Results 1 to 11 of 11

Thread: Монтаж на подлакътник за 147-ца

  1. #1

    Default Монтаж на подлакътник за 147-ца

    Здравейте,
    искам да попитам някой може ли да ми препоръча къде или кой в София може да ми монтира подлакътник на 147-цата ми и разбира се колко би ми струвало това . Имам модела отдясно (1,2,3)
    http://eper.fiatforum.com/cgi-bin/na...key=7050400004 , но нямам идея как се монтира

    Благодаря предварително!

  2. #2
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Мааш седалките или поне ги дърпаш максимално напред, което едва ли ще те улесни, монтираш едно върху две после сичкото това върху тунела и завиваш отстрани с болтовете или каквото е там дадено.Имам същия модел но съм го монтирал по мой си начин, което не от значение, ама не се отпускай върху него с цялата си тежест....то и без това след едно лято пластмасата изгаря и се чупи, ма за двайсе лева толкоз.
    Last edited by dimitar_vd62; 30-01-2015 at 20:11.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  3. #3
    Diesel addicted emzo's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Стара Загора
    Age
    41
    Posts
    1,350

    Default

    Да ама не.

    Трябва ти конзола от кола с подлакътник ! Може да има разлика межди 2/3 врати и 4/5 врати !

    При всички положения, конзолата се сваля:
    2 болта отпред
    2 болта отзад
    1 над пепелника, търси си много къса кръстата отвертка
    Другото са щифтове.

    Ако нямаш конзолата - режеш отвор и режеш въздуховода(пластмасовата тръба) към задната духалка.

    За стило е , но може да те ориентира за рязането - http://www.fiatforum.com/stilo-guide...l-armrest.html

    После имаш да завиеш металната планка и другото е вече сглобяване в обратен ред.
    На някои коли стои планката.

  4. #4
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Така като гледам подлакътника е като моя и съм го монтирал над задните духалки на конзолата в едно легенче дето има.Обаче по основата на подлакътника отрязах една планка с размер такъв че да се промуши през духалката.За нея завих основата а за нея хванах подлакътника, обаче си имаше самодейна работа, включително запълване на основата и други кухини по пластмасата с полиестерна смола.Просто наливаш и чакаш да изсъхне, иначе не мож си подпря ръката камо ли да се отпуснеш.Ма трябват снимки, ако не ме домързи ще направя.Няма рязане на нищо, само 4 дупки по м4 за болтове за захващане към планката дето я мушнах през духалката.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  5. #5
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Ето снимките на монтажа на подлакътника, обаче на 156, за 147 предполагам че също може да стане.http://clubalfaromeo.com/forum/showt...26#post1395926
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  6. #6
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    33

    Default

    Здравейте колеги,

    Някой на практика успял ли е да изреже "легенчето" от централната конзола и да монтира подлакътника по този начин на 147?
    Интересува ме дали се реже цялото дъно или се оставя по 1 см (примерно) отстрани? Предполагам, че който има фабрична планка също може да каже как изглежда точно.
    Romeo 147, TS 1,6 2001

  7. #7
    Diesel addicted emzo's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Стара Загора
    Age
    41
    Posts
    1,350

    Default

    Реже се, после не духа така концентрирано, но пак се усеща приток на въздух отзад.

  8. #8
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    33

    Default

    Quote Originally Posted by emzo View Post
    Реже се, после не духа така концентрирано, но пак се усеща приток на въздух отзад.
    Ясно за рязането, ама колко точно се реже. И как изглежда след като се отреже - ако някой има снимка, ще съм много благодарен. Може и снимката да е на планката, както идва заводски.
    Romeo 147, TS 1,6 2001

  9. #9
    Diesel addicted emzo's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Стара Загора
    Age
    41
    Posts
    1,350

    Default

    E как във форума да се опише ? То се иска и малко усет.

    Не съм снимал на алфата, но съм снимал на стило - ако ти е от полза.

    Само, че ако ти говориш за това на снимката по-горе, то в предния си пост говорех за друго, но като почнеш да го правиш ще се сблъскаш с него

  10. #10
    Младши алфист
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    София
    Posts
    14

    Default .

    Колеги искам да се допитам.Искам да си монтирам подлакътник на моята Алфа 147,която оригинално няма такъв.Намерил съм си оригинален,дават ми го със стойка за монтаж и болтове,плюс барче(каквото и да е това).Въпроса ми е може ли да се направи без да изглежда отвратително и играчка ли ще да бъде.

  11. #11
    Авиомеханик firedragon's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Бургас,София
    Age
    34
    Posts
    890

    Default

    Може, има клипове в интернет как точно се слага. Щом е оригинален, няма проблем.
    Alfa Romeo 33 SW 1.7 16v - Няма я вече.
    Alfa Romeo 155 1.8 8v TS - и нея
    Alfa Romeo 156 1.9 jtd 8v '02 - и нея
    Alfa Romeo 159 SW 1.9 jtdm 16v '07

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •