Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 52

Thread: данък градушка

  1. #1
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default данък градушка

    Впредвид на наскорошните приказки за обособяване на 100% защита от градушки за страната, като средствата за това да се набират за сметка на увеличение в настоящите видове застраховки, не разбирам, защо не се въведе отделна такава застраховка. Немалко хора биха я сключили.

    Накратко - защо трябва да имам автокаско за да се застраховам срещу градушка?


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  2. #2
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Замисли се къде живееш и сам ще си отговориш. "Всеки народ си заслужава управниците", беше казал Чърчил (ако не се лъжа).
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  3. #3
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Говорят, че за да се защитят останалите 2/3 от територията са необходими около 30 млн. лв. Значи за цялата територия годишните разходи за защита не надхвърлят 50 млн.
    У нас има около 4 млн регистрирани автомобила. Нека от тях половината реално да се ползват. Това прави по 25 лв на калпак. Считам, че огромен брой хора биха платили. Тук дори не говорим за приходите от селските стопани.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  4. #4
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,295

    Default

    Еко....не разбра ли, че българският политик, застраховател, работодател и т.н...не мисли за тези, който създават благата, тоез за народа......всичко е въпрос на печалба.....mirchozo също е много прав....това при нас историята го е доказала.....почти 30- години преход...и нищо......шепа хора продадоха печеливши отрасли, като енергетика телесъобщения , въздушен транспорт за жълти стотинки, други направо ги съсипаха... за да си осигурят своите поколения дълго време напред........а народа мълчи.....ти ми говориш за градушки.....погледни, тези държави дето бяха от нашата черга как дръпнаха....най вече Словения....румънците, ебати и циганите, сега може да са ни за пример...ебати......нацията ни е яко изпростяла.....рядко срещам млад и образован човек, който да твори в България.....дъртите като мен, вече са претръпнали, по точно изтръпнали....с една дума липсват будители......в интернет ги има, ама само там.....виртуално....нали се сещаш......много се говори, а действия никакви....
    Не ми се говори на такива теми......социалното ни общество е много зле...българинът е стигнал дъното...гледа как да преебе другия, за да е малко той по добре.....вярно има някой единици свестни хора, ама сто срещу милион не става....
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  5. #5
    Alfa Life, Alfa Love
    Join Date
    Sep 2015
    Location
    Sofia
    Posts
    133

    Default

    Според мен е по-правилно това да стане задължително и за движимите и за недвижимите имущества, защото реално и те са биха били пострадали от евентуално бедствие като градушката преди 4 години, особено къщите и не само. Ако не е задължително, много хора биха плащали, но естествено като по "български" много биха казали - "за какво ще давам аз 25 лева. Виж, че нищо не правят, постоянно говорят за опасности от градушки, а аз да си давам парите на вятъра, по-добре да ги изпия в някоя кръчма" и така ние ще им плащаме на тези хрантутковци за да не им паднат ледените орехи на умрелите 20 годишни кошници. Така че задължително му е майката, които не иска да плаща и му е скъпо да не се вози в кола и няма да има проблем.
    Fiat Bravo II 1.4 16v

  6. #6
    JACK DANIEL'S-SING.BARREL eproHD's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Roma-Milano-Sofia
    Posts
    1,653

    Default

    Quote Originally Posted by mell0 View Post
    Според мен е по-правилно това да стане задължително и за движимите и за недвижимите имущества, защото реално и те са биха били пострадали от евентуално бедствие като градушката преди 4 години, особено къщите и не само. Ако не е задължително, много хора биха плащали, но естествено като по "български" много биха казали - "за какво ще давам аз 25 лева. Виж, че нищо не правят, постоянно говорят за опасности от градушки, а аз да си давам парите на вятъра, по-добре да ги изпия в някоя кръчма" и така ние ще им плащаме на тези хрантутковци за да не им паднат ледените орехи на умрелите 20 годишни кошници. Така че задължително му е майката, които не иска да плаща и му е скъпо да не се вози в кола и няма да има проблем.
    Ето го първия ЮНАК искащ всичко задължително ! Когато всичко е задължително с това свършва и свободата на избор ! Утре някой като теб ще иска и задължително такса паднало дърво,такса силен вятър такса що дишаме
    Нека има за всичко но всеки да избира.Платил съм била ме градушка плащат ми,не съм платил карам си колата на решето и така всичко друго.
    ЮНАК я коментирай това
    "Внимание, шофьори! Мият ви стъклата на светофара - получавате глоба
    Столичната община обмисля промени в Наредбата за обществения ред"

    Надявам се не съм пак арогантен
    Last edited by eproHD; 18-07-2018 at 16:09.
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V M-JET 140hp 192A5.000,6 marce-DISTINCTIVE +SELENIA WR (WIDE RANGE) 5W-40 - временно спряна от движение....
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 20V 210CV

  7. #7
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,636

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Говорят, че за да се защитят останалите 2/3 от територията са необходими около 30 млн. лв. Значи за цялата територия годишните разходи за защита не надхвърлят 50 млн.
    У нас има около 4 млн регистрирани автомобила. Нека от тях половината реално да се ползват. Това прави по 25 лв на калпак. Считам, че огромен брой хора биха платили. Тук дори не говорим за приходите от селските стопани.
    Аз по принцип не съм чел нещо за тия градушки и разните му предложения, но не схващам точната ти идея.
    То в момента без каско карат огромен процент от автомобилите, където си по-застрашен от произшествие, ти искаш допълнителна застраховка и пари да се дават.
    Също така не разбирам защо трябва да давам пари, за да се защитя от това нещо. Някак си ми е по-логично да си направя каско, където ще бъда застрахован и срещу градушката, ако ми се случи. Отделно защо каското ми да се вдига като пари, за да се защитя от евентуална градушка? Това би било в интерес само на застрахователите, но не и на потребителите.
    А смяташ малко бакалската според мен, както и аз ще направя на база твоите цифри.
    Да кажем ако застраховката се плати от всички по твоите сметки е 25 лв. Е да, ама ако допуснем, че половината от реалните автомобили не искат да сключат въпросната застраховка, то премията би се вдигнала до 50 лв. за останалите. А ако допуснем, че само 10-20% от тези сключат, то застраховката ще отиде почти колкото пълно каско на колата. А аз съм убеден, че ако принципа е този, то много малко хора ще сключат застрахова само за градушка реално.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  8. #8
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Quote Originally Posted by BO View Post
    Аз по принцип не съм чел нещо за тия градушки и разните му предложения, но не схващам точната ти идея.
    То в момента без каско карат огромен процент от автомобилите, където си по-застрашен от произшествие, ти искаш допълнителна застраховка и пари да се дават.
    Също така не разбирам защо трябва да давам пари, за да се защитя от това нещо. Някак си ми е по-логично да си направя каско, където ще бъда застрахован и срещу градушката, ако ми се случи. Отделно защо каското ми да се вдига като пари, за да се защитя от евентуална градушка? Това би било в интерес само на застрахователите, но не и на потребителите.
    А смяташ малко бакалската според мен, както и аз ще направя на база твоите цифри.
    Да кажем ако застраховката се плати от всички по твоите сметки е 25 лв. Е да, ама ако допуснем, че половината от реалните автомобили не искат да сключат въпросната застраховка, то премията би се вдигнала до 50 лв. за останалите. А ако допуснем, че само 10-20% от тези сключат, то застраховката ще отиде почти колкото пълно каско на колата. А аз съм убеден, че ако принципа е този, то много малко хора ще сключат застрахова само за градушка реално.
    Това да няма застраховка "градушка" (само градушка) е също толкова странно, както, някой да ти каже, че за да си купиш клечки за зъби, трябва да си купиш и 2 кила пържоли.

    Сметката може и да е бакалска, но нека някой застраховател да предложи разумна сума за нея а пък хората да си решават.
    Last edited by ecotronic; 18-07-2018 at 17:14.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  9. #9
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Не че нещо ама, за какво плащаме тия данъци на тия коли и сгради ??? Би трябвало държавата да ти гарантира спокойствие и права когато плащаш че имаш нещо, както и да се следи за неприкосновенноста на въпросното. Би трябвало, ама НА... То по тая логика може спокойно да се вмъкне данък инфаркт за пенсионерите, щото всеки 2ри диша на акумулатори особено в летния сезон. Мога да ви измисля поне още 10 данъка, кой от кой по малоумен.

    Истината всъщност е следната : В България се извършва геноцид, целта е да се изгони всякак разумното население и да останат само простите които хабер нямат от нищо. Управляващите изобщо не ги интересуват обикновенните хора, макар да са редовни данъкоплатци. Когато това се случи ще загробят и разподадат и последните природни блага и България ще стане едно голямо нищо, заселена с бежанци и цигани. От 15на години разумен живот, наблюдавам единствено това, колкото повече задълбавам като информация, толкова повече се убеждавам в твърдението си. До няколко години ще бъдат докарани чужди инвеститори, които вярвайте ми няма да имат за цел да ни направят живота по-добър. Въпрос на време е да се появи някой който да прилапа ВОДАТА и да изгради бутилиращи заводи, защото незнам дали знаете, България е една от най-богатите на питейни водни ресурси държавица. Освен това България има доста рудници за природни ресурси като манган, злато, въглища и т.н. и т.н., рудници старателно фалирани от разни дружества и корпорации.

    Язък ни за природата...
    Незнам дали забелязвате, но с всеки взет заем от Световната банка или Европейския съюз, стваме още по-големи роби и защивяваме още по-зле.
    Last edited by mirchozo; 18-07-2018 at 17:27.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  10. #10
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,636

    Default

    В крайна сметка ако имаше търсене, самите застрахователи щяха да пуснат застраховка "градушка" и щяха да печелят от това.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  11. #11
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    "По предварителни оценки в първите дни след градушката в София застрахователните компании смятаха, че щетите ще надминат 40-50 млн. лв. общо за целия сектор, като имаше предположения, че може да са двойно повече. Сега вече се говори, че почти сигурно те ще са над 100 млн. лв. Едни от най-засегнатите компании са "Армеец" и "Булстрад", които имат най-голям пазарен дял при "Автокаско"."

    https://www.capital.bg/politika_i_ik...egne_seriozno/

    Впредвид на горното някак не мога да приема за демонстрация на нормален разум това, че не могат да се наберат едни 50 млн годишно, от застраховки (авто и селскостопански) на съвсем приемливи цени.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  12. #12
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Това едва ли са реални цифри, нали се сещаш?
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  13. #13
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,295

    Default

    Quote Originally Posted by mirchozo View Post
    Не че нещо ама, за какво плащаме тия данъци на тия коли и сгради ??? Би трябвало държавата да ти гарантира спокойствие и права когато плащаш че имаш нещо, както и да се следи за неприкосновенноста на въпросното. Би трябвало, ама НА... То по тая логика може спокойно да се вмъкне данък инфаркт за пенсионерите, щото всеки 2ри диша на акумулатори особено в летния сезон. Мога да ви измисля поне още 10 данъка, кой от кой по малоумен.

    Истината всъщност е следната : В България се извършва геноцид, целта е да се изгони всякак разумното население и да останат само простите които хабер нямат от нищо. Управляващите изобщо не ги интересуват обикновенните хора, макар да са редовни данъкоплатци. Когато това се случи ще загробят и разподадат и последните природни блага и България ще стане едно голямо нищо, заселена с бежанци и цигани. От 15на години разумен живот, наблюдавам единствено това, колкото повече задълбавам като информация, толкова повече се убеждавам в твърдението си. До няколко години ще бъдат докарани чужди инвеститори, които вярвайте ми няма да имат за цел да ни направят живота по-добър. Въпрос на време е да се появи някой който да прилапа ВОДАТА и да изгради бутилиращи заводи, защото незнам дали знаете, България е една от най-богатите на питейни водни ресурси държавица. Освен това България има доста рудници за природни ресурси като манган, злато, въглища и т.н. и т.н., рудници старателно фалирани от разни дружества и корпорации.

    Язък ни за природата...
    Незнам дали забелязвате, но с всеки взет заем от Световната банка или Европейския съюз, стваме още по-големи роби и защивяваме още по-зле.
    Няма как да споря с теб, защото мнението ми е абсолютно същото......малко превърнахме темата в политика...добре, че не ни обръщат внимание...).....Но щом народа са овце, а управляващите вълци, така се получава.....тук си трябва чистка, яка......агресивно звучи, ама до там сме я докарали......доколкото познавам историята ни.....допреди турското робство сме били нещо, след това сме се превърнали в пълни дупедавци.....което е жалко...
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  14. #14
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Quote Originally Posted by mirchozo View Post
    Това едва ли са реални цифри, нали се сещаш?
    Да, цифрите със сигурност на са реални. В смисъл, че това са само разходите на застрахователите. Ако добавим към тях и персоналните разходи на тези, които не са имали застраховки, нещата стават още по-идиотски.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  15. #15
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,636

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    "По предварителни оценки в първите дни след градушката в София застрахователните компании смятаха, че щетите ще надминат 40-50 млн. лв. общо за целия сектор, като имаше предположения, че може да са двойно повече. Сега вече се говори, че почти сигурно те ще са над 100 млн. лв. Едни от най-засегнатите компании са "Армеец" и "Булстрад", които имат най-голям пазарен дял при "Автокаско"."

    https://www.capital.bg/politika_i_ik...egne_seriozno/

    Впредвид на горното някак не мога да приема за демонстрация на нормален разум това, че не могат да се наберат едни 50 млн годишно, от застраховки (авто и селскостопански) на съвсем приемливи цени.
    Аз не виждам логика в набирането на пари под такава форма.
    Просто ако някой плаща за нещо, то той получава нещо срещу парите си. Така е острен света.
    Иначе ако някой плаща за защита на цялото население, то няма как тази система да работи. Просто тези "някой" ще кажат, че парите им отиват за неща от които се възползват и други хора, но които хора не плащат и те ще спрат да плащат. Пример за тази логика - в почти всеки вход на блок.

    Алтернативно би било за автокаското. Да се каже, че се въвежда в ГО-то да кажем 50лв допълнително и по този начин ГО-то да стане и каско и да разшири покритията, включително и от градушка. Даже сега като го пиша това ми се вижда много по-логично да увеличат със 100 лв. ГО-то защото е задължителна и няма как да се възползваш от "услуга", за която плаща друг. От там ще се вземат пари и за градушките, и за покриване на щетите, когато си виновен.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

Page 1 of 4 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •