Results 1 to 4 of 4

Thread: Проблем с паленето

  1. #1
    Запален електроженист dakata's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Стара Загора-София
    Posts
    210

    Default Проблем с паленето

    Здравейте колеги,
    Колата ми Алфа 166 2.0 ТС сутрин,или вечер като си тръгвам от работа примерно,пали много трудно.Какво имам предвид под трудно?Винаги от втория,или третия път,и то след въртене около 5-10 сек.Ако времето е горещо,както сега, проблема изчезва и си пали от раз.
    Къде може да е причината?��
    Някой сблъсквал ли се е с нещо подобно?
    ALFA 166 2.0TS-хубавицата
    Fiat Ritmo 125TC ABARTH-нека силата на ABARTH бъде с теб
    PEUGEOT 206 1,4HDI(служебното) егати пауъра
    Дачия Логан 1.6 power injection-с ГАС

  2. #2
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Има ли газова?

    Почисти буксата на температурния сензор на термостата.
    Пробвай с изключен дебитомер.

    Най-добре е да се направи диагностика и да се види дебитомера, температурата на мотора, адаптивните параметри (FRA и TRA)....


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  3. #3
    Запален електроженист dakata's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Стара Загора-София
    Posts
    210

    Default

    Да Любо,имам газова.Какви са тези параметри?
    Имам диагностика Delphi DS150Е,ама незнам може ли с нея да видя тези параметри FRA и TRA
    ALFA 166 2.0TS-хубавицата
    Fiat Ritmo 125TC ABARTH-нека силата на ABARTH бъде с теб
    PEUGEOT 206 1,4HDI(служебното) егати пауъра
    Дачия Логан 1.6 power injection-с ГАС

  4. #4
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Тези параметри показват степента на адаптация на компютъра за да постигне оптималната горивна смес.

    При идеалната горивна смес - тази при която не е необходимо да се адаптира, а инжекторните времена са заводски зададените, FRA = 1 и TRA = 0.

    Ако е необходимо сместта да е по-богата FRA става >1 и TRA > 0 и обратното.

    Защо адаптивните параметри са 2 мога да обясня, ако те интересува, но да не усложняваме обяснението на този етап.

    Когато моторът работи на газ, бензиновият компютър не знае за това, но отново се стреми да прави сместа оптималната.

    Ако газта е малко, той увеличава FRA и TRA и обратното.

    И тук идва проблемът. При работа на газ всичко е наред, но при последващия студен старт на бензин може да се окаже, че така настроените FRA и TRA са неподходящи. Поради това моторът пали трудно и не работи добре, докато не се адаптира отново.

    Не съм работил с Delphi и не знам, дали тези параметри могат да се видят. Би трябвало.

    За да се потвърди или отхвърли горното, като причина за твоя случай, трябва да се ресетне компютъра и след това да се види, как е студеният старт.

    Ако е OK, но след определен пробег на газ отново се сговнясва, трябва да се видят въпросните параметри и така по тяхната стойност ще се разбере в каква посока трябва да се настрои газовата.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •