Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 31 to 45 of 52

Thread: данък градушка

  1. #31
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by myato View Post
    Преди да продължите, искам да ви вметна, че противоградна защита над населени места е забранена.

    Застрахователите, ако желаеха, могат да включат покритието на такъв риск, например в каското.
    Не е забранена противоградната защита на градовете. Забранен е само ракетният способ на противодействие.
    Самолетният способ не е забранен.

    Освен това в много от случаите защитата на населените места може да се извърши и с ракети, без да е необходимо да се стреля над тях.
    Last edited by ecotronic; 20-07-2018 at 12:25.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  2. #32

    Default

    И после държавата ще обяви "постигнахме /еди какъв си/ процент борба с градушката". Постигнахте, или народа я постигна, като си я плаща сам?
    За всичко от нашите пари ли трябва да се вади, тая държава ще се бръкне ли за нещо, освен за депутатски Mercedes-и и хотели?!

    Данък "градушка"... а данък "гълъбите, дето ми нацвъкаха колата снощи на 3 места" няма ли?
    А данъци ходене, мърдане, ставане, лягане?
    Едно време се майтапих за данък "въздух", пък тия зелени винетки и други извращения са точно данък/такса "въздух". Като имаш предвид, че като я платиш няма от ауспуха ти да замирише на лавандула.

    Сега пък и градушка. Смешници пълни, да се бръкне кирливата държава и да си направи техниката сама, не за всяко нещо от нашия джоб да се вади, щото после не "държавата направи" а НИЕ си го правим.

    Пътища правили, магистрали. С чии пари, с нашите! Европейски били, а членския внос? Квото вкарваме, такова изкарваме. Тоя внос който го плаща - ние.

    Народа я строи тая държава, а не правителството, всичко през нашия робски джоб. Тия знаят само да си карат нафтените S-класи с финанси на гърба на народа и силиконови чалгарки да им пеят в частните самолети и това е.
    Alfa Romeo 156 1.8 SW TS 144hp

  3. #33
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,846

    Default

    Quote Originally Posted by Ali.Sali View Post
    И после държавата ще обяви "постигнахме /еди какъв си/ процент борба с градушката". Постигнахте, или народа я постигна, като си я плаща сам?
    За всичко от нашите пари ли трябва да се вади, тая държава ще се бръкне ли за нещо, освен за депутатски Mercedes-и и хотели?!

    Данък "градушка"... а данък "гълъбите, дето ми нацвъкаха колата снощи на 3 места" няма ли?
    А данъци ходене, мърдане, ставане, лягане?
    Едно време се майтапих за данък "въздух", пък тия зелени винетки и други извращения са точно данък/такса "въздух". Като имаш предвид, че като я платиш няма от ауспуха ти да замирише на лавандула.

    Сега пък и градушка. Смешници пълни, да се бръкне кирливата държава и да си направи техниката сама, не за всяко нещо от нашия джоб да се вади, щото после не "държавата направи" а НИЕ си го правим.

    Пътища правили, магистрали. С чии пари, с нашите! Европейски били, а членския внос? Квото вкарваме, такова изкарваме. Тоя внос който го плаща - ние.

    Народа я строи тая държава, а не правителството, всичко през нашия робски джоб. Тия знаят само да си карат нафтените S-класи с финанси на гърба на народа и силиконови чалгарки да им пеят в частните самолети и това е.
    Хъх! Господине, ако още не сте проумели, че Вие сте държавата - "аман ни е държавата"! Моля да се прави разлика м/у администрация и държава. Макар и да са тясно свързани, са две различни понятия.
    Битува у нс "народната мъдрост" - "Прост народ - слаба държава". Това обаче не е всичко. Съвсем резонно е да се обяви и "Слаба държава - богопомазана администрция".
    Кой очаквате да я строи тая държава? Естествено е това да го прави Народът, според собствената си воля. В тая система(сегашната), народът си казва волята по време на избори. В предишната - Партията казваше каква е волята на народа. Преди това, волята народна я е "упражнявал" монарх. И ВИНАГИ народът е строил, няма кой друг. Само гърците са изключението, което потвърждава првилото.
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

  4. #34

    Default

    Ми тогава да не ми викат "еди кое си правителство постигна..." а НАРОДА постигна, защото тия са постигнали единствено туризъм на долнопробната дупка Слънчев Бряг с лимузини на държавни пари и държавна нафта, всичко го е постигнал народа, всяка закърпена дупка, всяко нещо е извадено от нас. Кабинета това направил, кабинета - онова. Нищо не са направили, всичко е през нас. Тая държава се строи само от данъкоплатеца от 89-та насам, а насреща не вииждаме нищо свястно.

    Данък "градушка" е жив абсурд, но ще го приемем заедно с други абсурди, нали сме абсурдна държава. И стига вече с тия стандарти европейски, европееца не работи за 300 евро по 12 часа, че да имаме техните данъци и закони.

    Като минималната стане 800 лв. тогава да почнат да искат. То не може само да искаш, да искаш, от народните парите да вкарваш членски внос и върнатото финансиране от ЕС да го разграбваш, за проекти 50-60% от парите отиват директно в джоба по линията на проекта (уж "обществени" поръчки), и с останалото - третокласно качество пътища,сгради и т.н.

    Само кражба, те това е.

    Данък "градушка". А данък "дъжд", "слънце", "облаци" ?
    Last edited by Ali.Sali; 22-07-2018 at 17:21.
    Alfa Romeo 156 1.8 SW TS 144hp

  5. #35

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Няма сила, която да те задължи да направиш нещо, ненаправата на което, би ти донесла персонални загуби.
    Задължават ни да слагаме колани

  6. #36
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by dhtj View Post
    Задължават ни да слагаме колани
    Говоря за загуби с израз на финикийски знаци


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  7. #37
    Alfa Life, Alfa Love
    Join Date
    Sep 2015
    Location
    Sofia
    Posts
    133

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Говоря за загуби с израз на финикийски знаци
    Е да де, ако не си сложиш колан -> акт -> пара. Общо взето във всяко нещо, което си задължен или трябва да го направиш иначе глоба или трябва да платиш иначе пак глоба
    Fiat Bravo II 1.4 16v

  8. #38
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by mell0 View Post
    Е да де, ако не си сложиш колан -> акт -> пара. Общо взето във всяко нещо, което си задължен или трябва да го направиш иначе глоба или трябва да платиш иначе пак глоба
    По тази логика, можеш да дадеш пример и с превишаване на скоростта, неправилно изпреварване, употреба на алкохол и кажи речи с цялото наказателно право


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  9. #39

    Default

    Пари за борба за градушката нямат, ама опрощават на Киро Домуса 58 милиона лева?

    Имало намален приход от акциз на цигари и за да компенсират намаляването увеличават акциза на почти безвредните цигари(с изпаряване), ама на Киро Домуса 58 милиона лева които трябва да заплати в полза на държавния бюджет някак лесно ги "пропускат" - Герберска лобираща въртележка.

    Който си плати 5-10 милиона на ръководни фактори на ГЕРБ, ще си спести 58 милиона и то без лихвите ...
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  10. #40
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Това с "бездимните" цигари е поредната крупна психоатака за наивници с много сериозен икономически ефект.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  11. #41

    Default

    Е, а винаги съм бил непушач и никога през живота си не съм пушил.Преди месец за поред път ми се наложи да съм заедно с пушачи в едно помещение на събиране - изобщо няма място за сравнение с обикновените цигари.Дим нямаше, нито го усетих, нито дрехите ми смърдяха на умряло следващия ден.


    Ама я сега кажи как на държавата "не й достигат 28 милиона за борба с градушките" + "30 милиона има по-малък приход от акциз на цигари", а пък подарява на Киро Домуса 58 милиона...???

    Кой финансира "опрощаването" на Киро Домуса - Бате Бойко "извади пари и даде" от собствения си джоб или извади пари от нашите джобове и ги даде на Домуса ???

    ================================================


    А какво ще правиш когато ти събират заедно със застраховката +20+30 лева всяка година, ти не си се застраховал, но въпреки това те мелне градушка - на Бате Бойкич ли ще се молиш: https://www.vesti.bg/bulgaria/obshte...ahovki-6084668

    Да не стане :

    Тя уточни, че
    с тези пари няма да се изплащат обезщетения при нанесени щети от градушките, а просто ще се финансира борбата с това природно явление.
    ===============================================


    Ако имам власт ще изискам цялата преписка с тази идея и този който я е дал тази идея, заедно с тези които са я подкрепили ги уволнявам дисциплинарно, защото не са спазили основен конституционни и законови принципи и докато съм на власт тези няма да си намерят работа в държавно или общинско учреждение.

    Ще ме принуждават от името на държавата да купя "услуга" която не желая да ползвам ...И отгоре на това няма да ми гарантират нито че няма да ме удари градушка, нито че ще ме обезщетят ако ме удари ...

    А бре МУТРИ облечени в законова власт и създаващи мутренско-рекетьорски закони ...
    Last edited by alfa racer GTA; 23-07-2018 at 15:55.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  12. #42

    Default

    Е как бе, ти не виждаш ли и не разбираш ли , че мафиотите са важни за държавата, за Митьо Очите ще се вадят коршуми в чужбина, ама за нас и един кърлеж не щат да извадят. Адски извратена мутренска държава.

    Нормално е , в реда на нещата си е тук..
    Alfa Romeo 156 1.8 SW TS 144hp

  13. #43
    Бързам, бързам.. WarsteineR's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Велико Търново
    Age
    36
    Posts
    330

    Default

    Убийството явно не е решение, ама предлагам да се съберем и да отидем да ги пребием едно хубаво. Така няколко часов хубав бой, със шутове вън от парламента и на избори. Който не му се яде бой ще си върши работата съвестно. И така, като не се научат пак бой. Може да се направи и организация, като видиш политик от тези крадящите и скъсване от бой плюс изгонване от жилището, там вече съседите трябва да се организират. Като не става с добро... Момчета това тук е реален, организиран геноцид за българският народ!
    Last edited by WarsteineR; 23-07-2018 at 17:49.
    Alfa Romeo 156 1.8 TS 99'
    ex. Lancia Dedra 1.6 ie 93'

  14. #44

    Default

    Ми то само организираната престъпност е организирана в тази държава, и само тук мафията си има официално представителство с името "Парламент".
    Alfa Romeo 156 1.8 SW TS 144hp

  15. #45

    Default

    Аз категорично отказвам да плащам такава застраховка. Първо, че имам гараж, второ че колата не ми е никакъв приоритет, а средство за придвижване и дали ще е надупчена от градушка или не ме боли фара. Не смятам за нужно да плащам риска на никой друг. За мен е пребебрежимо малък и не струва нито 25 лв. на година нито дори и 5 лв. на година. Като искат толкова земеделските стопани да правят сдружения за борба с градушките, за тях е много по- важно.

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    "По предварителни оценки в първите дни след градушката в София застрахователните компании смятаха, че щетите ще надминат 40-50 млн. лв. общо за целия сектор, като имаше предположения, че може да са двойно повече. Сега вече се говори, че почти сигурно те ще са над 100 млн. лв. Едни от най-засегнатите компании са "Армеец" и "Булстрад", които имат най-голям пазарен дял при "Автокаско"."

    https://www.capital.bg/politika_i_ik...egne_seriozno/

    Впредвид на горното някак не мога да приема за демонстрация на нормален разум това, че не могат да се наберат едни 50 млн годишно, от застраховки (авто и селскостопански) на съвсем приемливи цени.
    Lexus IS200

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •