Results 1 to 2 of 2

Thread: 1,9 jtd 16v cf4 кобилици и разлики

  1. #1
    Запален алфист ivaka89's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    София
    Posts
    399

    Default 1,9 jtd 16v cf4 кобилици и разлики

    Здравейте колеги,
    Гледах, че кобилиците са два варианта до двигател и след двигател, на снимка не виждам разлика, някой може ли да ми каже в какво се състои разликата.
    Отварях моя мотор понеже имаше звънтене (оказа се, че колата е късала ангренаж и е отчупила парче от разпределителния вал на четвърти цилиндър и беше сплескано буталото на същия цилиндър до степен, че да не може да се движи или извади компресионния сегмент). Смених бутала с биели, главата на пълен преглед и ревизия, нови сегменти, биелни лагери и сега имам едно леко като почукване, но от към първи цилиндър. Преди имаше силен шум при работата на 4ти и когато му дръпнех буксата на дюзата спираше . Дюзите са си на старите места както бяха преди ремонта. Въпроса ми е може ли да е имало и проблемен повдигач от удара на клапаните и сега при сглобяване да съм го преместил на първи цилиндър и от там да имам лекия шум, дали когато са нагласили колата за продаване не са объркали някоя от кобилиците . Първа дюза има корекция около 2, втора и трета около - 0,3 и четвърта около -8 до -1.
    Имам и леко поклащане на оборотите на студен мотор, но не предава вибрации към купето, само по оборотомера се забелязва .
    Колата е 159тка. Дайте съвети от какво остана този лек шум.
    П.п: И турбото е минало рециклаж и няма мазано със силикон, само с гарнитури е сглобен.

  2. #2
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Твърде вероятно е да е заради повдигач. Навремето имах подобна ситуация и ми хрумна тази идея за диагностика:

    http://clubalfaromeo.com/forum/showt...F1%F2%E8%EA%E0

    Ако направиш подобен запис, можем и да се опитаме да определим източника на звука.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •