Results 1 to 8 of 8

Thread: Съскане като от спукани турбо пътища 147 jtdm

  1. #1
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2015
    Posts
    60

    Default Съскане като от спукани турбо пътища 147 jtdm

    Здравейте, колеги!

    Днес на изкачване по един хълм, при вдигане на оборотите над 1900, чух онова неприятно съскане от спукан турбо маркуч. Миналата година смених дългия и се съмнявах да е той, но може и да е маркуч менте, от мот.бг. Беше около 100лв., смвни го Румен.
    Имам омасляване на 2 места - около прикачването на дългия маркуч, в горния му край и долу, под долния ляв ъгъл на акумулатора също има една дебела тръба, в която се включва един маркуч и там има омасляване. Вижда се на снимките.
    Проблемът е, че съм на Халкидики. Чудя се къде да отстраня проблема и някой "лекувал" ли е подобен проблем в Гърция, съответно колко му е струвало?
    Благодаря в аванс!

    windows screen capture


  2. #2

    Default

    Омасляването не е страшно. Притегни скобите. Не разбрах открил ли си пробив.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  3. #3
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2015
    Posts
    60

    Default

    Пробив не открих, при спряла кола и на 2500 оборота съскането не се чува, както преди, когато ми беше спукан маркуча. Сега се чува на около 1900 и само в движение.
    Тогава се чуваше и се видя къде хвърля масло и така го открих. Преди да тръгна на път обаче колата беше в сервиз за смяна на тампон на двигателя, заради вибрации при набиране на скорост. Уж трябваше да спрат, но в огледалото пак ги има. Но се чудя дали за смяна на този тампон не са развивали скоби по тези маркучи и после да не са завили всичко достатъчно стегнато.
    Сменяха и маншон на каре, който беше се спукал.

  4. #4
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2015
    Posts
    60

    Default

    Оказа се долния маркуч, този който е зад долната стена на бронята, между нея и кората под двигателя. Около 15мм цепнатина, видима отдолу.
    Тук искат 150 еврака за оригинална част и още 30 за труд плюс 5 за доставка на от Солун.
    Предложиха ми и скоба, но не се знае колко ще изкара. Нямам избор.

  5. #5
    Запален алфист Simeon_123's Avatar
    Join Date
    May 2018
    Location
    Казанлък
    Age
    52
    Posts
    160

    Default


    Колега защо не се опиташ сам да си отстраниш проблема ,185 евро за един маркуч е луда работа
    Може да опиташ да си направиш снадка с метална водопроводна тръба по размер и с две скоби
    Там също има големи като баухаус
    Може да опиташ ,все пак е някакво времено решение на проблема ,поне докато си дойдеш в българия
    Алфа 147 jtd
    115 k.s.
    2002 год

  6. #6

    Default

    Между маркуч и турбо път разликата е огромна.

  7. #7
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2015
    Posts
    60

    Default

    Ами то дори само горният, както казва колегата, турбо път, ми струва 100лв. в България. Неоригинален, някакъв полски май беше. Част на Фиат си струва толкова. Ако му харесва на човек. При положение, че старият е изкарал 12 години, не ми се правеха мизерлъци, които не е ясно колко ще изкарат. И пак трябваше да броя евро за труд, за временни ремонти. И пак се губеше време за временни кръпки. Освен това беше тръгнало да гърми и от второ място, в неясен момент, в близкото бъдеще.
    Сам няма как да си слагам кръпки там, мястото е достъпно само на подемник или на канал. На почивка съм, нямам излишно време да ходя по магазините за тръби, които я станат, я не.
    Last edited by bikerider; 29-08-2018 at 02:40.

  8. #8
    Запален алфист
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    София Слатина
    Posts
    296

    Default

    От някои техен Лидъл си взимаш бандажна лента,обезмаслено и омотаваш стабилно.Ето ти временно решение или си караш така
    Lancia Lybra 2,4jtd 10V 103kw++

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •