Page 1 of 5 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 63

Thread: Повдигане на АР 147

  1. #1

    Default Повдигане на АР 147

    Здравейте, колеги,
    Нов съм и най-вероятно има такава тема, но не я намирам, а пък ми трябва и актуални информация.
    Може ли някой да ми каже какво трябва да се направи за да се повдине тая алфа 147 (с нормални пружини си е), защото почти всеки легнал полицай го дера, а да не говорим като седнем повече от трима вътре....
    Та като части какво трябва да се купи, къде може някой да го направи (без да ми избива зъбите като ме види какъв съм новобранец) и колко излиза цялото нещо. Става въпрос за София, но ако излиза по-евтино и качествено мога да мина някой друг километър.
    Благодаря.

  2. #2
    Старши алфист
    Join Date
    Feb 2017
    Location
    Пловдив
    Posts
    534

    Default

    Не е проблем в повдигането. Изпуснали са ти амортисьорите. А може в комбинация, с много омекнали пружини.

    Сигурен ли си, че окачването е нормалното? Много хора карами тази кола, проблем с легналите полицай няма. Освен ако не се опиташ, да летиш де.

  3. #3

    Default

    Амортисьора не повдига колата, амортисьора служи да държи колата към гумите.

  4. #4
    Старши алфист alfista 96's Avatar
    Join Date
    Aug 2012
    Location
    Пловдив, Кичука
    Posts
    569

    Default

    Я пак
    Понеже не ми се обяснява ,набързо ти копнах от нетЪ нещо.



    Един от основните елементи в окачването на автомобилът е амортисьорът. Неговата главна функция е да елиминира вертикалните колебания на купето на автомобила осигурява максимално сцепление. Задържайки непрекъснато неговите гуми на земята, амортисьорът запазва управляемостта на автомобила във всеки един момент докато шофирате. Амортисьорът е от съществено значение, когато става въпрос за безопасност, защото без оптимален контакт с пътя, превозното средство лесно може да изгуби контрол. Той е ключов елемент и за осигуряване на комфорта при пътуване.
    Alfa Romeo 156 2.4JTD , 156 SW 2.4 JTD ,156 SW 1.9 JTD , 156 SW 1.9 JTD Q4 ,147 1.9 JTD

  5. #5
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,295

    Default

    Quote Originally Posted by alfista 96 View Post
    Я пак
    Понеже не ми се обяснява ,набързо ти копнах от нетЪ нещо.



    Един от основните елементи в окачването на автомобилът е амортисьорът. Неговата главна функция е да елиминира вертикалните колебания на купето на автомобила осигурява максимално сцепление. Задържайки непрекъснато неговите гуми на земята, амортисьорът запазва управляемостта на автомобила във всеки един момент докато шофирате. Амортисьорът е от съществено значение, когато става въпрос за безопасност, защото без оптимален контакт с пътя, превозното средство лесно може да изгуби контрол. Той е ключов елемент и за осигуряване на комфорта при пътуване.
    Е какво си копнал.........нормални неща за действието на амортесьора....колегата Read е прав......ако има нивомат, пневмо система със възглавници или като на ситроените с масло. ..тогава има повдигане, но там няма пружини....а тук точно за тях иде на реч...хайде да си дойдем на думата...
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  6. #6
    Старши алфист alfista 96's Avatar
    Join Date
    Aug 2012
    Location
    Пловдив, Кичука
    Posts
    569

    Default

    Извинявам се много .Мислих си че става въпрос за Алфа Ромео 147,за която поне аз не знам да има нивомат или активно окачване.Дали ако и махне амортесьора ,ще падне гумата ?
    Alfa Romeo 156 2.4JTD , 156 SW 2.4 JTD ,156 SW 1.9 JTD , 156 SW 1.9 JTD Q4 ,147 1.9 JTD

  7. #7
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,295

    Default

    Quote Originally Posted by alfista 96 View Post
    Извинявам се много .Мислих си че става въпрос за Алфа Ромео 147,за която поне аз не знам да има нивомат или активно окачване.Дали ако и махне амортесьора ,ще падне гумата ?
    Нещо не вникна в темата.....не се прави на интересен....няма да падне гумата, даже ще се вирне..)....но ми кажи как с амортесьор само ще повдигнеш 147......не съм казал, че има нивомат, или активно окачване....следи ми ми мисълта, а не се изхвърляй........ ае да не ти казвам като какво, че си млад и много лесно се засягате, защото не отбирате от хумор....питай баща ти, той ще ти обясни...)
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  8. #8
    Старши алфист alfista 96's Avatar
    Join Date
    Aug 2012
    Location
    Пловдив, Кичука
    Posts
    569

    Default

    Далеч съм от мисълта че с амортисьор ще повдигне колата.Въпреки че ако сложи предни амортисьори от CV ,със сигурност ще е повдигне.А мисълта ми е че ролята на амортисьора не е да държи гумата. Аз съм баща му
    Alfa Romeo 156 2.4JTD , 156 SW 2.4 JTD ,156 SW 1.9 JTD , 156 SW 1.9 JTD Q4 ,147 1.9 JTD

  9. #9
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,295

    Default

    Quote Originally Posted by alfista 96 View Post
    Далеч съм от мисълта че с амортисьор ще повдигне колата.Въпреки че ако сложи предни амортисьори от CV ,със сигурност ще е повдигне.А мисълта ми е че ролята на амортисьора не е да държи гумата. Аз съм баща му
    ))....момчето го каза образно, ако помислиш логически е прав......но както и да е.....аз все си мисля, че баща ти е Лорда....))....но щом си станал и ти баща...евала.........
    п.п...може и да бъркам нещо спрямо теб....не се знаем, за което извинявай....

    ---------- Post added at 19:38 ---------- Previous post was at 19:34 ----------



    ---------- Post added at 19:39 ---------- Previous post was at 19:38 ----------

    Всеки амортесьор си има определен ход.....и ако му се наруши, той бързо се скапва.....затова заменките, спрямо окачване и пружини трябва да се съобразяват...според мен...
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  10. #10
    Старши алфист alfista 96's Avatar
    Join Date
    Aug 2012
    Location
    Пловдив, Кичука
    Posts
    569

    Default

    Стига бре ,няма как Лорда да ми е баща.Я съм на 50г. Той на колко ли ще е
    Alfa Romeo 156 2.4JTD , 156 SW 2.4 JTD ,156 SW 1.9 JTD , 156 SW 1.9 JTD Q4 ,147 1.9 JTD

  11. #11

    Default

    Колега я махни амортисьора като си толкова отворен да видим дали няма да се убиеш на първия завой. Без него има да се клатиш като на коча камбаните. Вземи се стегни малко че някой който не разбира ще вземе да ти повярва.

    ---------- Post added at 23:52 ---------- Previous post was at 23:46 ----------

    И да съм още по-точен, ако амортисьора повдигаше колата, като си го вземеш от магазина нямаше да може да го сгънеш на ръка, а като махнеш чембера ще ти избие зъбите.

  12. #12
    Старши алфист alfista 96's Avatar
    Join Date
    Aug 2012
    Location
    Пловдив, Кичука
    Posts
    569

    Default

    Единственото което съм казал е , че амортисьора има друга функция .Кое не ти е ясно ?
    Alfa Romeo 156 2.4JTD , 156 SW 2.4 JTD ,156 SW 1.9 JTD , 156 SW 1.9 JTD Q4 ,147 1.9 JTD

  13. #13

    Default

    За повдигането на колата, смяната на амортисьор не помага.
    Смяната на пружината помага, ако старата има ръжда или счупена навивка или се намери /поръча пружина с по-голямо сечение(например от модел с по-тежък двигател).

    Ако пружините са ОК, се купуват едни тампони, които се монтират между пружината и чашата на тампона на макферсона.
    Около 2-3 см. са и точно с толкова повдигат колата.
    Last edited by hartisimo; 26-07-2018 at 10:21.

  14. #14
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,295

    Default

    Quote Originally Posted by alfista 96 View Post
    Стига бре ,няма как Лорда да ми е баща.Я съм на 50г. Той на колко ли ще е
    Е па напиши ги в аватара, така трябва да гадаем като за Лили Иванова на колко е......а Лорда може и да се е съхранил с времето...))
    Хайде да не се дърляме за глупости, а да помогнем на малкият алфист......нека да си провери пътният просвет на колата и да го сравни с заводски как го дават и тогава да прецени дали е слегнала.......ако освен не желае да я направи като щъркел.....ако има разлика, според мен пружините са омекнали.....

    ---------- Post added at 06:19 ---------- Previous post was at 06:14 ----------

    Quote Originally Posted by hartisimo View Post
    За повдигането на колата, се купуват едни тампони, които се монтират между пружината и чашата на тампона на макферсона.
    Около 2-3 см. са и точно с толкова повдигат колата.
    Не ги препоръчвам, защото намаляват еластичноста на пружината и возията става още по дървена.....то едно време на ладите слагаха и топки за тенис вътре в пружината и окачването ставаше един вид въздушно...))
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  15. #15

    Default

    Деца мои, деца мои всички знаем че Ghostface86 не разбира от коли много много и често заблуждава хората с незнанието си. Няма нужда от спорове.
    В учебника пише съвсем просто- За по- бързо затихване на трептенията на рамата, с което се повишава дълготрайността на автомобила и комфорта при пътуване служат амортисьорите. Само за това, това че може да си регулираш височината на автомобила с обикновен амортисьор е върховна глупост
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

Page 1 of 5 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •