Results 1 to 5 of 5

Thread: Скъпа ли е подръжката на 166

  1. #1
    Младши алфист
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Burgas
    Posts
    9

    Default Скъпа ли е подръжката на 166

    Решил съм да си взема 166 2.4жтд 136коня в края на лятото и се интересувам дали е скъпа подръжката на такъв автомобил,като за класа си

  2. #2
    Тестпилот на клуба pinko's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    София, Кокаляне
    Age
    58
    Posts
    1,789

    Default Re: Скъпа ли е подръжката на 166

    Quote Originally Posted by gdd55
    Решил съм да си взема 166 2.4жтд 136коня в края на лятото и се интересувам дали е скъпа подръжката на такъв автомобил,като за класа си
    Скъпичка е, но в рамките на нормалното за тоя клас. Ланча Капа е около 4-5 пъти по-евтина за поддръжка обаче. В сравнение с 166 Мареята се кара без пари направо.

    Особено окачването си е цифромания.

    ~1000 лева отпред и ~1600 лева отзад, само части без труд, това са цените само на носачите (без амортисьори, биалетки, кормилни накрайници, стабилизираща щанга и т.н.)

    иначе матора 2,4 жтд е доста разпространен, пък и е здрав като релса.

    Скоростната кутия на 166 обаче е уникална, но пък не съм чувал да се троши.

    Абе като я купиш приготви около 1000 лева за да смениш сички ремъци, ролки, демпферни шайби, масла, филтри и кво ли още не, а после се готви за около 2500 за окачването, после още 1000 лева за амортисьори и така...
    Volvo XC90 D5 '06
    Alfa Romeo Spider 2.0 '90
    Lancia Ypsilon 1.2 '00



    ex Alfa Romeo 156 1.9 JTD SW Distinctive '02
    ex Jeep Grand Cherokee 3.1 TD Limited '00
    ex Alfa Romeo 166 2.4 JTD Q2 '99

  3. #3
    Запален алфист S@gittarius's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    София
    Posts
    120

    Default

    Да не отчайваме бъдещия колега
    166 е сравнително здрава, и ако се грижиш за нея, тя ще се погрижи за теб. Частите и ремонтите са скъпи, но по принцип се разваля рядко (при условие, че се отнасяш подобаващо с нея) . Същото се отнася и за нейната предшественичка, макар че спецовете смятат, че 166 едва ли ще излезне от сянката на 164. За разлика от частите, консумативите на 166 не са скъпи. Единственото условие е да са италиански. Що се касае до мотора, преди не съм карал дизел, но за този модел 2.4/136 hp, мога да кажа само добри думи. Независимо, че всеки "разбирач" ще ти каже да бягаш далеч от италианските дизели. Малко е шумен на място, но влезне ли в обороти не се чува и возенето е приказка.
    164 2.0 TS / 166 2.4 JTD

  4. #4
    Старши алфист TaNo's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Пловдив
    Age
    33
    Posts
    970

    Default

    Не го плашете чак толкова! Със наща Алфа имахме наскоро проблеми с носачите и горе доло с това мога да помогна, та тъка отпред е с по два носача на колело ние бяхме сменили малкия и той струваше около 120лв а на по-големия цената му е около 250лв.
    Подръжката е малко па скъпа ама ако се кара нормално и както казаха по горе се подържа няма да имаш проблеми, но това е наистина една страхотна кола.И трябва да имаш около 1000лв като е вземеж за обслужване и евентоално някъкви проблеми ако се поевът, но се пак като е купуваш ще я прегледаш добре!
    landikar
    Аз се кефя на всеки който стъпи на пистата независимо какво кара и как го кара......

  5. #5
    Младши алфист
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Burgas
    Posts
    9

    Default

    Явно за други цифри говорим тука не е като при мареята
    Но въпреки това съм решил да си взема такава.А окачването здраво ли е че от окачването на тия фиати вече ми се драйфа,то неможе да се изисква от евтина кола като фиата много ама все пак да ги бяха направили малко като хората.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •