Page 4 of 5 FirstFirst ... 2345 LastLast
Results 46 to 60 of 63

Thread: Повдигане на АР 147

  1. #46
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by italfen View Post
    Представи си две еднакви пружини, като втората е закрепена на амортисьор с определена твърдост, според теб при опит за натиск(събиране) на двете пружини, еднаква сила ли ще е необходима?
    Тука малко трябва да добавиш и за колко време ще е приложена силата!!!
    Ако е приложена за много КРАТКО време, само в-у пружината тя ще се свие до някаква степен. Ако за същото време е приложена същата сила в-у пружина с амортисьор, се предполага че ще се свие по-малко!
    И тук е условието амортисьора да е съвременен, такъв които деиства и в двете посоки!

    При положение че колата оказва ПОСТОЯНЕН натиск в-у пружината и амортисьора клиренса на колата няма как да се промени при смяна на "изтекли" с нови амортисьори .
    (не забравяи че дори и бавно на ръка може да свиеш и чисто нов амортисьор, същото прави купето на колата)
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  2. #47
    no petrol, no fun italfen's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Варна/София
    Posts
    1,236

    Default

    За съжаление нямам снимки преди смяната на амортисьорите на въпросния смарт, който беше с клекнала задница в следствие на теглича който му бе монтиран. Прочетох доста преди да почнем спора тук, и се оказва че повечето мислят като вас тук, но има и голяма аудитория, които смятат че здравият амортисьор подпомага пружината при натиска на тежаста от самият автомобил. За мен е интересна темата и ще се радвам повече хора да се включат, защото това което се е случило при мен трябва да има обяснение
    Now: 145QV, Gtv 1.8, 147 Q2, Doblo Cargo 1.9 multijet

  3. #48

    Default

    Просто е, премери колко килограма е съпротивлението на амортисьора и натиска на купето и пружината и ги сравни. Да не говорим, че чисто маслените амортисьори стоят както ги оставиш. Свивам газово-маслен на ръка без проблем. Може би около 30 кг натиск за да го свия. Ако можеш си смятай.
    Last edited by lordliness; 30-07-2018 at 07:24.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  4. #49

    Default

    30кг. на газов амортисьор във вертикална посока никак не е малко и като нищо ще вдигне колата с 1см.
    Маслените амортисьори не владеят Силата и статично са си статисти.
    Last edited by hartisimo; 30-07-2018 at 09:37.

  5. #50
    Старши алфист XaBu4ko's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Бургас / София ( Младост )
    Age
    34
    Posts
    527

    Default

    Quote Originally Posted by italfen View Post
    Ти го виждаш безсмислен в опита си да се направиш на интересен докато изтъкнеш с какви амортисьори ти е колата. А отговора ти за свиването на въпроса ми, не отговаря за титлата ти.
    Приятелю... не го приемай като обида, ама не си ти човека, на който ще тръгна се изтъквам по някакъв начин. Още повече пък с амортесори за няколкостотин лева ...

    Quote Originally Posted by italfen View Post
    За съжаление нямам снимки преди смяната на амортисьорите на въпросния смарт, който беше с клекнала задница в следствие на теглича който му бе монтиран. Прочетох доста преди да почнем спора тук, и се оказва че повечето мислят като вас тук, но има и голяма аудитория, които смятат че здравият амортисьор подпомага пружината при натиска на тежаста от самият автомобил. За мен е интересна темата и ще се радвам повече хора да се включат, защото това което се е случило при мен трябва да има обяснение
    Тука пропускаш една много важна подробност - колко тежи смарт-а. При алфа 147 тежестта върху окачването отзад е по-голяма.

    В какво състояние са му пружините? Ако са моомекнали, и сте сложили някой новичък газов амортесор, е много възможно да се е вдигнала задницата. Друг е въпроса за колко време. След известно време, примерно месец, газовия амортесор омеква доста. Много е възможно задницата пак да е клекнала след кратък период от време.
    Alfa Romeo 155 1.8 8v '95 - Ex ... Alfa Romeo 156 2.0 TS '99 - Ex ...
    Alfa Romeo 156 SW Facelift 2.4 JTD M-JET 20v '04 +++
    Alfa Romeo GTV Phase 1 2.0 20v Тurbo '95 + Още едно 2.0 ТС ....

  6. #51
    no petrol, no fun italfen's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Варна/София
    Posts
    1,236

    Default

    Не го приемам като обида, но ставаше въпрос за друго в темата и тогава ти намеси амортисьорите ти и предложи да си губим времето в натягането им, докато не бих отказал на по бира да обсъдим темата.

    Какво пропускам ли? Вярвам, че всеки производител е определил стойности колко навивки и с каква твърдост да са направени тези пружини за съответният му модел и модификация. Затова смятам, че теглото на колата не е решаващо в случая освен ако например не сложили една и съща пружина на Пасат и на Поло.

    За Смарта:
    Свалихме оригиналните газови Sachs сложихме FK Sport, като новите амортисьори имаха по-мека возия от старите. След 40000км за малко повече от година задницата му си стои все така нормална.

    Предполагам знаеш, че като натиснеш газов амортисьор с ръка до долу, той ако е годен ще се върне нагоре, ако е изпуснал няма да се върне нагоре.
    Според теб тази сила не подпомага ли на пружинината при борбата и със съпротивлението на тежеста на автомобила?
    Now: 145QV, Gtv 1.8, 147 Q2, Doblo Cargo 1.9 multijet

  7. #52
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    Ебати, четири страници писане в темата, без участие на автора......))....май не Ви е взел на сериозно...
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  8. #53

    Default

    Здравейте, точно обратното, взимам ви на много сериозно. Може би не съм задал правилно въпроса, но като гледам 90% от 147-ците (фейсови) в София са доста вдигнати (или поне са повече от моята) и си помислих, че е честа практика най-малкото щом им слагат 16ки и 17ки джанти, моята си е със стоковите 15ки (185/65 R15). Знам и видях в един от постовете за пружини от 156. Ако някой знае колко ще ми струва цялото нещо, защото колата много ми харесва и не ми се разделя с нея, но с тия дупки не е най-практичния избор (.

  9. #54
    трошим всичко,тел.+359xxx radiboy's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Стара Загора
    Posts
    519

    Default

    Quote Originally Posted by Бобби View Post
    Ебати, четири страници писане в темата, без участие на автора......))....май не Ви е взел на сериозно...
    И много правилно,никой не му предложи конкретно решение за проблема му,само си мерят...(стержените).
    Alfa Romeo 156 1.8 TS'99 144+

  10. #55

    Default

    Значи от 15 цола през 16 до 17 цола колата ще се вдигне доста, само че ще имаш повече минуси отколкото плюсове.
    Висок разход, твърда возия, по-слаб вървеж, по-често ще чупи предница и доста изправяния на джанти ще има освен ако не им трепериш като на бебе.
    Плюсовете са по-красива и по-устойчива кола.

  11. #56
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    Quote Originally Posted by Read View Post
    Значи от 15 цола през 16 до 17 цола колата ще се вдигне доста, само че ще имаш повече минуси отколкото плюсове.
    Висок разход, твърда возия, по-слаб вървеж, по-често ще чупи предница и доста изправяния на джанти ще има освен ако не им трепериш като на бебе.
    Плюсовете са по-красива и по-устойчива кола.
    Е как е вдигаш....като имаш повече джанта и по малко гума, относно разликата в качване цолажа на джантата.....?....вземи една 15- ка и една 17- с гуми отговарящи за колата и ги постави една до друга.....да видим каква е разликата....

    ---------- Post added at 20:50 ---------- Previous post was at 20:50 ----------

    Quote Originally Posted by radiboy View Post
    И много правилно,никой не му предложи конкретно решение за проблема му,само си мерят...(стержените).
    Спопко...престраши се момчето.....)

    ---------- Post added at 20:57 ---------- Previous post was at 20:50 ----------

    Quote Originally Posted by maluk_fen View Post
    Здравейте, точно обратното, взимам ви на много сериозно. Може би не съм задал правилно въпроса, но като гледам 90% от 147-ците (фейсови) в София са доста вдигнати (или поне са повече от моята) и си помислих, че е честа практика най-малкото щом им слагат 16ки и 17ки джанти, моята си е със стоковите 15ки (185/65 R15). Знам и видях в един от постовете за пружини от 156. Ако някой знае колко ще ми струва цялото нещо, защото колата много ми харесва и не ми се разделя с нея, но с тия дупки не е най-практичния избор (.
    Добре малък....изненада ме с търпението си......попиването на небивалици във виртуалното пространство......запозна ли се как го дават заводски пътният просвет(клиренса) за твоя модел, измери ли твоя....?....и тогава все ще се намери решение.....а не проба, грешка, има проблем, беше много за малко и т.н...ако пробваш всички решения, изказани чрез мнения в тая тема....ще се видиш в чудо.....надявам се, че си ме разбрал.....
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  12. #57
    no petrol, no fun italfen's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Варна/София
    Posts
    1,236

    Default

    Quote Originally Posted by maluk_fen View Post
    Здравейте, точно обратното, взимам ви на много сериозно. Може би не съм задал правилно въпроса, но като гледам 90% от 147-ците (фейсови) в София са доста вдигнати (или поне са повече от моята) и си помислих, че е честа практика най-малкото щом им слагат 16ки и 17ки джанти, моята си е със стоковите 15ки (185/65 R15). Знам и видях в един от постовете за пружини от 156. Ако някой знае колко ще ми струва цялото нещо, защото колата много ми харесва и не ми се разделя с нея, но с тия дупки не е най-практичния избор (.
    Пружините трябва да смениш за да се вдигне, имам оригинални от 147 1.6 фейслифт в перфектно състояние, свалени поради монтажа на спортно окачване.
    Прилагам снимка на пружините и колата с тях преди да ги демонтирам.
    Цена за целия комплект - 60лв
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails 38060954_10214945044953806_4919046724376330240_n.jpg   1477777.jpg  
    Now: 145QV, Gtv 1.8, 147 Q2, Doblo Cargo 1.9 multijet

  13. #58

    Default

    Ето колко е висока, когато няма никой в нея.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails IMAG2735_1.jpg  

  14. #59
    Старши алфист
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    София
    Posts
    504

    Default

    Идеална.
    Alfa Romeo 156 SELESPEED 09.99-EX, Alfa Romeo 166 06.01 & BMW E39 525tds Touring

  15. #60
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    Хайде да не коментираме снимки.....защото се получава преразказ по картинки...

    ---------- Post added at 17:14 ---------- Previous post was at 17:13 ----------

    ...подсказах ти в предният си пост...
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

Page 4 of 5 FirstFirst ... 2345 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •