Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 20

Thread: Брера, мнения и съвети

  1. #1

    Default Брера, мнения и съвети

    Здравейте на всички! В момента съм горд собственик на Fiat Bravo ll 1.9jtd 120hp обааааче май ми е влязла мухата да мина на Брера! Та ако може да изкажете мнения около цялостното качество на автомобила, корав ли е колкото 159-ката, добри варианти за двигател? И така като цяло полезни съвети. Ще бъда изключително благодарен и кило сливова може да почерпя! Поздрави и очаквам отзиви.

  2. #2
    Газта е здраве LYBRAtor's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    35
    Posts
    236

    Default

    Окачване, мотори, кутии, всичко е като на 159, само най-малките мотори ги няма.

    Като бивш вече собственик на 159 не съм очарован от колата, по-добра е от 156. Ако ще купувам брера бих взел само 3.2 4х4 за разходки събота и неделя
    '05 E-class 3.0 24v LPG, '05 C-class 1.8 16v Kompressor Sportcoupe, '09 A-class 1.5 8v
    Ex:'07 147 1.6, '07 159 1.9 JTDm, '00 Lybra 1.9 JTD, '86 Delta GT 1.6, '04 C2 1.6, '97 Vectra 1.8, '97 Dedra 1.6

  3. #3

    Default

    Не очарован в смисъл? Возия, вървеж качество на изработка или друго?

  4. #4
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    60

    Default

    Какво искаш да чуеш? Или взимаш или не!
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm;Alfa Romeo 156 1.8 T.S.ex, Alfa Romeo 146 1.4 T.S.ex

  5. #5
    Старши алфист 156's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Sofia
    Posts
    692

    Default

    Аз не съм карал или притежавал Брера, но от прочетените през години мнения и статии съм останал със следните впечатления:
    Основният дерт на Брера е, че е тежка и не оправдава очакванията за "вървеж", особено на фона на агресивната визия. Иначе аз съм сядал веднъж в Брера и ми се стори страшно удобна и ергономична - седалката те обгръща и позволява по-изправена позиция на седене (нещо, което за мен е важно) Като пътно поведение не знам как е, но сигурно ще е сходна със 159 - отлична стабилност в завои и по-твърдичка возия.
    '05 166 V6
    '98 156 2.0 TS ex ...

  6. #6

    Default

    Благодаря за мнението след бравото всичко ми се струва, че вози меко това не е проблем

    ---------- Post added at 22:30 ---------- Previous post was at 22:28 ----------

    конкретно ме интересува кой мотор е по-добър 2.4jtd или 2.2jts съответно по-безпроблемен и кой би бил по лесен за поддръжка от към цена на часите?

  7. #7

    Default

    Ако е 2.2 със селеспийд то това е най-скъпата 159-ка за поддръжка когато става въпрос за скоростна кутия(робот) и съединител.

    http://ricambi.alfisti.net/index.php?cPath=895_920_1763

    http://ricambi.alfisti.net/index.php?cPath=895_920_1763

    За комплекти вериги/ремъци:

    http://ricambi.alfisti.net/index.php?cPath=895_920_1396_1606

    http://ricambi.alfisti.net/index.php?cPath=895_920_1396_1617

    За двигателя 2.2 би трябвало да е по-безпроблемния от гледна точка на това, че не изисква никакви интервенции, каквито има при 2.4 дизела= ЕГР, вихрови клапи, дпф.И турбо няма, което си е още един +

    Като динамика, очаквай 2.4 дизела да е по-динамичният особено след премахване на ДПФ и лек софтуерен тунинг.

    С оглед проблеми със закона - дизела е по-вероятно да има такива проблеми отколкото 2.2 бензина.

    Разход - за бензина няма да е реалистично да очакваш среден разход под 9.5 на сто.

    https://www.spritmonitor.de/en/overv...90&powerunit=3

    За дизела зависи, при мен извънградско на дълго ми дава 6.1-6.3 при нормално шофиране.По магистрала със 140 кмч очаквай 6.9 на сто, а ако сипеш ЕКТО или друг премиум дизелово гориво динамиката става много приятна и без да искаш кракът ти натежава и тогава можеш да стигнеш и до 8.3 литра на сто ако кракът ти "зависва" на педала на газта между 160-170 кмч по магистрала.
    На първокласен междуградски път с 80-90 кмч можеш да я докараш до 5.8 литра на сто, а ако си дадеш зор и на 5.5 литра, ама с такава кола трудно се удържаш на 60-70 км.

    На 4-та скорост съм я докарвал на равно и до 4.5-5.3, ама с 60кмч и е цяло изтезание да се клатушкаш за тази кола и да дишаш праха на всичко останало ...

    https://www.spritmonitor.de/en/overv...10&powerunit=3

    Успех в избора и покупката.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  8. #8

    Default Алфа Ромео Brera

    Здравейте, за да не отварям нова тема ще използвам тази.
    Дали бихте споделили мнение относно обявата какво мислите.

    https://www.cars.bg/offer/c2481545
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD

  9. #9

    Default

    Аз ли не виждам или на 2 от снимките преден десен калник има синьо петно?
    Иначе са я лъснали, добре изглежда отвътре, 2 емблемки и трябват, за мотор и окачване, някой ако е ходил да я гледа той може да каже.

  10. #10

    Default

    Аз също заглеждам тази сива брера... Ако някой колега може да сподели нещо за нея дали не е ходил да я гледа, как ви се струва като цяло. Колата изглежда много запазена в интериора , не знам как ще е технически обаче. Цената ми се струва ниска гледайки цените в италианското и германскито мобиле.

  11. #11
    Запален алфист
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Bucharest
    Posts
    113

    Default

    Преди да купя мойта Brera гледах и за 159 на снимки си приличат но реално Брерата стои доста по агресивно Усещането вътре е по различно в 159 е по широко като в кораб на мен лично повече ми харесва по компактен интериор. В мойта интериора е с черна кожа и светло сини шевове стои много добре. Калата не е много ниска лесно се паркира на бордюри вози доста по меко в сравнение с 147.
    Стабилна е и с прецизно управление. Разхода при 2.4 JTD при мен е 6-7 извънгрдско 10 градско Букурещ (4 млн-нен град с тежък трафик) това е при всичко сток Колата е на 80хил км.
    BMW 530d F10
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm
    Alfa Romeo 147 2.0 TS Selespeed

  12. #12

    Default

    Благодаря за изказаното мнение колега, оценявам тъй като явно хората с брера не са безкрайно много. С кожен интериор със сигурност изглежда страхотно, жалко, че трудно се намира такава в добро състояние, особено на шофьорската седалка

  13. #13
    Болен алфист Scrapera's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    София
    Posts
    1,268
    Blog Entries
    3

    Default

    159, широко, като в кораб... Това е прекалено.
    1996 164 Super TS LPG | 1997 164 Super TS

  14. #14
    Запален алфист
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Bucharest
    Posts
    113

    Default

    Тук малко преувеличих ) Но като сравняваш двете има осезаема разлика.
    BMW 530d F10
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm
    Alfa Romeo 147 2.0 TS Selespeed

  15. #15
    Запален алфист
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    Долна Митрополия
    Age
    48
    Posts
    342

    Default

    Отпред са абсолютно еднакви,все пак са една кола.Разликата е в седалките.
    alfa 159 1,8 mpi/lpg

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •