Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 16

Thread: Тече ми масло от скоростите

  1. #1

    Default Тече ми масло от скоростите

    Здравейте,
    Извинявам се ако пиша поредната тема за теч на масло от скоростната кутия, но имам следния проблем. Имам алфа ромео 156 2.4 JTD и преди 2 дни я закарах да ми заредят фреон. 30-40 минути нещо правиха и накрая тръгнаха да вкарват оцветител и се чу шум някъде при двигателя и ми казаха, че явно имам проблем в системата и не можели да ми сложат оцветител и масло и така и не ми направиха климатика на колата да работи. От там отидох да й направя реглаж на преден и заден мост и като ми вдигнаха колата от долу гледаме, че има теч на масло което идва от скоростната кутия. На снимката съм показал с маркер от къде тече. Първоначално мислех, че е течност от компресора на климатика но после се сетих, да не е масло от скоростите. На цвят е светло кафяво, тънко е маслото и мирише леко странно. Иначе проверих, масло в двигателя имам, хидравлично имам, спирачна течност имам и се сещам само да не е масло от трансмисията.... Проблема е, че не знам как да проверя колко масло е изтекло понеже за 2 дни бая изтече..... Има ли начин да си долея масло за скоростите и да огранича временно теча понеже в момента съм с колата в Гърция . За сега няма виене от скоростите и си сменям предавки като пич но не знам кога ще стане фала....
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails 1111.jpg  

  2. #2

    Default

    Някои кутии имат щека за проверка, не знам дали твоята е такава. При мен се е случвало да изхвърля масло през щеката.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  3. #3

    Default

    търсих, търсих ама не мога да намеря щека да има....

  4. #4

    Default

    Ако има щека, трябва да знаеш къде е и отдолу през моста се стига само насляпо.

  5. #5

    Default

    На 166 бъркам отгоре и я вадя, намира се горе долу над пробката, която си снимал.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  6. #6
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by poankare View Post
    ....Проблема е, че не знам как да проверя колко масло е изтекло ....
    Провери нивото на щеката:



    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  7. #7

    Default

    Закъсня малко, ама нейсе . По тази снимка всеки веднага ще се ориентира.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  8. #8
    Старши алфист ivopifeca's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    sofia
    Posts
    874

    Default

    Имах случай на 146-тд ...прокапа ми в най големите жеги-след смяна дифтунка на пробката на скоростите се отстрани теча.Разгледай и там.

  9. #9

    Default

    Лошо ... изтекло е цялото масло ...
    Мога ли да заредя през пропката със спринцовка и дали ще стигна до България :/
    С бебе сме тука и се вкарах във филма. Кой знае колко съм карал така

  10. #10

    Default

    Quote Originally Posted by poankare View Post
    Лошо ... изтекло е цялото масло ...
    Мога ли да заредя през пропката със спринцовка и дали ще стигна до България :/
    С бебе сме тука и се вкарах във филма. Кой знае колко съм карал така
    Намери ли щеката
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  11. #11

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    Намери ли щеката
    Намерих ... чисто суха

    ---------- Post added at 19:45 ---------- Previous post was at 19:43 ----------

    мисълта ми е, мога ли да налея масло през отвора за щеката ?

  12. #12
    Старши алфист ivopifeca's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    sofia
    Posts
    874

    Default

    Както колегите по нагоре те насочиха полезно за щеката...Вкарвай масло със спринцовки ли с фуния ли-немам представа,дяали ще стане с фуния...и карай смело.

  13. #13

    Default

    Здравейте.
    Да може да нелеете през щеката. Аз така си сипвам добавка за скоростите. Не съм сигурен, че кутията е абсолютно суха. По-голям проблем за кутията ще е ако "прегрее". Според мен си сипете 1 л и си карайте до Бг.
    Поздрави.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Alfa156.jpg  
    Every tool has a hammering side. (Eric O. SMAR)

  14. #14

    Default

    Quote Originally Posted by poankare View Post
    Намерих ... чисто суха

    ---------- Post added at 19:45 ---------- Previous post was at 19:43 ----------

    мисълта ми е, мога ли да налея масло през отвора за щеката ?
    Може. Аз си разработих технология за доливане. Със спринцовка е несериозно и бих казал невъзможно. Маслото е твърде гъсто. Това, че щеката е Суха не означава, че няма масло. Откри ли от къде тече?
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  15. #15

    Default

    преди 2 дни ми сменяха носача и разни други чаркове от страната на шофьора и след това като я взех веднага почна да тече.... предполагам, че този теч е в следствие на ремонта и смяната на носача който ми направиха и сигурно тече някъде от полуоската ( може семеринга).... Не съм я гледал от долу къде точно тече...единственото което видях е, че като вдигнах щеката нивото на маслото беше под минимума даже....Като цяло едвам се виждаше на щеката,че има масло. Лошото е, че видях преди да тръгнем за Гърция как на 2 пъти ми направи локва под колата но мислех, че ми изтича маслото от компресора на климатика, а то било от скоростите.....Имам спринцовка и тръбичка и мисля да сипя маслото през отвора за щеката и така да се приберем. Не се сещам за друг начин да го сипя, ако ти знаеш може да ми пишеш за вариант за сипване

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •