Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 17

Thread: Повишен разход 2.4 Jtd 136 к.с

  1. #1
    Младши алфист Zaks76's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Silistra
    Age
    47
    Posts
    24

    Default Повишен разход 2.4 Jtd 136 к.с

    Здравейте, моля за съдействие и мнение, компетентните тук. Алфичката ми дава разход 7,5л/100км. извънградско (със умерено каране до 130 км/ч измерено от пълно до пълно) което според мен и това което чета си е множко. Смъкнал съм данни от FiatEcuScan 3.6 които може да смъкнете от тук . ЕГР клапана е затапен ! Благодаря предварително

  2. #2

    Default

    Quote Originally Posted by Zaks76 View Post
    Здравейте, моля за съдействие и мнение, компетентните тук. Алфичката ми дава разход 7,5л/100км. извънградско (със умерено каране до 130 км/ч измерено от пълно до пълно) което според мен и това което чета си е множко. Смъкнал съм данни от FiatEcuScan 3.6 които може да смъкнете от тук . ЕГР клапана е затапен ! Благодаря предварително
    И моята гори толкова на магистрала и винаги е горяла толкова. В пълна изправност е.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  3. #3
    Младши алфист Zaks76's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Silistra
    Age
    47
    Posts
    24

    Default

    Решихте ми проблема бързо и ефикано , благодаря Реално този автомобил със същото каране ми е давал разход от 6.5 л/100 км ! Та за това и сега ровя

  4. #4

    Default

    Quote Originally Posted by Zaks76 View Post
    Решихте ми проблема бързо и ефикано , благодаря Реално този автомобил със същото каране ми е давал разход от 6.5 л/100 км ! Та за това и сега ровя
    Пада ми разхода когато карам с 90 и с постоянна скорост и не изпреварвам. Сега до морето разхода ми беше 7,3 при зареждане там.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  5. #5

    Default

    Кажи си средната скорост по борд- ако е 130 средна скорост, разхода е нормален.

  6. #6

    Default

    Quote Originally Posted by pakumba View Post
    Кажи си средната скорост по борд- ако е 130 средна скорост, разхода е нормален.
    Докато излезеш от града и минеш през Бургас, познай какво става със средната скорост, никакво значение няма.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  7. #7
    Младши алфист Zaks76's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Silistra
    Age
    47
    Posts
    24

    Default

    Средната скорост по борд е 82 км/ч

  8. #8

    Default

    Средната скорост има огромно значение. Моето 2.4 жтд го карам над 150 000 км вече и съм засичал разхода безброй пъти, по еднакви и по различни маршрути, винаги пълно-пълно. Говоря за извънградско в случая.
    На магистрала, при средна скорост 130 по борд комп, реалния разход е 7.5. По първокласен път, където такава скорост не можеш да постигнеш, разхода е доста надолу. Ако аз имах проблем с разхода, това щеше да ми е отправната точка. Сега ако човека е седял 3 часа на изхода на Бургас и не го е споменал е негова грешка.
    Ако тази средна скорост е реална, а не е в случай на задръствания- определно имаш проблем. При тази средна скорост (с каране), на мен ще ми даде около 5 до 5.5 според терена и климатик и т.н.
    Бих започнал с най-елементарното- проверка за теч

  9. #9

    Default

    Quote Originally Posted by pakumba View Post
    Средната скорост има огромно значение. Моето 2.4 жтд го карам над 150 000 км вече и съм засичал разхода безброй пъти, по еднакви и по различни маршрути, винаги пълно-пълно. Говоря за извънградско в случая.
    На магистрала, при средна скорост 130 по борд комп, реалния разход е 7.5. По първокласен път, където такава скорост не можеш да постигнеш, разхода е доста надолу. Ако аз имах проблем с разхода, това щеше да ми е отправната точка. Сега ако човека е седял 3 часа на изхода на Бургас и не го е споменал е негова грешка.
    Ако тази средна скорост е реална, а не е в случай на задръствания- определно имаш проблем. При тази средна скорост (с каране), на мен ще ми даде около 5 до 5.5 според терена и климатик и т.н.
    Бих започнал с най-елементарното- проверка за теч
    И кое е вярното, това са скорости при спазване на ограниченията. Ти с тази средна скорост 130 с колко караш в действителност.
    Click image for larger version. 

Name:	DSC_0277.jpg 
Views:	63 
Size:	95.2 KB 
ID:	164493 Click image for larger version. 

Name:	DSC_0477.jpg 
Views:	57 
Size:	95.2 KB 
ID:	164494
    При по висока средна скорост разхода ми е по нисък. това нещо показва вярно при мен. Горивото е еднакво, карането също. Тези коли с тези двигатели са всичко друго, но не и икономични.
    Всичко е относително. Средната скорост я поглеждам само от любопитство.
    Last edited by lordliness; 06-08-2018 at 12:36.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  10. #10
    Младши алфист Zaks76's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Silistra
    Age
    47
    Posts
    24

    Default

    Очевидно темата се превръща във дилема колко е разходът на 2.4 JTD, Не я има от вчера тази кола и наблюденията ми са че определено имам завишаване на разхода на гориво. Течове нямам , дюзите лично съм си ги проверил с теста с обратната нафта и са си добре ! Моля ако някой може да разчита данните които съм смъкнал с FiatEcuScan-а да даде мнение, дали всичко е ОК там, защото според моето непрофесионално мнение постъпващият въздух е повече от необходимия . Приложената снимка е когато беше ОК колата.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails IMG_20141022_101645.jpg  
    Last edited by Zaks76; 06-08-2018 at 13:44.

  11. #11

    Default

    За мен примера ти не е добър- прекалено са близки средните скорости и дори да приемем, че борда показва вярно, то факторите да са наобратно нещата при толкова близка средна скорост, са много. Най-вече терена (повече изкачвания), карането ти при конкретния преход- едно са плавни ускорения, друго е рязане с педала до долу, използване на моторна спирачка, не на последно място и вятъра ако щеш Ще опитам да изровя снимките при мен до няколко дни, там примерните са достатъчно красноречиви- каране по магистрала от Плв до Сф, средна скорост по спомен 137- разход 7.5 (резонно питаш как се постига такава скорост, но вярвам се сещаш как + много рано сутрин и никакво движение), срещу нормално каране извънградско по първокласен път, средна скорост 82-85 и разход 5. Във всички случаи, за да постигна разход 7,5 на магистрала, карането е доста сериозно. Ако човека е седял в задръстване е редно да го спомене

    ---------- Post added at 10:45 ---------- Previous post was at 10:43 ----------

    Quote Originally Posted by Zaks76 View Post
    Очевидно темата се превръща във дилема колко е разходът на 2.4 JTD, Не я има от вчера тази кола и наблюденията ми са че определено имам завишаване на разхода на гориво. Течове нямам , дюзите лично съм си ги проверил с теста с обратната нафта и са си добре ! Моля ако някой може да разчита данните които съм смъкнал с FiatEcuScan-а да даде мнение, дали всичко е ОК там, защото според моето непрофесионално мнение постъпващият въздух е повече от необходимия . Приложената снимка е когато беше ОК колата.
    Макар да не съм кой знае какъв специалист, ще ги погледна от нас довечера.

  12. #12
    Младши алфист Zaks76's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Silistra
    Age
    47
    Posts
    24

    Default

    Ако средната ми скорост е 130км/ч при мен разходът вероятно ще е 9л, може и нагоре . Както написах при средна скорост от около 82 км/ч разходът ми е 7.5л при последното измерване , не карам агресивно би следвало да си личи от средната скорост !!! За това смятам че ми е завишен разходът !!!

  13. #13

    Default

    Не видях нещо особено интересно по логовете, но и не съм тесен специалист

  14. #14
    Запален алфист mitkomeg's Avatar
    Join Date
    Apr 2013
    Location
    Dobrich
    Posts
    330

    Default

    Мое наблюдение е, че нормалния разход на тази кола с тоя мотор е 7.2 ориентировъчно. Съответно винаги може да се увеличи хахаха или да се смъкне...зависи от десния крак. Моята съм я свалял и на 4.5 но не бързах и карах супер спокойно. Е малко досадно стана по някое време но ...
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails 20180704_164426.jpg  

  15. #15
    Младши алфист Zaks76's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Silistra
    Age
    47
    Posts
    24

    Default

    Със такава средна скорост при мен БЕШЕ 6,2/100 явно и тогава е имало нещо нередно

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •