Results 1 to 8 of 8

Thread: Тракащи накладки/спирачни апарати

  1. #1
    Запален алфист
    Join Date
    Mar 2017
    Location
    Sofia
    Posts
    161

    Default Тракащи накладки/спирачни апарати

    Здравейте, колеги!
    Напоследък в жегите със свален прозорец започнах да дочувам тракане, което се оказа че е от накладките, които тракат страшно много по неравности, дори и най-малките. Това ми се случи със старите апарати от 155, а като ги смених с такива от 145 уж спряха.. да ама не, като се поизтъниха отново взех да го чувам, а уж са от кола 2000г и доста ме съмнява да няма как да се застопорят/уплътнят.
    Някой имал ли е такъв случай и може ли да сподели опит или да даде съвет относно решението, за да не звъним като коледна песничка ако не дай си боже мина по павета. Все едно е пред разпад.
    166 2.4 JTD

  2. #2

    Default

    Повечето накладки тракат от разбити водачи.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  3. #3
    scarico diretto bobi1997's Avatar
    Join Date
    Jan 2016
    Location
    София
    Age
    26
    Posts
    375

    Default

    Това ми се случи и на двете ми Алфи веднага след смяна на накладките. При 146-цата бях сложил някакви смотани накладки и ги набедих тях, развих си някаква теория, че тия направляващите/уплътняващите метални пружинки са кофти и продължих да си карам така.

    Сега при 145-цата сложих ТРВ и не допускам, че може да е от тях. Може би lordliness има право за разбити водачи, но каква е логиката да се появява след смяна на накладки, а преди това да го няма?
    Alfa Romeo 145 1.6 i.e. Boxer -Ex
    Alfa Romeo 146 1.3 i.e. Boxer -Ex

  4. #4
    Запален алфист
    Join Date
    Mar 2017
    Location
    Sofia
    Posts
    161

    Default

    Благодаря ви за отговорите.
    Дали с ремонтен комплект ще се реши проблема с водачите?
    Но ако не е от водачите, имате ли идея какво друго може да е?
    166 2.4 JTD

  5. #5

    Default

    Quote Originally Posted by mirecyt View Post
    Благодаря ви за отговорите.
    Дали с ремонтен комплект ще се реши проблема с водачите?
    Но ако не е от водачите, имате ли идея какво друго може да е?
    С ремонтен комплект ще стане. И смазване където е необходимо.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  6. #6
    Старши алфист ivopifeca's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    sofia
    Posts
    874

    Default

    Ако след натискане на спорачка,не тракат,не ти е страшен проблема-5 години съм карал така Кромата,която бракувах наскоро на 780 000 хиляди...иначе виж си водачите,както ти казаха колегите,ако те притеснява.

  7. #7
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by mirecyt View Post
    Здравейте, колеги!
    Напоследък в жегите със свален прозорец започнах да дочувам тракане, което се оказа че е от накладките, които тракат страшно много по неравности, дори и най-малките. Това ми се случи със старите апарати от 155, а като ги смених с такива от 145 уж спряха.. да ама не, като се поизтъниха отново взех да го чувам, а уж са от кола 2000г и доста ме съмнява да няма как да се застопорят/уплътнят.
    Някой имал ли е такъв случай и може ли да сподели опит или да даде съвет относно решението, за да не звъним като коледна песничка ако не дай си боже мина по павета. Все едно е пред разпад.
    Преди 10 години и аз като теб се хванах да го оправям това.. Купих си нови водачи, но се оказа че проблема е не водача е другата половина (нещото с дупката)...
    Просто е разбито! Ако искаш ще ти ги дам тея водачи стига да ги намеря...
    Иначе виж маншончетата дали са ти здрави, ако са се закъсали... Апарата може да не става за оправяне и винаги ще си дрънка!
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  8. #8
    Запален алфист
    Join Date
    Mar 2017
    Location
    Sofia
    Posts
    161

    Default

    Благодаря за съветите, ще видим какво, как и защо другият месец
    166 2.4 JTD

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •