важеше за атмосферен режим! Със закачени маркучи пак се дъни!
    Това беше до днес.
    Зглобих си дебитомер от разни чаркове, натегнах му пружината с 9 зъба и оп... В момента всичко е наред!!
    Имам още някои дреболии за пипане и мисля това да е!
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •