Results 1 to 4 of 4

Thread: АР 159 премигват всички светлини в купето

  1. #1

    Default АР 159 премигват всички светлини в купето

    Пореден проблем с иначе толкова симпатичните 159. От известно време забелязах, че прави следния проблем. Когато съм на дълъг път таблото и централната конзола премигват. В градски условия това не съм го забелязал да СВ случва (може би заради кратките разстояния и наличието на дневен светлина). А ето и малко детайли. Предпоследният път като го направи ми изгоряха и двете крушки на късите. Тази вечер не успя да изгори новите, но а сметка на това премигваше в продължение на 20мин. По едно време дори спря и навигацията. Също така забелязах, че фаровете леко трептяха. Колата беше в сервиз (когато изгоряха фаровете) и се оказа, че алтернатора е перфектен, но на акумулатора идва по-малко. Майстора е прегледал всички кабели и напрежението се оправило. Обаче проблема не изчезна, а дори се задълбочи. Сега въпроса е някой дали се е сблъсквал с такъв проблем и намерил ли е решение. Също така дали някой може да предложи сервиз в който мога да закарам колата и да го оправи. Трябва ми някой сигурен (екстрийм, вентура, ауто Италия или някой друг). Като допълнение майсторът каза, че имало някакво окисляване около боди компютъра или някъде свързано с това. Добавям и клип да се разбере какво се случва. https://youtu.be/V6A2QbB0gI4
    Last edited by archimedes; 31-08-2018 at 21:44.

  2. #2

  3. #3
    Болен алфист Scrapera's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    София
    Posts
    1,268
    Blog Entries
    3

    Default

    Какъв ключ?
    Това е алтернатор,зареждащ на почти или дори над 15V.
    И това само на моменти, не постоянно.
    1996 164 Super TS LPG | 1997 164 Super TS

  4. #4

    Default

    Ключ на темата.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •