Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 33

Thread: 1.9 JTDm 150 HP - стържене

  1. #1
    започва да се пристрастява mollovmd's Avatar
    Join Date
    Jul 2018
    Location
    Sofia,Bulgaria
    Posts
    76

    Default 1.9 JTDm 150 HP - стържене

    Здравейте, колеги !
    Наскоро се сдобих с тази хубостница, обаче рано-рано започна да си показва рогата - появи ми се някакво стържене метал в метал, сякаш стърже ламарина, някъде в ниската част, което ме притеснява. Казаха ми, че е маховик, обаче тъй като съм имал вече кола с проблемен такъв, симптомите не съвпадат - съединителят при натискане и отпускане не променя звука и стърженето си остава на същото ниво, отделя перфектно, при палене и потегляне не притриса, при гасене без натиснат съединител също не се чува този стандартният звук на почукване. Странното е, че при палене този звук в началото на студен двигател го няма и като се покара малко, тогава почва да го прави. Смениха ми наскоро маслото, след което се появи, след това веднага решиха, че е от някоя ролка и смениха ремъци, ролки, водна помпа и шайба на алтернатора. Катализатора също го провериха и няма проблем. Бихте ли дали идеи от какво би могло да се появи ?

  2. #2

    Default

    Е, така ли смяташ да я караш???

    Иди във форумен сервиз, пък каквото покаже.

    Кое масло са сменявали - на скоростна кутия или на двигател?
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  3. #3
    започва да се пристрастява mollovmd's Avatar
    Join Date
    Jul 2018
    Location
    Sofia,Bulgaria
    Posts
    76

    Default

    На двигателя го сменяха. Засега карам, нямам избор, моля се да не стане нещо просто, защото съм силно зависим от колата.

  4. #4
    започва да се пристрастява mollovmd's Avatar
    Join Date
    Jul 2018
    Location
    Sofia,Bulgaria
    Posts
    76

    Default

    https://youtu.be/-UpLrJ2M6Co - пращам линк към видео, на което записах шума. Давайте идеи, колеги

  5. #5

    Default

    Демпферна шайба?

  6. #6
    Запален алфист alfa_romeo_forever's Avatar
    Join Date
    Feb 2014
    Location
    Перник и околността
    Posts
    1,397

    Default

    намери един канал и застани под нея и виж от къде идва тоя звук .. майсторите мое ти кажат че е от 100 места и трябва и мотор да смениш .. най добре си е като ти сам си провериш .. но за мен това ми прилича на тъпа ламарина до почуква .. може и лошо да го пресъздава видеото ...
    Fiat Bravo 1.9 JTD 105hp - Ex..
    Alfa Romeo 147 2.0 TS Selespeed - Ex ..
    Alfa Romeo 156 2.4 20v "TI" - Ex ..

  7. #7
    започва да се пристрастява mollovmd's Avatar
    Join Date
    Jul 2018
    Location
    Sofia,Bulgaria
    Posts
    76

    Default

    Изцяло както е на видеото, така го прави и на живо. Ще търся канал значи да я слушам сам, че колкото майстори - толкова мнения. Какви симптоми дава демпферната шайба, като има проблем?

  8. #8
    Запален алфист alfa_romeo_forever's Avatar
    Join Date
    Feb 2014
    Location
    Перник и околността
    Posts
    1,397

    Default

    Quote Originally Posted by mollovmd View Post
    Изцяло както е на видеото, така го прави и на живо. Ще търся канал значи да я слушам сам, че колкото майстори - толкова мнения. Какви симптоми дава демпферната шайба, като има проблем?

    https://www.vbox7.com/play:e0959bc636 Ето я на Пижо .. виж я дали има луфтове,дали се клати
    Fiat Bravo 1.9 JTD 105hp - Ex..
    Alfa Romeo 147 2.0 TS Selespeed - Ex ..
    Alfa Romeo 156 2.4 20v "TI" - Ex ..

  9. #9

    Default

    Quote Originally Posted by mollovmd View Post
    Изцяло както е на видеото, така го прави и на живо. Ще търся канал значи да я слушам сам, че колкото майстори - толкова мнения. Какви симптоми дава демпферната шайба, като има проблем?
    кличе от моята , когато демпферната шайба се прецака - https://www.youtube.com/watch?v=BNdkSkBPsE4

  10. #10
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Свали пистовия ремък и пали, ако трябва свали и демферната шайба. Внимавай ако я вадиш, има шпонка отдолу и трябва да си застане пак по същия начин.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  11. #11
    започва да се пристрастява mollovmd's Avatar
    Join Date
    Jul 2018
    Location
    Sofia,Bulgaria
    Posts
    76

    Default

    Ще я откарам утре някъде с канал или подемник да я заслушам и ще върна feedback какво се е случило. Благодаря много за идеите, колеги

  12. #12
    започва да се пристрастява mollovmd's Avatar
    Join Date
    Jul 2018
    Location
    Sofia,Bulgaria
    Posts
    76

    Default

    Колеги, днес бях в един фирмен сервиз - казаха, че е ламарина на съединителя или ламелите на притискателния или феродовия диск го създават този звук, но споменаха да я карам, докато не започне да показва проблеми, че да се наложи отваряне. Тези поне бяха първите от 5 сервиза, които не ползваха силните думи "от демпфера ти е" Вие как мислите, дали е нещо сериозно или мога да я карам на този етап?
    Alfa Romeo 159 SW 1.9JTDm 150HP 2007 - Il treno veloce.

  13. #13

    Default

    Ако е съединител ще покараш... 100-200км

  14. #14
    започва да се пристрастява mollovmd's Avatar
    Join Date
    Jul 2018
    Location
    Sofia,Bulgaria
    Posts
    76

    Default

    Аз само в четвъртък и петък й добавих около 450км,тъй че явно не е съединител Въпросът е, че е много дразнещо и не й отива на такава кола да трака като стар автомобил на над 20 години.
    Alfa Romeo 159 SW 1.9JTDm 150HP 2007 - Il treno veloce.

  15. #15

    Default

    Демпферната шайба е лек "ремонт" и не е скъп.

    Проблем е ако е демпферен маховик, той е скъп.Под 1000 лева, но с труда ...

    Според мен не я карай така.Независимо кое от двете е или дори да е нещо друго, не знаеш какво може да се случи - може да ти направи доста по-големи мизерии ...
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

Page 1 of 3 123 LastLast

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •