Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 63

Thread: Повдигане на АР 147

  1. #16
    Старши алфист
    Join Date
    Feb 2017
    Location
    Пловдив
    Posts
    534

    Default

    Аз като казвам, че тук има индивид, дето не може да чете. Камо ли да мисли. После тоя квичи, на модераторите. Смешник
    В отговора ми към колегата, никъде не съм казал да повдига колата чрез амортисьора. А че тия амортисьори са омекнали. Което води, до задиране върху 'легналия полицай'. Видях че поне умника знае функцията на амортисьора. Евала.

  2. #17

    Default

    Quote Originally Posted by Ghostface86 View Post
    В отговора ми към колегата, никъде не съм казал да повдига колата чрез амортисьора. А че тия амортисьори са омекнали. Което води, до задиране върху 'легналия полицай'.
    Поредната глупост, ''омекнали амортисьори'' и до какво водят те. В интерес на истината си ми доста забавен с глупостите, които ръсиш, дано само не ти се върже някой и да си купува и сменя напразно части по твои ''експертни'' препоръки.
    Повечето за щастие са наясно и не те взимат под внимание.
    Ти вероятно си поредното недоразумение, сдобило се по случайност и за кратко с Алфа, което се появява за малко във форума и след време ще изчезнеш като другите. През годините имаше много такива.
    Без знания и без принос за форума.
    В случай, че си забравил горният си пост- тук пише съвсем други неща- Не е проблем в повдигането. Изпуснали са ти амортисьорите. А може в комбинация, с много омекнали пружини.
    Продължавай да въртиш и да сучиш и да се чудиш как да излезеш от ситуацията. Това което си написал означава, че като ти изпуснат амортисьотите колата ти автоматично става ниска, не знам дали може да го осъзнаеш, вероятно не
    Last edited by lordliness; 27-07-2018 at 13:32.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  3. #18
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Независимо, че амортисьорите, сами по себе си не могат да променят височината на возилото в статична ситуация, то в динамична, това съвсем не е така. Нормално е заради изпуснали амортисьори да рендосваш неравности по настилката или да ти опират колелата в подкалниците.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  4. #19

    Default

    Това може да е вярно само теоретично или ако караш въобще без амортисьори.
    Преди седем седмици карах една кола с три износени амортисьора и нямах никакви подобни проблеми.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  5. #20
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Не са били достатъчно "износени" или не е била натоварена подобаващо или скоростта не е била висока.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  6. #21

    Default

    Не искам да споря, но никой не минава през легнали полицаи с висока скорост, след като ги сменихме ги видях, че са си доста износени и държат на доста ограничен участък. Няма нужда от кавички, те се износват. И единственият признак за неизправност е бавното затихване на трептенията.
    Last edited by lordliness; 27-07-2018 at 14:07.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  7. #22
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    Не искам да споря, но никой не минава през легнали полицаи с висока скорост, след като ги сменихме ги видях, че са си доста износени и държат на доста ограничен участък. Няма нужда от кавички, те се износват. И единственият признак за неизправност е бавното затихване на трептенията.
    Това далеч не е единственият признак и реално представлява най-малкият проблем.

    Има едно нещо, наречено "резонанс". Когато то се случи, колебанията не въпросното трептене биват доста по-големи като амплитуда. А то се случва, защото въпросните трептения не се гасят, когато трябва.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  8. #23

    Default

    В крайна сметка пак се върна на трептенията, ако има резонанс то той е следствие от тях
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  9. #24
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Един "износен" амортисьор, който по-бавно гаси трептенията от друг "по-малко износен" но не изпада в резонанс, ще доведе до по-малка амплитуда на трептенето.

    Следователно твърдението ти:

    "единственият признак за неизправност е бавното затихване на трептенията"

    не е вярно.
    Last edited by ecotronic; 27-07-2018 at 14:51.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  10. #25

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Един "износен" амортисьор, който по-бавно гаси трептенията от друг "по-малко износен" но не изпада в резонанс, ще доведе до по-малка амплитуда на трептенето.

    Следователно твърдението ти:

    "единственият признак за неизправност е бавното затихване на трептенията"

    не е вярно.
    Все ми е тая какво мислиш ти. По умни от теб са го формулирали, а аз просто ги цитирам.
    В крайна сметка може да се обърнеш към техническите училища и университети да внесат корекции.
    Last edited by lordliness; 27-07-2018 at 14:58.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  11. #26
    no petrol, no fun italfen's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Варна/София
    Posts
    1,237

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    Все ми е тая какво мислиш ти. По умни от теб са го формулирали, а аз просто ги цитирам.
    В крайна сметка може да се обърнеш към техническите училища и университети да внесат корекции.
    Лорда пак е ял развалена храна и се отразява на мненията му във форума.
    Напълно нормално е износен амортисьор да намали клиренса на автомобила в дадена ситуация повече от здрав. Лично аз съм монтирал по-твърди амортисьори от стандартните на автомобил с едни и същи пружини и разликата във височината е видима.
    Now: 145QV, Gtv 1.8, 147 Q2, Doblo Cargo 1.9 multijet

  12. #27

    Default

    Височината може да се промени от амортисьора само ако ушите долу на болтовете са на различна височина спрямо оригиналните, преди години при каяба го имаше тоя факт и оттам хората си мислеха че амортисьора повдига колата.

  13. #28

    Default

    Quote Originally Posted by italfen View Post
    Лорда пак е ял развалена храна и се отразява на мненията му във форума.
    Напълно нормално е износен амортисьор да намали клиренса на автомобила в дадена ситуация повече от здрав. Лично аз съм монтирал по-твърди амортисьори от стандартните на автомобил с едни и същи пружини и разликата във височината е видима.
    Не мога да разбера глупави ли сте или какво. Говорим за стандартни случаи и амортисьори предназначени за дадена кола. Не какви простотии си правите по трошките.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  14. #29
    no petrol, no fun italfen's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Варна/София
    Posts
    1,237

    Default

    Quote Originally Posted by Read View Post
    Височината може да се промени от амортисьора само ако ушите долу на болтовете са на различна височина спрямо оригиналните, преди години при каяба го имаше тоя факт и оттам хората си мислеха че амортисьора повдига колата.
    Не знам за кой модел автомобил говориш, но при 147/156/ГТ няма уши.

    ---------- Post added at 14:51 ---------- Previous post was at 14:47 ----------

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    Не мога да разбера глупави ли сте или какво. Говорим за стандартни случаи и амортисьори предназначени за дадена кола. Не какви простотии си правите по трошките.
    За теб простотия, за мен по-стабилен автомобил.
    Now: 145QV, Gtv 1.8, 147 Q2, Doblo Cargo 1.9 multijet

  15. #30

    Default

    Предницата на 147:156:ГТ може да се повдигне само със по твърди пружини и:или с амортисьори с по голям ход(или по дълъг стержин ако го разбирате така)......
    Говорим за стоковите решения.....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •