Page 5 of 6 FirstFirst ... 3456 LastLast
Results 61 to 75 of 78

Thread: как се тества дозатор - клапан на рейката

  1. #61
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2018
    Posts
    44

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Пробвай с MES, като избереш интерфейс ELM 327 v1.3 + bluetooth. Ако пак не се свърже, намали скоростта от 115200 на 9600.

    Пробвай да се свържеш така с боди - то.
    Здрасти! Малък ъпдейт... Отказах си поръчката от Китай, защото се оказа, че ЕЛМ-а тръгна някак си с телефона. Свърза се с Torque веднага и можех да си гледам живите данни, но проблема е в компютъра - дава ми Access to COM port 3 denied като цъкна да се свърже... Рестартирах лаптопа, че вкъщи беше накичен с USB-та, да не са се запазили нещо като ползващи порта, но уви никаква промяна. Някакви идеи???? Също така изтеглих апликация за телефона AlfaOBD Demo - Иска ми някакъв 5 цифрен код (Code card data(5digits)). Това от картата за ключа ли трябва да е?

  2. #62
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Да разбирам, че в приложението ти е настроен COM 3 а той е зает?

    За кое приложение говорим?


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  3. #63

    Default

    Quote Originally Posted by aironhight View Post
    Здрасти! Малък ъпдейт... Отказах си поръчката от Китай, защото се оказа, че ЕЛМ-а тръгна някак си с телефона. Свърза се с Torque веднага и можех да си гледам живите данни, но проблема е в компютъра - дава ми Access to COM port 3 denied като цъкна да се свърже... Рестартирах лаптопа, че вкъщи беше накичен с USB-та, да не са се запазили нещо като ползващи порта, но уви никаква промяна. Някакви идеи???? Също така изтеглих апликация за телефона AlfaOBD Demo - Иска ми някакъв 5 цифрен код (Code card data(5digits)). Това от картата за ключа ли трябва да е?
    Влез без да ползваш бутона за код.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  4. #64
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2018
    Posts
    44

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Да разбирам, че в приложението ти е настроен COM 3 а той е зает?

    За кое приложение говорим?

    Проблема беше с компютъра, програмата е MultiECU Scan. В Device manager ми излизат два порта. В MES като цъкна на 3 ми дава access denied, а на 4 ми даваше някаква друга грешка. Мога ли да го преместя на друг порт това нещо по някакъв начин, за да съм сигурен, че нещо друго не ползва порта?

    Иначе от телефона и апликацията Torque lite се свързах. Може би преди не съм слагал самото OBD устройство хубаво, защото сега бая мъки бяха докато влезе плътно в буксата за диагностика...
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Capture.jpg  

  5. #65
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Ако в настройките на интерфейса на MES си сложил отметка на "show available COM ports only" я махни, от падащото меню избери COM порт, който го няма в device manager и накрая в device manager смени номера на единия от тия двата с този, който си си избрал в MES.

    За да смениш номера на порта в device manager - десен бутон върху порта > properties > port settings > advanced > от падащото меню избери номера, който си избрал в MES.
    Last edited by ecotronic; 26-09-2018 at 14:52.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  6. #66
    Болен алфист flipz's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Burgas
    Age
    39
    Posts
    1,467

    Default

    С Torque имаш ли достъп до Engine т.е. до всички функции ?
    Един колега се оплакваше, че не му се свързва с този модул на програмата.

    И за да нямаш мъки с устройството и слагането му .. кабелчето струва 0.8$ Нещо като 1.40 лв.
    Alfa 159 1.9 16V JTDm Lusso (150)08'; EX Alfa 145 1.6 TS

  7. #67
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2018
    Posts
    44

    Default

    Quote Originally Posted by flipz View Post
    С Torque имаш ли достъп до Engine т.е. до всички функции ?
    Сложих си инструменти за живи данни на MAF и налягането на турбината. Също така ми каза, че нямам регистрирани записани грешки след като цъкнах да прочете кодовете. Предполагам това имаш предвид?

  8. #68
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2018
    Posts
    44

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Ако в настройките на интерфейса на MES си сложил отметка на "show available COM ports only" я махни, от падащото меню избери COM порт, който го няма в device manager и накрая в device manager смени номера на единия от тия двата с този, който си си избрал в MES.

    За да смениш номера на порта в device manager - десен бутон върху порта > properties > port settings > advanced > от падащото меню избери номера, който си избрал в MES.
    "Това го направих, но сега проблема е друг - ELM327-> ECU Connection failed! Check your cable and serial port settings!"
    Пробвах да изтрия ЕЛМ-а от листа със свързаните блутут устройства и да го свържа наново. Преместих го на друг порт... Не знам вече какво да направя, а с телефона се свързва веднага... Ще пристигне друг ЕЛМ скоро. Ще пробвам и с него. Някакви идеи какво да пробвам???

  9. #69
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by aironhight View Post
    "Това го направих, но сега проблема е друг - ELM327-> ECU Connection failed! Check your cable and serial port settings!"
    Пробвах да изтрия ЕЛМ-а от листа със свързаните блутут устройства и да го свържа наново. Преместих го на друг порт... Не знам вече какво да направя, а с телефона се свързва веднага... Ще пристигне друг ЕЛМ скоро. Ще пробвам и с него. Някакви идеи какво да пробвам???
    С боди компютъра свързва ли се?

    Пробвай в настройките на интерфейса в MES да смениш скоростта от 115200 на 9600 бода.



    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  10. #70
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2018
    Posts
    44

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Пробвай в настройките на интерфейса в MES да смениш скоростта от 115200 на 9600 бода.
    Дава ми тази грешка, когато натисна Connect. Така, че предполагам не се свързва с нищо... В настройките ми е 9600. Забелязах, че в опциите на ком портовете също има такива настройки за скорост, но не ги ровичках. Най-вероятно не са актуални, след като от MES го настройвам на най-ниската скорост.

    Изчерпаха ми се идеите на мен

  11. #71
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Драйвери някакви инсталира ли с този адаптер?


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  12. #72
    Запален алфист
    Join Date
    Oct 2012
    Location
    Русе
    Posts
    257

    Default

    Quote Originally Posted by aironhight View Post
    Дава ми тази грешка, когато натисна Connect. Така, че предполагам не се свързва с нищо... В настройките ми е 9600. Забелязах, че в опциите на ком портовете също има такива настройки за скорост, но не ги ровичках. Най-вероятно не са актуални, след като от MES го настройвам на най-ниската скорост.

    Изчерпаха ми се идеите на мен
    От Device manager-a промени и там настройките на порта и от МЕС

  13. #73
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2018
    Posts
    44

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Драйвери някакви инсталира ли с този адаптер?
    Търсих в интернет някакви драйвъри, но не открих никакви... Какви трябва да инсталирам?

  14. #74
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Обикновено адаптерът върви с диск с описание и драйвери (ако са необходими) или най-малкото е посочено откъде да се свалят. Довечера ще ти пратя тези за моя адаптер да пробваш.

    Свържи се по BT с адаптера (без да пускаш MES), направи един screenshot на com портовете в device manager и го постни тук.
    Last edited by ecotronic; 04-10-2018 at 15:46.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  15. #75
    Болен алфист flipz's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Burgas
    Age
    39
    Posts
    1,467

    Default

    Зависи и кой Windows ползва. Win10 може и да не поддържа примерно.
    Моят кабел за LPG - ECU на старата ми алфа, чипа не се поддържаше от win10 и нямаше драйвъри.
    Скоростта по- скоро 115200 ...

    тук изобщо темата не е тази .. за блутути и OBD .. малко я позацапахте с глупости.
    Модератора по скоро трябваше да я премести някъде другаде ....
    Alfa 159 1.9 16V JTDm Lusso (150)08'; EX Alfa 145 1.6 TS

Page 5 of 6 FirstFirst ... 3456 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •