Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 31 to 35 of 35

Thread: Равенол

  1. #31

    Default

    Хаде тогава по живо, по здраво. Лягам си, че полетът за Банкок е много рано, сутринта.
    Former Alfa owner.

  2. #32

    Default

    Всички западни фирми си подменят автопарка на 5 години или 150-200хил. км.

    Един приятел работи в такава, имаше служебна джета, само той я караше - 5 години, 66 хил км. Като стана на 5 години му я подмениха с нова и старата я пуснаха в продажба, той си я купи за себе си на ниска цена, кара я 2 години и я пусна в мобилето после, на 7 години и под 100 000 км.
    Не е единствен, много такива има.

    Да не говорим например как се внасят коли от америка на по 3-5 години и 30-60 хил мили с козметични удари, щото там ремонта е скъп и тука се сменят врата, калник, капак, фар и айде газ... Трима различни познавам които се занимават с такъв бизнес.

    Моята алфа е омаскарена с грозна газова преди 10 години и от тогава не е карана щото няма кой да я оправи и не можеше да върви, а собственика имаше още две коли. Преди това е седяла 1 година за боя, после са чакали вариатор от италия, аз я купих на 138 000км и я карам 2 месеца в годината, щото другите не съм в БГ... и така... ще стане на 25 години и ще е под 170 000км...

    И като цяло, никой не си купува (голям) бензинов мотор с идеята да върти много километри.
    Дизелите може да са милионници, ама сигурно под 10% от 156ците с V6 са над 250 000 км.
    Last edited by dhtj; 19-08-2018 at 22:10.

  3. #33
    започва да се пристрастява TheTorpedo's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    София/жк Младост
    Posts
    86

    Default

    Аз на жетедето му слагам краве масло и върви като пушка! Отзад мирише на курабиики, та всички кучета и цигани от квартала ме преследват като мина, ама туй друго...

    Иначе по темата Selenia е доста хубаво масло и няма да сбъркаш с него, а и не е скъпо ~20лв литъра..
    Alfa Romeo Brera 2.4JTD 260 whp

    Alfa Romeo 147 Q2 1.9 JTDm 16V 273whp - EX

  4. #34

    Default

    На жетедето му сипвам Amsoil European Car Formula, което излиза 80 и няколко лева с отстъпката за 5л. Мотора го карам със същата марка и съм много доволен.

  5. #35

    Default

    Е, за тези пари Амсоила е супер.


    ===========================================

    Но за мен колата е просто транспортно средство, не съм придричив.


    Ако беше започанал с това щеше доста форумно пространство да спестиш...



    Масово н.в. "клиента" разполага с конкретна сума и купува кола точно за тази сума. Не сменя водната помпа, ремъците и ролките, което е задължително за кола "втора ръка", защото екзалтиран и изпаднал в еуфория, не се е сетил, че трябва да разкеши и за тези неща.
    И защо това да е валидно за всичко горепосочено, а за маслото да не е?


    Ганю трябва да се научи, че проблемите се оправят само по един начин - с натискане на бутона "-" на ЕЛКА-та. Но трябва да е цара на зара, трябва хем да има кинти за море, хем за кръчма, хем за нов ЖиСиЕм, да плати вноската по ипотеката, да плати лизинга на пералнята, да купи дентастикс на Шаро за да няма зъбен камък, абе за всичко друго, но не и за поддръжка на колата. И колеги, лошата слава на марката се дължи основно на тънкажите на Ганю и ненавременните ремонти и поддръжка.



    Изборът и цената на маслото не влизат ли в "тънкажите на Ганю" със все всички останали "тънкажи"?


    =================================================




    Момчета има една приказка "Чужда п***а и чужда кола кокали нямат..." - та в този контекст всеки може да препоръча всичко за чуждата кола, но собственика си има глава и сам си отговаря с джоба за всяка своя глупост ...
    Last edited by alfa racer GTA; 20-08-2018 at 14:02.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •