Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 20

Thread: Мнения относно Alfa Romeo 147

  1. #1

    Default Мнения относно Alfa Romeo 147

    Здравейте,
    Наскоро взех книжка и ми предстой закупуването на автомобил. Чудих се много каква кола да избера, като минах през БМВ 3-та серия, през Ауди А3 и накрая се спрях на Alfa Romeo 147. От коли не разбирам, ама грам, затова ще помоля да обяснявате малко повече
    Гледах разни клипове, теми и прочие и макар, че много са на мнение, че Бензин/газ е по-добро и по-икономично, то аз съм твърдо за дизел, а именно 1.9JTD 16V.
    Спрял съм се на моделите с фейслифта, тъй като преди него Та, чудя се в какъв ценови диапазон да търся, тъй като има такива от 2.5 до 5-6-7 хилки и нагоре. Реално, 3-4 хиляди ме устройват най-добре, но ако трябва да се даде малко повече за нещо по-добро, то аз съм окей с това.
    Интересуват ме моделите, които са 150 к.с., а не тези с 105-120 к.с.
    Заслужава ли си Q2 ? Какво повече предлага пред обикновената 147-ца и заслужават ли си парите за нея ?
    Впрочем, не се намират много обяви с Q2, та ми е малко и трудно да намеря.
    П.П. №1 Отново казвам, не разбирам от коли. А, да и това, че притежавам 147-ца не е вярно, просто форума го изискваше за регистрация.
    П.П. №2 На това съм се спрял в момента - https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cg...9&slink=7eybit
    П.П. №3 Извинявам, се ако има някакви проблеми относно правилата за линкове, раздел или прочие. Ще помоля темата ми да не бъде изтривана, а преместена/редактирана или да бъда уведомен, за да направя съответните корекции.

  2. #2
    Старши алфист
    Join Date
    Feb 2017
    Location
    Пловдив
    Posts
    534

    Default

    За теб най-добре нещо, дето не е много скъпо. И около 100 коня. Нямаш опит, да караш 150 коня дизел. Без да ми се обиждаш. А знам защо искаш точно дизел.

    Q2 е преден диференциал, с блокаж. Много по-лесно предва мощността към пътя, ако почне да боксува колело. Рядко се среща.

  3. #3
    no petrol, no fun italfen's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Варна/София
    Posts
    1,236

    Default

    Здравей и добре дошъл,

    много добре си се ориентирал за модел и двигател, но като за нов шофьор е мощен автомобил и ще трябва да внимаваш много като настъпваш.

    Повече информация за модела Q2 можеш да намериш тук:

    https://www.facebook.com/SquadraBulg...86015035243720

    Добре изглежда екземпляра на който си се спрял. Задължително преди да избереш колата, нека някой който разбира от коли и особено, ако е имал такъв 156/147/ГТ да погледне автомобила.
    Не трябва да има странични шумове от двигателя, съединителя да е мек и да отделя плавно. Покарай автомобила на хубав прав път и виж дали стои направо като пуснеш волана - не трябва да има дърпане на никъде. Вземи екземпляр без претапицирани детайли вътре.
    Успех!
    Now: 145QV, Gtv 1.8, 147 Q2, Doblo Cargo 1.9 multijet

  4. #4

    Default

    Ами, явно няма да е Q2-ката, тъй като идва леко скъпичка По-скоро се спрях на моделите, които са м/у 3 и 4 хиляди. Иначе за конете - това, че ги има, не означава, че ще ги използвам, но по-добре да сам там
    Реално ще купувам след няколко месеца, може би 2-3, та в момента просто събирам информация, така да се каже.
    Гледам много хора казват, че съединителя на 147-цата е по-тегав, вярно ли е и с колко ?
    Определено ще взема човек, който разбира от коли с мен.
    Иначе се чудя дали след като взема колата да не мина през сервиз и да се смени всичко (ремъци, масло и прочие), но не знам колко ще излезе :/

  5. #5

    Default

    Quote Originally Posted by ferocity View Post
    Ами, явно няма да е Q2-ката, тъй като идва леко скъпичка По-скоро се спрях на моделите, които са м/у 3 и 4 хиляди. Иначе за конете - това, че ги има, не означава, че ще ги използвам, но по-добре да сам там
    Реално ще купувам след няколко месеца, може би 2-3, та в момента просто събирам информация, така да се каже.
    Гледам много хора казват, че съединителя на 147-цата е по-тегав, вярно ли е и с колко ?
    Определено ще взема човек, който разбира от коли с мен.
    Иначе се чудя дали след като взема колата да не мина през сервиз и да се смени всичко (ремъци, масло и прочие), но не знам колко ще излезе :/
    Обслужването не мисля, че има какво да се чудиш. Аз смених хидравлична течност, масло автомат, спирачна течност, антифриз, масло двигател+ всички филтри. Единствено ролки и ремъци не са сменени, но те са на 20 000 км. Тях ще ги сменяна следващата смяна на масло.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm Q-tronic



  6. #6

    Default

    Quote Originally Posted by KroGh View Post
    Обслужването не мисля, че има какво да се чудиш. Аз смених хидравлична течност, масло автомат, спирачна течност, антифриз, масло двигател+ всички филтри. Единствено ролки и ремъци не са сменени, но те са на 20 000 км. Тях ще ги сменяна следващата смяна на масло.
    А какви пари г/д излиза, за да се смени всичко ? (Ако ми дадеш цените на отделните неща ще е добре )
    П.П. Ориентировъчни цени, а не точни.

  7. #7

    Default

    Quote Originally Posted by ferocity View Post
    А какви пари г/д излиза, за да се смени всичко ? (Ако ми дадеш цените на отделните неща ще е добре )
    П.П. Ориентировъчни цени, а не точни.
    Явно искаш да цепиш стотинката до последно за колата. По-добре си остави едни 1000-1200 лв за обслужване, регистрации, данъци или ако изскочи некой малък ремонт.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm Q-tronic



  8. #8
    започва да се пристрастява NikMar's Avatar
    Join Date
    Aug 2016
    Location
    Габрово
    Posts
    74

    Default

    Едно неангажиращо мнение от мен, по-добре си вземи кола с 5, а не с 3 врати, пиша от личен опит, и синът ми вече е на това мнение. Цените са едни и същи, но удобството е друго, кола "стани да седна" вече не купувам.

  9. #9
    no petrol, no fun italfen's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Варна/София
    Posts
    1,236

    Default

    Quote Originally Posted by NikMar View Post
    Едно неангажиращо мнение от мен, по-добре си вземи кола с 5, а не с 3 врати, пиша от личен опит, и синът ми вече е на това мнение. Цените са едни и същи, но удобството е друго, кола "стани да седна" вече не купувам.
    Само да те информирам, че дясната седалка също се пребира и накланя за да влязат пътниците отзад и не е нужно да ставаш

    Всеки според желанията си... 2 вратите модели винаги изглеждат по-красиво и актуално от тези с 4!
    Now: 145QV, Gtv 1.8, 147 Q2, Doblo Cargo 1.9 multijet

  10. #10

    Default

    Може да ви се стори малко странно, но подкрепям и двете 2(3) и 4(5). Като за първа кола ще взема 2(3) най-вероятно. Макар, че 4(5) също е окей, но не ми харесаха дръжките на 147-ците къде са навряни.

  11. #11
    Запален алфист alfa_romeo_forever's Avatar
    Join Date
    Feb 2014
    Location
    Перник и околността
    Posts
    1,397

    Default

    Quote Originally Posted by ferocity View Post
    А какви пари г/д излиза, за да се смени всичко ? (Ако ми дадеш цените на отделните неща ще е добре )
    П.П. Ориентировъчни цени, а не точни.
    Пълното обслужване на 1.9 150 CF4 мотора в 147 ти излиза около 700 лв ( масла филтри ролки ремаци ангрнаж )
    Предни дискове са между 50-100 лв зависи кви си вземеш
    Накладки около започват от 50 лв и стигат над 100 , зависи от марката ( както и при дисковете )

    ПП: цената за обслужването ми е дадена от Радостин ( спринт Ауто ) на други места може и да е по малко.
    Fiat Bravo 1.9 JTD 105hp - Ex..
    Alfa Romeo 147 2.0 TS Selespeed - Ex ..
    Alfa Romeo 156 2.4 20v "TI" - Ex ..

  12. #12

    Default

    Е скъпичка цена са ти казали... Труда не знам колко е, ама 700 лева все ми се вижда доста.

    Има колега във форума, който предлага ангренажен комплект с водна помпа за 180-190 лева. Има си тема в раздела с обявите.

    Масло тотал 5в40 аз си взимам от макскар.бг за 35 лева 5 литра тубата.
    Маслен филтър 6-8 лева, въздушен филтър 10лв.... горивен не знам колко е но със сигурност общо идва под 300 лева всичко, без труда.

  13. #13

    Default

    Quote Originally Posted by ferocity View Post
    Иначе за конете - това, че ги има, не означава, че ще ги използвам, но по-добре да сам там
    Конете ще са там, както и по-високия разход и данък пак ще са си там.

  14. #14
    Запален алфист alfa_romeo_forever's Avatar
    Join Date
    Feb 2014
    Location
    Перник и околността
    Posts
    1,397

    Default

    Quote Originally Posted by dhtj View Post
    Е скъпичка цена са ти казали... Труда не знам колко е, ама 700 лева все ми се вижда доста.

    Има колега във форума, който предлага ангренажен комплект с водна помпа за 180-190 лева. Има си тема в раздела с обявите.

    Масло тотал 5в40 аз си взимам от макскар.бг за 35 лева 5 литра тубата.
    Маслен филтър 6-8 лева, въздушен филтър 10лв.... горивен не знам колко е но със сигурност общо идва под 300 лева всичко, без труда.
    e гаранция че е поне 200лв , може и повече .. а частите напоследък си ги взимам аз и само им ги нося .. че си имам отстъпка , не че и те нямат даже имат може би над 30% ма си остава за тях :/

    ---------- Post added at 13:37 ---------- Previous post was at 13:35 ----------

    Quote Originally Posted by ferocity View Post
    Може да ви се стори малко странно, но подкрепям и двете 2(3) и 4(5). Като за първа кола ще взема 2(3) най-вероятно. Макар, че 4(5) също е окей, но не ми харесаха дръжките на 147-ците къде са навряни.
    Точно пак тез "дръжки" и начина по който са прикрити леко мен страшно много ме кефи
    Fiat Bravo 1.9 JTD 105hp - Ex..
    Alfa Romeo 147 2.0 TS Selespeed - Ex ..
    Alfa Romeo 156 2.4 20v "TI" - Ex ..

  15. #15

    Default

    Някой може ли да даде мнения колко гори извънградско/градско/смесено въпросната 147-ца 1.9 150 коня ?

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •