Results 1 to 4 of 4

Thread: Питане относно турбо Алфа 159

  1. #1

    Lightbulb Питане относно турбо Алфа 159

    Здравейте,
    Искам да попитам турбото за Алфа 159 1.9 Jtd 150к.с. еднакво ли е с турбо от Фиат Крома, Добло, както и от Опел Астра Н , Сигнум , Вектра или от други автомобили.
    И евентуално за вариант за по голяма турбина и за начина на поставяне (преправя ли се нещо).
    Благодаря предварително !

  2. #2
    Северозападняк DiStefano's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    село Стърчи Патка - Видинско
    Age
    43
    Posts
    2,980

    Default

    При 159 1.9 топлата част върви заедно с колектора. Аз като сменях турбо си взех от Фиат ГП, но понеже колектора там е леко различен се наложи да си сложа стария заедно с топлата част. За щастие те си бяха Ок. За еднакви - еднакви са Гарет 1749, ма не са баш плъг-енд-плей. При 159 се води GT1749MV, при Croma, GP, Stilo MultiJet, Multipla MultiJet, Vectra CDTi, Zafira CDTi и някои други са същите, но далеч не е като да го сложиш без да се преправя нещо. За Doblo - не знам, но по-скоро не .. Като модел турбото е GT1749МV на тези горепосочените, обаче парт-номерата са различни - демек има разлики ..

    За по-голямо турбо и аз си мислех, но реално колата е с всички процедури - EGR, DPF, remap и си върви идеално със заводското турбо. Трябваше да преправям колектори, кулери, софтуер и други .. и се отказах. Мощността дето я имам в момента ми е повече от достатъчна за семейно комби. От повече мощност според мен с тази скапана опелска кутия няма файда, а и е риск. Тя и в момента спъва потенциала на мотора.
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 210 кавала ... и малко отгоре
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm SW .. бързият влак
    Renault Clio DCi 2018 .. без коментар .. да е щастлива жената

  3. #3

    Default

    Благодаря !

  4. #4
    Болен алфист flipz's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Burgas
    Age
    39
    Posts
    1,467

    Default

    И подсилване на съединител и тн ...
    Аз правих кутия преди 2000км смяна на лагери.
    Alfa 159 1.9 16V JTDm Lusso (150)08'; EX Alfa 145 1.6 TS

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •