Results 1 to 7 of 7

Thread: Инсталиране на темпомат на 1.9 jtd 150 alfa 159

  1. #1
    Запален алфист ivaka89's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    София
    Posts
    399

    Default Инсталиране на темпомат на 1.9 jtd 150 alfa 159

    Здравейте колеги, взех си лостче за темпомата с буксичка, намерих една тема в която колегата е пускал жици чак до компа в коша при мотора. Въпроса ми е дали има начин да се свърже без да се пускат жици до моторния кош??

  2. #2
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Трябва да провериш на 94 пиновата букса на ECU - то, дали са опроводени означените пинове:



    Ако са, няма да ти се наложи да теглиш нови кабели.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  3. #3
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    50

    Default

    братче... аз ползвам това:
    http://www.159ownersclub.it/public/f...p?albumid=1010

    от над година вече и няма проблемил..темпомата е яка функция....като съвет първоначално иди в някоя морга си вземи някаква букса от Алфа, ще ти трябват пиновете от нея

    ---------- Post added at 22:28 ---------- Previous post was at 22:26 ----------

    ама и малко четене трябва, няма да стане с ходене по дискотеки до сутринта...и като се наспим да слагаме темпомати...ако не си наясно с кабели...букси...и запояване по добре си плати на някой да ти го направи...аз си го направих сам от линка който ти дадох...

    ---------- Post added at 22:30 ---------- Previous post was at 22:28 ----------

    и на последно място след физическата инсталация ще ти трябва OBD кабел по стандарта ELM327...с него чрез програма например като Fiat Ecu Scan...трябва да активираш функцията...след това се прави задължително Proxy Aligment...

  4. #4
    Запален алфист ivaka89's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    София
    Posts
    399

    Default

    Не е до ходене в дискотеки а до свободно време при някой хора.





    http://www.img-share.eu/main/downloa...1535285997.jpg
    http://www.img-share.eu/main/downloa...1535286020.jpg



    ето така съм го свързал аз, прекарах кабелите заедно с другия сноп който идва от там, недостатък е, че сложих кабели по 1.5, не намерих по-тънки и 5 цвята, но едва ли ще е проблем. Свързах ги с тези връзки за инсталации (не исках да режа оригиналната инсталация.
    Остана само да се активира да се види резултата.

    Благодаря на колегата ecotronic който ми даде нужните линкове и информация на лично съобщение ( да не се пишат излишни неща в темата.)
    При мен беше опроводена инсталация от екуто до купето и от там теглих само до волана.

  5. #5
    Запален алфист ivaka89's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    София
    Posts
    399

    Default

    Купих си въпросния кабел, но ФЕС го разпозна само веднъж и след това повече не се свръзва с него.
    Дайде предложения

  6. #6
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    За кой кабел конкретно говориш?

    Най-вероятно ще трябва да му махнеш резистора, който терминира CAN шината в адаптера. Иначе работи неустойчиво.

    Повече по въпроса, тук (не е нужно да се прави терминирането от последните 2 снимки):

    http://forum.multiecuscan.net/viewto...e6868045b70935
    Last edited by ecotronic; 26-08-2018 at 18:59.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  7. #7
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Последно дискутираният темпомат работи след активирането му.

    Тук се натъкнах на проблем, който споделям за да не настъпи някой друг същата мотика.

    За активирането ползвах MES и този адаптер, с който нямам никакви проблеми при моята кола.

    Установих, че използван при колата на колегата, комуникацията с боди компютъра е неустойчива и първата proxy alignment процедура не мина.

    Наложи се да намаля скоростта на интерфейса откъм MES от 115200 на 9600.



    На ниската скорост, всичко мина като по учебник.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •