Ефект от смяната на регулатора няма, пак си поклаща леко оборотите докато загрява от около 50 до към 70-80 градуса, първи цилиндър има най-голяма корекция +2,19мл на топъл мотор на празен ход това не е по време на регенерация, общо имам 6,099 мл корекции,
2ри цилиндър е -0,75мл
3ти цилиндър е -0,92мл
4ти Цилиндър е -0,45мл

Във форума на фиат попаднах на тема, че максимално трябва общата коренция да е 5мл.
При кореция от +/- 2 започвал да тресе мотора на студено ( горе долу го имам това) при корекция от -/+ 2,5 трябвало да пуши.

Имах пусната тема за почукване в главата и се съмнявах в повдигачите, днес ги смених всичките (сложих АЕ) прегледани са всички кобилици за износване изкривяване или пукнатини паля мотора и пак като загрее причуква, явно е от дюзата целия проблем.

Къде в София има свестен дизелджия да я прегледа, че вече ходих при един в Обеля (беше ми най-близо) който ми взе 200 лв и каза, че всичко е ок, а очивидно нещата не са така. Мотора е след цялостен ремонт и вариант за загуба на компресия е никакъв (сегменти, лагери и ремонт на глава)

и съм с нови носачи и биалетки и колата пак чука на кухо от ляво при по големи неравности