Page 19 of 19 FirstFirst ... 9171819
Results 271 to 281 of 281

Thread: Ег(б)ати и тъпата държава сме.....

  1. #271
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    Да се върнем горе, долу към темата...днес си купих кола.....гледам още разискват тия умници тая система мики-маус, относно гражданската отговорност....та си задавам въпроса:.....ако предишният собственик е правил секс с някоя дама в колата и тя е забременяла, да не се окажа аз бащата на детето...
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  2. #272
    лют бакшиш от БКАР 546's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Варна
    Age
    55
    Posts
    1,409

    Default

    Quote Originally Posted by Бобби View Post
    Да се върнем горе, долу към темата...днес си купих кола.....гледам още разискват тия умници тая система мики-маус, относно гражданската отговорност....та си задавам въпроса:.....ако предишният собственик е правил секс с някоя дама в колата и тя е забременяла, да не се окажа аз бащата на детето...
    Тази "тя" дето е забременяла до девет месеца ще стане ясно коя е.Жената ли,колата ли.Дай Боже да не е колата.
    Що си толкова притеснен,да не е изтряскана?
    Иначе,според мен баща по този начин няма как да станеш,но ако става дума за плащане на издръжка ,зависи....кола и жена на старо винаги може да са поизчукани лекинко ....абе не можа ли да купиш нещо от магазина.

    Quote Originally Posted by mordohy View Post
    -Какви добри хора!- прошепна Мишел Ардан и се хвана за главата!
    Мда,добри или лоши ....и за хората принципа на квантовата супер позиция си е напълно валиден.
    Като гледам наоколо само от добрите,значи остава да съм от лошите,че леко всплетен се усещам.
    Даже и калашника на Боби няма шанс да вкара цялата схема в стандартния модел.
    Но пък може да промени позициите.Все е нещо.
    Last edited by 546; 06-12-2018 at 16:07.

  3. #273
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    За пореден път се сблъсквам с не работеща система....този път в застраховането....отивам днес, тоез вече вчера да си подновя Г.О. На легендата и оп греда.....не може да ви приеме системата, не защото се е бъгнал там нещо софтуера, а защото рег, талона ми бил ретро ебати.....е как бе, преди три месеца можеше, сега не.....автомобил с редовни документи и не става.........връзката м/у КАТ, община, нотариус и застрахователи, ще се окажат шменди капели....или яко недомислени......автомобилът ми е надлежно регистриран в Кат, общината, платени данъци, рег. табели, платени данъци, техн. изправен, удостоверен според закона с ГТП....а ма не мога да го застраховам.....пак ебати.......
    Казват ми ходи си смени талона......е аз като се ядосах...и казах, да ви еба в капутите....поредната не работеща система у нас....
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  4. #274
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Парадоксалното е, че информационната връзка гаранционен фонд - КАТ работи а тази застраховател - гаранционен фонд и КАТ - не.

    Когато регистрирах колата си и сключих ГО, тя се появи в гаранционния фонд, но пишеше, че информацията е на базата на № на рама и трябваше да уведомя застрахователя за да добави ДКН към полицата.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  5. #275
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Парадоксалното е, че информационната връзка гаранционен фонд - КАТ работи а тази застраховател - гаранционен фонд и КАТ - не.

    Когато регистрирах колата си и сключих ГО, тя се появи в гаранционния фонд, но пишеше, че информацията е на базата на № на рама и трябваше да уведомя застрахователя за да добави ДКН към полицата.
    Еко... там е проблема, че колата е регистрирана в КАТ далечната 1992 г.....след това е сменян талона 2001 година заради номерата, че беше с бели.....ако се сещаш, ама талона си е пак хартиен....от там на татък до ден днешен проблеми нямах....пътувал съм из Европа с нея, Турция, Сирия...и т.н.....даже гърците когато изискваха килограмите на колата и не пускаха през граница тези с по старите талони без големият...аз си минавах спокойно с моят тефтер.....а сега смях....системата......
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  6. #276
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    е за този вид талон иде реч....до ден днешен съм карал с него и си е напълно редовен ...
    Attached Images Attached Images
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  7. #277
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Да не би КАТ да са ги анатемосали старите талони? Няма логика КАТ да ги признава а застахователите - не.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  8. #278
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Да не би КАТ да са ги анатемосали старите талони? Няма логика КАТ да ги признава а застахователите - не.
    Ами така се получава на практика...все пак в Кат със всичките им тъпи промени би трябвало да има данни за тая кола, като не е дерегистрирана, води се на отчет при тях...талона няма давност....но явно при създаването на новите системи нещо куца, или нарочно куца...

    ---------- Post added at 23:45 ---------- Previous post was at 23:42 ----------

    Другата седмица, пак ще се занимавам с невъзможността да се създаде нещо нормално в тая държава.....загуба на време и средства....а византиците карат с рег, номера и талони още от Василевса....ебати. и не само те....а нашата система, не може да разпознае, законно регистрираният си автомобил )....по този начин се губи автентичноста на автомобила....сменяй през три години документи, защото, някой мислил не усмислил.....
    Писна ми....за 50 години не видях нещо смислено....
    Last edited by Бобби; 08-12-2018 at 02:00.
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  9. #279
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Излиза, че държавните институции и техните актове са най-незаконното нещо в тази държава.

    Една институция издава някакъв документ и след някакво си време го обявява за невалиден. А хората трябва да губят време и пари за да са в крак с бюрократичните капризи.

    Ако КАТ ти е издал този документ, пък сега той се оказва невалиден пред някой си, сега трябва от КАТ да дойдат в удобно за теб време и място, да ти връчат документа заместител без да ти вземат и стотинка и накрая да ти се извинят за създаденото неудобство.

    За какво ги издържаме тези институции? За да са ни в полза или за да ни пречат?
    Last edited by ecotronic; 08-12-2018 at 01:59.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  10. #280
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Излиза, че държавните институции и техните актове са най-незаконното нещо в тази държава.

    Една институция издава някакъв документ и след някакво си време го обявява за невалиден. А хората трябва да губят време и пари за да са в крак с бюрократичните капризи.

    Ако КАТ ти е издал този документ, пък сега той се оказва невалиден пред някой си, сега трябва от КАТ да дойдат в удобно за теб време и място, да ти връчат документа заместител без да ти вземат и стотинка и накрая да ти се извинят за създаденото неудобство.

    За какво ги издържаме тези институции? За да са ни в полза или за да ни пречат?
    За да си полза, себе си...многократно доказано....плащаш си, за да те ебават....направо ми идва в повече, не заради 30 лв,,, нов талон...ами преди два- три месеца след като си направих Г.О, на същият автомобил, след три дена ми обявиха, че е невалидна...фирмата фалирала....сега ново пет...е как да не изтрещи човек и да не хване калашника.....аз имам отговорност, а те не.......
    Ставам престъпник, поне да знам защо.....може да ме накажат, а не да ме ебават....
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  11. #281
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    Хайде ново пет...тия дет правят перфектните пътища протестират, за да не ги проверяват......ай стига бе....)
    Не ми се говори за Баневи, Христо Бисеров и за други, знайни и незнайни........
    Трябва някой да обере пешкира, за да имат предвид, тези който ще ги наследят.....иначе всичко загива!!
    Last edited by Бобби; 12-12-2018 at 17:42.
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

Page 19 of 19 FirstFirst ... 9171819

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •