Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 17

Thread: Влиза вода

  1. #1
    заболял от алфацефалит arieca155's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    карнобат
    Age
    47
    Posts
    311

    Default Влиза вода

    Момчета,проблема е следния:влиза ми вода в купето от предните кори.Проблема е само отпред.Цял ден гледам ,бърша...пак гледам, минава между кората точно под говорителя и от там върху уплътнението и няма на къде да отиде и през прага по мокета.Проверих всички дренажи, чисти са , там няма проблем.Защо водата не се изтича през дренажите и как стига тя до говорителите и от там през не знам си къде и в купето?

  2. #2
    Болен алфист flipz's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Burgas
    Age
    39
    Posts
    1,467

    Default

    Пробва ли ги с вода, дали действително отводняват или просто ги огледа ?
    Четох за наколко случая и все са дренажи почистване дренажни канали
    почистване2
    Last edited by flipz; 01-10-2018 at 23:32.
    Alfa 159 1.9 16V JTDm Lusso (150)08'; EX Alfa 145 1.6 TS

  3. #3
    заболял от алфацефалит arieca155's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    карнобат
    Age
    47
    Posts
    311

    Default

    На тези линкове говорят за разглобяване ,махане на кората,разлепяне на ламарината вътре която е залепена със силикон и пр. и пр.
    Не ми се иска да разлепям защото не съм сигурен, че ще я залепя достатъчно добре после.
    Но ще пробвам дали дренажите работят,само да спре да вали.Ако не ...как ще ги чистя не знам!

  4. #4

    Default

    Свали само кората.Ламарината не я пипай.Сваля се лесно.Купи си преди това силикон прозрачен за лепене/правене на аквариуми и пистолет за този вид силикон.

    Развиваш винтовете и шестограмите на кората и я сваляш.
    След това почистващ там където свършва ламарината която крепи прозореца с мокра кърпичка по целия радиус и като изсъхне църкаш по малко силикон и обикаляш отново по радиуса.Докато не е започнал да съхне с пръст в найлонова еднократна ръкавица минаваш и леко "заглаждаш" .Силикона го избери да издържа между -40 до поне+130 градуса, защото дори да я държиш в гаража, зимата ще отидеш някъде и ще е навън, а лятото по морето слънцето ще я напича яко...

    Може да ти тече и отпред, но трудно.Набират се боклуци под пластмасовата лайсна и запушват дренажна, може оттам да ти идва и лоша миризма от гниещи листа и шушулки- предната лайсна в основата на прозореца отпред се крепи на три винта кръстачки и на тапи/ дюбели или щипки според виждането.Отвиват се винтовете, с отвертка се подлагат и вадят дюбел ите/ щипките и чистиш под лайсната с прахосмукачка от листа иглички, шушулки.След това можеш да дизенфикцираш с меглио или друг препарат който няма да засегне боя, пластмаса гума, кабели и метал...

    Успех.
    Last edited by alfa racer GTA; 02-10-2018 at 13:10.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  5. #5
    Болен алфист flipz's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Burgas
    Age
    39
    Posts
    1,467

    Default

    alfa racer GTA е написал, много добра инструкция ..

    Аз те насочвам и ако има необходимост да го направиш.
    А сам можеш да потърсиш и целите теми, където се обсъждат и други подобни случай.
    Дано откриеш, но всичко което съм чел .. води до този проблем с дренажите.
    Last edited by flipz; 02-10-2018 at 13:05.
    Alfa 159 1.9 16V JTDm Lusso (150)08'; EX Alfa 145 1.6 TS

  6. #6

    Default

    От 400 и дори 250 грама/милилитра силикон ще ти остане доста, та като започнеш не се ограничавай само с предните врати, а според мен мини всички врати.Тска няма да имаш изненади посред зима или почивка в Гърция...
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  7. #7

    Default

    Quote Originally Posted by alfa racer GTA View Post
    Свали само кората.Ламарината не я пипай.Сваля се лесно.Купи си преди това силикон прозрачен за лепене/правене на аквариуми и пистолет за този вид силикон.

    Развиваш винтовете и шестограмите на кората и я сваляш.
    След това почистващ там където свършва ламарината която крепи прозореца с мокра кърпичка по целия радиус и като изсъхне църкаш по малко силикон и обикаляш отново по радиуса.Докато не е започнал да съхне с пръст в найлонова еднократна ръкавица минаваш и леко "заглаждаш" .Силикона го избери да издържа между -40 до поне+130 градуса, защото дори да я държиш в гаража, зимата ще отидеш някъде и ще е навън, а лятото по морето слънцето ще я напича яко...

    Може да ти тече и отпред, но трудно.Набират се боклуци под пластмасовата лайсна и запушват дренажна, може оттам да ти идва и лоша миризма от гниещи листа и шушулки- предната лайсна в основата на прозореца отпред се крепи на три винта кръстачки и на тапи/ дюбели или щипки според виждането.Отвиват се винтовете, с отвертка се подлагат и вадят дюбел ите/ щипките и чистиш под лайсната с прахосмукачка от листа иглички, шушулки.След това можеш да дизенфикцираш с меглио или друг препарат който няма да засегне боя, пластмаса гума, кабели и метал...

    Успех.
    Веднага ми идва на ум...какво се случва с водата във вратата,след като няма откъде да изтече?

    Снощи си свалях кората,заради смяна на огледалото,но не гледах ,понеже заваля и бързха,но би трябвало да има дренажи за водата ,която би могла да влезе около прозореца.

    Та със силикониране на въпросната ламарина ме съмнява да стане нещо.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  8. #8

    Default

    Този проблем се решава с ново уплътнение.


    Производствено между двете метални планки - външна представляващата самата врата и вътрешна планка си има поставено лепило което много прилича на фина монтажна пяна.


    Колеги говореха за "дренаж" там където се затварят вратите - самата конструкция е предвидена водата да се отича, но вътрешната планка е по-малка от външната и има едно 3-5 сантиметра само с външна планка.


    А самите уплътнения около прозорците не са само гумени, а от една материя като мъх -не е точно велур, но е някаква подобна материя поне на външен вид от която "водата бяга", тоест тя не попива в нея и явно не може да премине през нея ...



    Така, че едва ли е предвидено вътре между двете планки да влиза вода преминала през външно уплътнение на прозореца.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  9. #9
    Северозападняк DiStefano's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    село Стърчи Патка - Видинско
    Age
    43
    Posts
    2,980

    Default

    Тази тема е дискутирана надълго и широко тук преди 2-3 години.

    Решението : .. с любезното съдействие на Мурджев

    "ака,аз отдавна открих от къде е проблема,а именно в ламарината,която затваря отвътре вратата под декоративната кора.Тя има едно уплътнение с лепило,което ако е сваляно веднъж,заради ремонт на механизма на джама,или при сваляне на дръжка,вече не държи.Водата се стича по предната релса на прозореца,тече по колоната и оттам през неуплътнената ламарина и хоп вътре на прага.Проблема се решава,като се отвие ламарината/тя е хваната с болтчета 6 мм. с глава 10 за вратата/ и се уплътни в долната част със силикон,но хубав,за гарнитури например."

    Ето и линк към темата

    http://clubalfaromeo.com/forum/showt...5%F2%EE&page=2
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 210 кавала ... и малко отгоре
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm SW .. бързият влак
    Renault Clio DCi 2018 .. без коментар .. да е щастлива жената

  10. #10

    Default

    Явно греша.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  11. #11

    Default

    Именно.
    И аз от Мурджев и още едно момче прочетох и видях във форума снимките и си направих вратата.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  12. #12
    Болен алфист flipz's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Burgas
    Age
    39
    Posts
    1,467

    Default

    Водата изобщо трябва ли да влиза във вратата ?
    Хубаво че уплътнявате ламарината със силикон, но зад нея не започва ли да гние самата врата от вътре ?
    Моята задна врата е отваряна, заради държачите, но не влиза вода ...
    Alfa 159 1.9 16V JTDm Lusso (150)08'; EX Alfa 145 1.6 TS

  13. #13
    Запален алфист Simeon_123's Avatar
    Join Date
    May 2018
    Location
    Казанлък
    Age
    52
    Posts
    160

    Default

    Quote Originally Posted by arieca155 View Post
    Момчета,проблема е следния:влиза ми вода в купето от предните кори.Проблема е само отпред.Цял ден гледам ,бърша...пак гледам, минава между кората точно под говорителя и от там върху уплътнението и няма на къде да отиде и през прага по мокета.Проверих всички дренажи, чисти са , там няма проблем.Защо водата не се изтича през дренажите и как стига тя до говорителите и от там през не знам си къде и в купето?

    Здравей колега
    Аз шмах същия проблем преди 3 години когато купих 147-цата ,има сигурно разлика от 155-цата
    При мен проблема беше ,като завали дъжд и в краката на пасажера отпред в дясно беше пълно с вода ,и така цяла зима
    Оказа се запушен дренаж в отсега на чистачките
    През пролетта като се стопли свалих корите на чистачките ,и какво да видя ,една голяма дупка ,през нея се виждаше вентилатора за парното
    Допитах се до колегите и в последствие разбрах че там трябва да стои филтър купе
    От един колега от форума купих кутия за филтъра ,нов филтър ,почистих дренажите отляво и дясно и сега всичко е ок
    Алфа 147 jtd
    115 k.s.
    2002 год

  14. #14

    Default

    Не влиза.


    При дъжд между рамата по среда на двете врати и самите врати си има направени водоотвеждащи междини.Там където свършва кората на вратата от вътрешната страна започва тази вътрешна ламарина която държи механизмите.Обикновенно вода не успява да мине между двете ламарини, защото още при монтажа им в завода по края на по-малката вътрешната е поставено лепило.С течение на времето това лепило се изхабява най-вече в долната си част където има допир с водата при всеки дъжд, миене на колата и т.н.Когато там се изхаби лепилото между двете тенекии започва да прониква по малко вода и най-вече да се задържа там, от там по силата на магнетизма подлизва и друга вода и влиза вътре по вече проправената "мокра пътека", а самата декоративна кора подпомага за задържането на водата под нея и между нея и двете ламарини.


    Като уплътниш отново нищо никъде не влиза.Водата си върви там където е предвидено от проектантите на колата.


    =================================================




    А дали ти влиза или не ще разбреше след някой сериозен дъжд като през изминалите дни.


    Проверявай под стелките за влага/мокро.Все пак не става въпрос за басейн...


    И възможно е да са ти сложили уплътнител или старият да не е толкова амортизиран, макар и да е отлепен частично -никой не сваля цялата ламарина - отлепят я само отдолу и отстрани до към средата.
    Last edited by alfa racer GTA; 02-10-2018 at 22:43.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  15. #15
    Болен алфист flipz's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Burgas
    Age
    39
    Posts
    1,467

    Default

    Аз свалих ламарината, за да си оправя държачите, но не я уплътних със силикон. (задна)
    Самото уплътнение беше цяло при мен, като уплътнение нанесено на едната повърхност и като стегнах след това си стана като оригинално.
    Просто не предполахах, че между двете протича вода
    По принцип колата ми е в гараж и я вали само като съм в движение, но за сега от много обилни валежи пролетта не е протичала.
    Поне ще знам ако се случи, какво е устройството.
    Благодаря "alfa racer GTA"
    Last edited by flipz; 03-10-2018 at 19:38.
    Alfa 159 1.9 16V JTDm Lusso (150)08'; EX Alfa 145 1.6 TS

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •