Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 24 of 24

Thread: Помощ при покупка на Alfa Romeo 159 2.4JTDM

  1. #16
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    Quote Originally Posted by dhtj View Post
    Не е точно така.
    Между 1.9 и 2.4 има разлика в данъците и малко в разхода, но при поддръжката и ремонтите е "все тая" . Тоест - какъвто ти е късмета. Ремъците струват еднакво, и двете имат турбо, вихрови клапи и демпфер. Разликата е, че 2.4 може да спука глава, а 1.9 е с кашкавалената кутия дето и вият лагерите.

    Но петака си остава уникален и рядък мотор с разпознаваем звук и яка тяга. Според мен подхожда повече на 159.
    Докато 1.9 четирицилиндрови тракалници има във всеки голф, пасат, фиат, опел и т.н....
    Ае, да не говорим за нещо с което не сме се сблъскали....иначе на мегдана приказки много......

    ---------- Post added at 17:16 ---------- Previous post was at 17:14 ----------

    Quote Originally Posted by Classicalfamaniac View Post
    2.4 монтиран в 159 е кошмарен и за обслужване, или ремонт. В много отношения.
    Всяко обслужване, или ремонт, ще бъде по-скъпо от аналогичното, при 1.9.
    Ти па...той човека сам си ги прави, това не го бърка...))
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  2. #17
    Болен алфист flipz's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Burgas
    Age
    39
    Posts
    1,467

    Default

    Quote Originally Posted by dhtj View Post
    Не е точно така.
    Докато 1.9 четирицилиндрови тракалници има във всеки голф, пасат, фиат, опел и т.н....
    Quote Originally Posted by dhtj View Post
    Не знам колко струва никакъв труд, щото колите си ги правя сам.
    Защото ! | Никакъв труд ?
    Някой знае ли колко струва, никакъв труд ?

    Хубаво, че караш 159 с 2.4 двигател, че да ти е мирна главата, а ние със смотаните коли 1.9 само ще ти завиждаме.
    Да си бях купил голф, вече започвам да съжалявам след прочетеното, много съм се заблудил.

    dhtj Предполагам, че ти идва на ум че има доста автомобили с по мощни двигатели от 2.4jtdm.

    Колата е достатъчно мощна, стига да е в добро техническо състояние.
    Състезателите са в новинарските емисии.

    А колегата да си купи, това което му е по джоба и от което има необходимост.
    Last edited by flipz; 01-08-2018 at 21:46.
    Alfa 159 1.9 16V JTDm Lusso (150)08'; EX Alfa 145 1.6 TS

  3. #18

    Default

    Всички ли собственици на 1.9 ще минете да се правите на обидени?
    И аз да бях на вашето място, и мен щеше да ме е яд, че не съм взел петака.

  4. #19
    Северозападняк DiStefano's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    село Стърчи Патка - Видинско
    Age
    43
    Posts
    2,980

    Default

    Няма обидени и сърдити тук !
    Аз притежавам и двата агрегата .. и продължавам да съм на мнение, че 1.9-ката е по-добрия избор. Да не говорим, че относно вървене по-малкия със съответните процедури почти не отстъпва на по-голямата батка сток .. Разходите относно 2.4 на тема обслужване са си още бая кинти отгоре , като се почне от стандартните неща - масла, филтри, ремъци, ролки и се мине през спирачки, гуми, застраховки, данъци и прочее
    ... И в крайна сметка 2.4 какво толкова повече предлага - по-добър звук, малко повече динамика за сметка на високи експлоатационни разходи .. друго не се сещам ..

    2.4 е добър агрегат, но нищо повече ..
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 210 кавала ... и малко отгоре
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm SW .. бързият влак
    Renault Clio DCi 2018 .. без коментар .. да е щастлива жената

  5. #20
    Болен алфист Scrapera's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    София
    Posts
    1,268
    Blog Entries
    3

    Default

    Като стана въпрос за звука на петака...
    2.4 200 к.с. във вече бившата ми 159ка изобщо нямаше прекрасният звук под товар на 2.4 150 или 175 коня.
    1996 164 Super TS LPG | 1997 164 Super TS

  6. #21
    Болен алфист flipz's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Burgas
    Age
    39
    Posts
    1,467

    Default

    Колега, имам възможност да си купя и чисто нова алфа или 3 (159 2.4) без заеми, лизинги и тн.
    Избрал съм си тази според мойте потребности и нужди.
    Аз шофирам градско с 60 извън с 100 по магистралата 120 ако е по- дълга дестинация 140.
    От както имам автомобила не е влизал над 3000 оборота.
    Защо трябва да ме е яд ... предполагам и останалите собственици ?


    Quote Originally Posted by dhtj View Post
    Всички ли собственици на 1.9 ще минете да се правите на обидени?
    И аз да бях на вашето място, и мен щеше да ме е яд, че не съм взел петака.
    Alfa 159 1.9 16V JTDm Lusso (150)08'; EX Alfa 145 1.6 TS

  7. #22

    Default

    Здр.колеги имам нужда от съвет и малко инфо.Имам една страхотна 156-ца (дистинктив 2.4 150к.с. 2003'), но ми е влязла една муха в главата да заменя 6-цата с 9-ка На този етап, обаче 159 ми е малко мистерия. Не съм имал възможността да карам 159 и нямам идея каква е разликата с 156 като поведение на пътя, вървеж и т.н. Какви проблеми има при 159 и къде са му слабите места-елктроника, мотор(за 2.4 имам предвид), окачване(надявам се да е малко по-издръжливо от това на 156). Имат ли разлики до 2008г. и след това, казаха ми че до 2008г. имат проблеми с рейките?

  8. #23

    Default

    За рейката сменяш маслото/течността и казанчето от червена на зелена- това за няма корозия на гумени и други уплътнения.Аз смених по собствено желание и казанчето с ново.

    За "вървежа" 159-ката (2.4)е по тежка от 156-цата, вози по-добре, а по каталог ускорява за същото време като 156-цата 2.4 дизел 175 коня.

    При чипване има твърдения за ускоряване в рамките на 6.4 секунди.Дали е вярно не зная: https://www.youtube.com/watch?v=iFYJITyg7_4

    За кола под 14 години отичаш на големия данък...
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  9. #24
    Запален алфист alfa_romeo_forever's Avatar
    Join Date
    Feb 2014
    Location
    Перник и околността
    Posts
    1,397

    Default

    Quote Originally Posted by alfa racer GTA View Post
    За рейката сменяш маслото/течността и казанчето от червена на зелена- това за няма корозия на гумени и други уплътнения.Аз смених по собствено желание и казанчето с ново.

    За "вървежа" 159-ката (2.4)е по тежка от 156-цата, вози по-добре, а по каталог ускорява за същото време като 156-цата 2.4 дизел 175 коня.

    При чипване има твърдения за ускоряване в рамките на 6.4 секунди.Дали е вярно не зная: https://www.youtube.com/watch?v=iFYJITyg7_4

    За кола под 14 години отичаш на големия данък...
    Лично аз , тези клипове от ю-туб отдавна спрях да им обръщам внимание .. защото в 90% от случаите нямат нищо общо с действителността поради ред причини .
    2.4 20v в 159 е по бавно от 2.4 20v в 156 , и в Сток форма и с ремап.
    Fiat Bravo 1.9 JTD 105hp - Ex..
    Alfa Romeo 147 2.0 TS Selespeed - Ex ..
    Alfa Romeo 156 2.4 20v "TI" - Ex ..

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •