Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 31 to 39 of 39

Thread: Проблем с ECU или имобилайзер 2.4jtd 150кс.

  1. #31
    Запален алфист
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Търговище
    Age
    43
    Posts
    132

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Смисълът е, че токът е голям за да мине само през комутатора на контактния ключ. Като дадеш контакт трябва да цъкне релето и така да се захранят по-мощните вериги.

    Сега да се върнем на релето. С поставено в цокъла реле и на контакт сигурно на извод 86 мериш +12V. Ако е така, то провери веригата от извод 86 до пин 13 на ECU - то. На него трябва да излязат 0V (шаси) за да включи релето.
    Замерих при махнато реле, без колата да е на контакт и на извод 86 си има постоянни +12 V. За това ми стана интересно как работи това реле като е постоянно захранено.
    "веригата от извод 86 до пин 13 на ECU - то. На него трябва да излязат 0V (шаси) за да включи релето." - това не го разбрах.Да не би да имаш в предвид извод 85? Ако е така, значи релето се управлява по "-" или аз се бъркам.

  2. #32
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Quote Originally Posted by volkan View Post
    Замерих при махнато реле, без колата да е на контакт и на извод 86 си има постоянни +12 V. За това ми стана интересно как работи това реле като е постоянно захранено.
    "веригата от извод 86 до пин 13 на ECU - то. На него трябва да излязат 0V (шаси) за да включи релето." - това не го разбрах.Да не би да имаш в предвид извод 85? Ако е така, значи релето се управлява по "-" или аз се бъркам.
    Не бъркаш.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  3. #33
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Да уточним финално.

    Схемата:



    Релето се управлява от ECU - то по шаси.

    На извод 85 трябва постоянно да има +12V. На извод 86 трябва да дойдат 0V от ECU - то (пин 13) за да включи релето.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  4. #34
    Запален алфист
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Търговище
    Age
    43
    Posts
    132

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Да уточним финално.

    Схемата:



    Релето се управлява от ECU - то по шаси.

    На извод 85 трябва постоянно да има +12V. На извод 86 трябва да дойдат 0V от ECU - то (пин 13) за да включи релето.
    Така, да докладвам до къде стигнах.
    Схемата е малко объркана. Местата на 85 и 86 са на обратно. В реалност на 86 имаме постоянно +12V, a 85 уж трябва да е вързано към ECU' то на пин 13.
    Но явно кабела е прекъснат някъде и няма верига между пин 12 на B1 към пин 13 на ECU'то.
    Последен въпрос: кабела директен ли е до ЕКУ'то или минава през някаква междинна букса.

  5. #35
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Quote Originally Posted by volkan View Post
    Но явно кабела е прекъснат някъде и няма верига между пин 12 на B1 към пин 13 на ECU'то.
    Това се очакваше и е добра новина, щото иначе изходът на ECU - то (пин 13) можеше да е фирясал.

    Ако е вярна схемата, няма междинна букса. Опроводен ли е пин 13 на ECU - то? Проводникът трябва да е жълт с тъмно синя ивица.
    Last edited by ecotronic; 15-08-2018 at 17:09.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  6. #36
    Запален алфист
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Търговище
    Age
    43
    Posts
    132

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Това се очакваше и е добра новина, щото иначе изходът на ECU - то (пин 13) можеше да е фирясал.

    Ако е вярна схемата, няма междинна букса. Опроводен ли е пин 13 на ECU - то? Проводникът трябва да е жълт с тъмно синя ивица.
    Да, опроводен е кабела. И в двата края ( B1 и ECU) е жълт обаче с черна ивица.

  7. #37
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Quote Originally Posted by volkan View Post
    Да, опроводен е кабела. И в двата края ( B1 и ECU) е жълт обаче с черна ивица.
    Може да е грешка в означението на схемата или синьото да е станало черно

    Както и да е. Щом цветът е еднакъв от двете страни а верига - йок, пусни си един нов кабел вместо да дириш, къде е прекъсването и си в джаза.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  8. #38
    Запален алфист
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Търговище
    Age
    43
    Posts
    132

    Default

    Най - накрая всичко е готово. Пуснах нов кабел и всичко си дойде на мястото.
    Още веднъж големи благодарности на колегата за търпението към такива като нас. За пореден път ми помогна за решаване на проблема.

  9. #39
    Запален алфист plamenp59's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Location
    Пловдив
    Age
    64
    Posts
    146

    Default

    Утре и мен ме чака същия гърч.Днес бях по задачи.Паркирах и реших след малко да преместя колата.Дадох контакт,натиснах бутона и никой.Никакъв звук от стартер.Четене на грешки ,ровене из нета и нищо.Та и аз стигнах до две релета за стартиране.В краката на пасажера са и утре ще видя дали съм се насочил правилно.В осем ще я вдигна на пътна помощ и в ауди унион .На времето бяха оторизиран сервиз на ауди.Тия каляски имат толкова излишна електроника ,че псувните ми нямат почивен ден.Карал съм 5 алфи и не помня да съм оставал на пътя.Колегите на които съм обещал пратки ,моля да ме изчакат малко до като си взема талигата от сервиза.
    До тук, два фиата,алфа жулиета,алфа 164 2.0 ТС,две капи 2.0.5.20V.Сега отново на старата любов алфа-този път 166 2.5 v6

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •