Page 2 of 9 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 131

Thread: Качеството на бензин/газ в България

  1. #16
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Пътува цистерна с 20 000 л. бензин от Бургас за София в летните жеги и като така, товарът се загрява до някаква температура. Това количество се разтоварва в резервоара на бензиностанцията и там температурата му пада с 10 гр.

    Впредвид на това, че температурният коефициент на бензина а 1,00126 , в резултат на гореописаното стечение на събитията, бензинът е "намалял" с 252 литра.

    Това "количество" някой го плаща.
    Last edited by ecotronic; 14-08-2018 at 10:00.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  2. #17

    Default

    Това е процент и малко разлика, едва ли маржа им е толкова, че да са на нула, еле пък на загуба



  3. #18

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Пътува цистерна с 20 000 л. бензин от Бургас за София в летните жеги и като така, товарът се загрява до някаква температура. Това количество се разтоварва в резервоара на бензиностанцията и там температурата му пада с 10 гр.

    Впредвид на това, че температурният коефициент на бензина а 1,00126 , в резултат на гореописаното стечение на събитията, бензинът е "намалял" с 252 литра.

    Това "количество" някой го плаща.
    Да де, само където рафинериите продават горивата на тон.
    Не ти се получава теорията с цистерните и разликите, а килограмите не се променят, само обема
    Така че зареждайте горива зимата от бензиностанциите, за лятото и сте на далавера е може и през нощта, когато е по хладно.
    Last edited by lordliness; 14-08-2018 at 11:38.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  4. #19

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    Да де, само където рафинериите продават горивата на тон.
    Не ти се получава теорията с цистерните и разликите, а килограмите не се променят, само обема
    Така че зареждайте горива зимата от бензиностанциите, за лятото и сте на далавера е може и през нощта, когато е по хладно.
    Чл. 62. (1) (Изм. - ДВ, бр. 109 от 2007 г., в сила от 01.01.2008 г., изм. - ДВ, бр. 54 от 2012 г., в сила от 17.07.2012 г.) Производителите на бензин, газьол, керосин и биодизел са длъжни за всяка произведена партида да:1. (доп. - ДВ, бр. 95 от 2009 г., в сила от 01.12.2009 г., доп. - ДВ, бр. 94 от 2010 г., в сила от 01.01.2011 г.) определят обема в литри с помощта на средства за измерване и контрол, отговарящи на изискванията на този закон, Закона за измерванията и нормативните актове по прилагането им;
    ........
    ........
    (3) Обемът се привежда към сравнителна температура 15°С чрез измерване на теглото в килограми и преизчисляването му в литри на базата на плътността при 15°С.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm Q-tronic



  5. #20
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    Да де, само където рафинериите продават горивата на тон......
    Я пак.

    "От днес бургаската рафинерия обяви, че най-масовият бензин А-95 ще струва на едро 2274 лева за 1000 литра при досегашна цена от 2337,60 лева за 1000 литра. Бензин А-98 пък поевтинява с 63,6 лева на 1000 литра до 2334 лева/1000 литра. Цена на дизеловото гориво вече е 2239,20 лева за 1000 литра, като до вчера тя бе 2310 лева за 1000 литра.

    Газьолът също поевтинява от 2322 лв./1000 л. до 2251,20 лева за 1000 литра.
    "

    https://dariknews.bg/novini/biznes/l...-dizela-760749


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  6. #21

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Я пак.

    "От днес бургаската рафинерия обяви, че най-масовият бензин А-95 ще струва на едро 2274 лева за 1000 литра при досегашна цена от 2337,60 лева за 1000 литра. Бензин А-98 пък поевтинява с 63,6 лева на 1000 литра до 2334 лева/1000 литра. Цена на дизеловото гориво вече е 2239,20 лева за 1000 литра, като до вчера тя бе 2310 лева за 1000 литра.

    Газьолът също поевтинява от 2322 лв./1000 л. до 2251,20 лева за 1000 литра.
    "

    https://dariknews.bg/novini/biznes/l...-dizela-760749
    Обади се в рафинерията да питаш как продават. Вместо да ми цитираш вестникарски изрезки.
    Направо не мога да повярвам, че не знаеш нещо толкова елементарно
    Last edited by lordliness; 14-08-2018 at 13:54.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  7. #22
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    Обади се в рафинерията да питаш как продават. Вместо да ми цитираш вестникарски изрезки.
    Направо не мога да повярвам, че не знаеш нещо толкова елементарно
    И по този въпрос ли ще скимтиш?

    Аз, за разлика от теб, съм виждал бензиновоз-цистерна. Той бива снабден с едно такова устройство:



    Знаеш ли, какво е това?


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  8. #23

  9. #24

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    И по този въпрос ли ще скимтиш?

    Аз, за разлика от теб, съм виждал бензиновоз-цистерна. Той бива снабден с едно такова устройство:



    Знаеш ли, какво е това?
    Не знам. Вероятно си го ползваш за нещо интимно.
    Проверете сега пак отново кое как се продава.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  10. #25

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    Проверете сега пак отново кое как се продава.
    Не видя ли?
    http://saksa-bg.com/targovia-na-edro/goriva-neftohim

  11. #26

    Default

    Quote Originally Posted by dhtj View Post
    Не ми копирай разни неще от мрежата. Пише го така за такива като вас дс се ориентират по лесно, ако не могат да смятат.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  12. #27
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    Не ми копирай разни неще от мрежата. Пише го така за такива като вас дс се ориентират по лесно, ако не могат да смятат.
    Ама ти май не разбра, че иде реч не за разговора между баба Пена и баба Гицка в хоремага а за официална търговска информация на конкретни производители и търговци.

    Ти като идеш в магазина и видиш, че на сиренето пише цена в лв/кг, и на това ли не вярваш?

    На мен не вярваш. На писаното в мрежата не вярваш. На колегите не вярваш. На какво би повярвал, освен на "главозамайващите" си познания?
    Last edited by ecotronic; 14-08-2018 at 17:42.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  13. #28
    Alfa Life, Alfa Love
    Join Date
    Sep 2015
    Location
    Sofia
    Posts
    133

    Default

    Естествено, че е литри. И на колконката като отидеш, да не ти сипват в килограми
    Дори на цистерните си пише литраж-а които събира. Тонажа няма как да ти го измерат иначе при доставка, а литража може да се измери през помпа. Не че не може да се сметне, но близко е до акъла.
    Last edited by mell0; 14-08-2018 at 17:49.
    Fiat Bravo II 1.4 16v

  14. #29

    Default

    Само давате идеи за новата измама - бързовар в колонката



  15. #30

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Ама ти май не разбра, че иде реч не за разговора между баба Пена и баба Гицка в хоремага а за официална търговска информация на конкретни производители и търговци.

    Ти като идеш в магазина и видиш, че на сиренето пише цена в лв/кг, и на това ли не вярваш?

    На мен не вярваш. На писаното в мрежата не вярваш. На колегите не вярваш. На какво би повярвал, освен на "главозамайващите" си познания?
    Много ми е трудно да разговарям с хора от рода пенкилер. Ако си мислите, че литрите се мерят само с водомери от картинките много се лъжете. Литрите за които спорите се определят на база килограми при строго определена температура. Така е по закон. Запознайте се и тогава спорете.

    ---------- Post added at 18:35 ---------- Previous post was at 18:34 ----------

    Quote Originally Posted by acho_ View Post
    Само давате идеи за новата измама - бързовар в колонката
    Горивото наистина се подгрява според някои сведения

    ---------- Post added at 18:38 ---------- Previous post was at 18:35 ----------

    Quote Originally Posted by mell0 View Post
    Естествено, че е литри. И на колконката като отидеш, да не ти сипват в килограми
    Дори на цистерните си пише литраж-а които събира. Тонажа няма как да ти го измерат иначе при доставка, а литража може да се измери през помпа. Не че не може да се сметне, но близко е до акъла.
    Разсъждаваш повърхностно, говорим за продажба от рафинерия, не на дребно.
    Сега майната ви на всички, че си имам по приятни занимания. Вие се образовайте и си спорете пак.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

Page 2 of 9 FirstFirst 1234 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •