Results 1 to 15 of 15

Thread: На екранчето изписва грешка в халогените

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jun 2018
    Location
    Асеновград
    Posts
    58

    Default На екранчето изписва грешка в халогените

    Пичове от известно време когато мина през неравен път или дупка ми светва грешка на екранчето за халогените и вече почва да ми вади очите и искам да е махна.Когато купувах колата пича ме предупреди и каза че не работят но тогава впечетление не ми направи тази дреболия ама сега ме дразни.Цъкам копчето за халогени но не работят .. Колата е 147 1.9 жтд 2002г. Прикачил съм снимка с грешката
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails 20180807_201850.jpg  

  2. #2
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Провери в таблото с релета и предпазители в моторния отсек предпазителя F30 (15 амперов) и релето T14.



    Виж дали релето цъка, когато включиш фаровете за мъгла.
    Провери също така и задната крушка, защото индикацията за неизправност най-вероятно се появява заради нея.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  3. #3
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jun 2018
    Location
    Асеновград
    Posts
    58

    Default

    Задната крушка работи колега пробвал съм. Явно е от тези релета утре ще проверя благодаря

    ---------- Post added at 18:16 ---------- Previous post was at 18:15 ----------

    Ако цъка значи работи така ли , ако не цъка сменям бушона?

  4. #4
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Независимо, че задната работи, може на моменти да прекъсва от по-силни вибрации. Компютърът я следи, дори и когато не е запалена.

    За предните, релето би трябвало винаги да цъка, когато се пуснат, независимо от състоянието на бушона. Ако цъка, пък не светят, вероятно е думнал бушонът. Тях компютърът не ги следи. Поради това казвам, че алармата най-вероятно е заради задната.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  5. #5
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jun 2018
    Location
    Асеновград
    Posts
    58

    Default

    А кой е бушона за задната ?

  6. #6
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Няма отделен бушон за задната крушка.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  7. #7
    Запален алфист Ханкоо's Avatar
    Join Date
    Jan 2014
    Location
    Пазарджик
    Posts
    189

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Провери в таблото с релета и предпазители в моторния отсек предпазителя F30 (15 амперов) и релето T14.



    Виж дали релето цъка, когато включиш фаровете за мъгла.
    Провери също така и задната крушка, защото индикацията за неизправност най-вероятно се появява заради нея.
    Колега а на ГТ дали има друг бушон освен този и дали може релето да се базика нещо .При мен драмата е че сменям бушона светва само левият халоген и след първото пускане/спиране гори бушона.Също така ако кажеш кой бушон отговаря за десния габарит- златен ще си.
    Алфа Ромео 147 1,6 Т.Спарк 120 h.p.
    New Alfa GT 1.9 16V JTDm турбосамолет

  8. #8
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by Ханкоо View Post
    Колега а на ГТ дали има друг бушон освен този и дали може релето да се базика нещо .При мен драмата е че сменям бушона светва само левият халоген и след първото пускане/спиране гори бушона.Също така ако кажеш кой бушон отговаря за десния габарит- златен ще си.
    Бушонът за халогените е един за двата. Търси причината за горенето му в този, който не свети. Кабел до таблото, крушка, цокъл.........

    Всичко що е габарит се захранва директно от боди компютъра и няма бушони. Ако няма проблем по веригата за десния габарит, вероятно причината е в съответния изход на боди компютъра.

    Никой габарит отдясно ли не свети?


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  9. #9
    JACK DANIEL'S-SING.BARREL eproHD's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Roma-Milano-Sofia
    Posts
    1,653

    Default

    Хей англичани,ма то показаната грешка значи точно задна светлина за мъгла ! Ма челяка вика,че тя му работила....нещо не схващам
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V M-JET 140hp 192A5.000,6 marce-DISTINCTIVE +SELENIA WR (WIDE RANGE) 5W-40 - временно спряна от движение....
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 20V 210CV

  10. #10
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jun 2018
    Location
    Асеновград
    Posts
    58

    Default

    #ecotronic пичага Благодаря ти , зачистих добре релето и бушона и всичко се оправи.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •