Results 1 to 9 of 9

Thread: Помощ за схема ел.инсталация на вентилацията на купето

  1. #1
    лют бакшиш от БКАР 546's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Варна
    Age
    55
    Posts
    1,621

    Default Помощ за схема ел.инсталация на вентилацията на купето

    Имам нужда от помощ за схема ел.инсталацията на вентилацията на купето.
    Проблема ми е следния-
    Клапите за насочване на въздуха към различните посоки се чува как се движат непрекъснато.
    Вентилатора обикновеннно не тръгва на никоя степен,като по някое време решава да работи и тогава си работи нормално на всички режими.
    Докато вентилатора не реши да сработи (което се случва абсолютно произволно) ,диода на клапата за вътрешна/външна циркулация не свети и клапата не сработва ,след като сработи вентилатора започва да функционира нормално.
    Друго което се наблюдава - диода за компресора на климатика светва при натискане на бутона за клапата винаги,както е при изправна система.
    Режима за задаване на температурата е в едно и също положение(духа съвсем леко топло) през цялото време и не се чува да сработва независимо от това ,че променям градусите.Не сработва даже и когато вентилатора заработи.

    Подозирам за умрял модул за управление или кофти маса към него.
    Та въпросът е къде в колата е заврян този гад,че да го извадя и да пробвам със смяна с такъв от друг автомобил.

  2. #2
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Модел, модификация, година на производство?


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  3. #3
    лют бакшиш от БКАР 546's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Варна
    Age
    55
    Posts
    1,621

    Default

    Колата е моята 156, 1.9дизел 105 коня, 1998 година производство.
    Чудя се дали няма някой контакт с биметална пластинка-защита един вид .Влизал съм в подобен филм преди 20 години с рено 25 с климатроник.Предната ми 25-ца беше без клима ядове,като я смених със следващата климатроника ме побърква на няколко пъти с тъпото си управление.
    Та след сработване на въпросната защита
    само ръчно беше възможно да се включи предпазителчето,(като автоматичните бушони на 220) и беше на невероятно място.

  4. #4
    лют бакшиш от БКАР 546's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Варна
    Age
    55
    Posts
    1,621

    Default

    Сега отивам да проверявам предпазителите.
    Еко ,тая кола има ли смисъл да се закача с мес,фес и тем подобни?
    Значи филма е тръгнал вероятно по следния начин:
    Сина ми заключва колата с дистанционното на алармата и отива на плажа,там намокря дистанционното обилно с морска вода,съответно то загива геройски.Отива при колата ,отключва с ключа,откача масата на акумулатора за да спре алармата да вие,след това закача масата ,пали и тръгва,и си я кара така няколко дни докато не забелязъл в един момент ,че вентилацията не сработва.
    Като ме информира какво е станало,отивам и гледам ,че не е стегнал добре минусовата клема на акумулатора, бая халтавеше,но колата си е палила.

    Дали единия проблем има връзка с другия се чудя....тъпата аларма да не гняви кан шината и от там да е проблема?
    Че и нея не я знам къде е скрита и към какво е закачена ,дано не е на кан шината ....абе мамата си трака с тая електроника,дачията ми няма никви ядове с нищо,всичко работи безотказно като руска военна техника.Който им казал на жабарите да слагат тия боклуци бял ден да не види!
    Last edited by 546; 05-09-2018 at 15:45.

  5. #5
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Едва ли има връзка с историята с дистанционното и откачването на акумулатора.

    Под жабката, върху корпуса на вентилатора има регулатор на обороти. В него са включени 1 букса с няколко тънки проводника и 1 с 2 дебели. Дай двата дебели проводника накъсо и виж дали вентилаторът ще завърти на максимални обороти. Ако не завърти, трябва да търсиш проблема в неговия предпазител, във връзката към шаси на единия от двата дебели проводника или в самия мотор (най-вероятно - четките).

    Ако при тази проба моторът върти, ще търсим проблема в управлението на климатика или евентуално в регулатора на обороти.

    Няма can шини и пр. в тази кола. Електрониката и е доста проста.

    Накратко - огледай добре състоянието на буксата с двата дебели проводника. Има голяма вероятност да е гряла и някой от пиновете и да се е саморазпоил от платката.
    Last edited by ecotronic; 05-09-2018 at 15:51.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  6. #6
    лют бакшиш от БКАР 546's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Варна
    Age
    55
    Posts
    1,621

    Default

    Явно наистина няма връзка с алармата,оправих дистанционното,сега се заключва и отключва,като отворя вратата свири,абе алармата изглежда си работи нормално.
    Сега отивам да се изгърбя с тия букси зад жабката,бушоните са наред -няма прегорели.

    ---------- Post added at 15:35 ---------- Previous post was at 15:17 ----------

    Така,с помощта на един високо технологичен кламер окъсих дебелите кабели които са към регулатора и както се очакваше вентилатора тръгна на максимални обороти.
    Не съм го вадил защото като клатя буксата наляво-надясно не тръгва,значи не е разпоено и няма как да го оправя.С подмяна на транзисторите не ми се занимава,та като намеря резервен отивам и на място го тествам. За днес ми писна .
    Last edited by 546; 05-09-2018 at 16:39.

  7. #7
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Много е вероятно самият регулатор да се е наакал. Иначе ако речеш да ръчкаш по управлението на климатика, то е това върху което са монтирани врътките на централната конзола. Няма да е зле да му поразмърдаш конекторите.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  8. #8
    лют бакшиш от БКАР 546's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Варна
    Age
    55
    Posts
    1,621

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Много е вероятно самият регулатор да се е наакал. Иначе ако речеш да ръчкаш по управлението на климатика, то е това върху което са монтирани врътките на централната конзола. Няма да е зле да му поразмърдаш конекторите.
    И аз стигам до същия извод,сега ще се пробвам с конзолата,ако не тръгне ,нов регулатор.
    Малкото вентилаторче което осигурява вентилацията на термометъра в купето си работи,клапите се чуват,а и от време на време всичко тръгва абсолютно нормално ,та вероятно модула си е здрав ,остава регулатора да е или кофти връзка.Нашия спец по алфите тук във Варна (Иво-Пинифарина)доколкото може да диагностицира по телефона също е на мнение да сменя регулатора,та те така.
    Отивам да смъкна конзолата,ама надали ще е кофти връзка,досега не съм видял окислена клема по колата,всичко свети като ново.
    Last edited by 546; 05-09-2018 at 17:50.

  9. #9
    лют бакшиш от БКАР 546's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Варна
    Age
    55
    Posts
    1,621

    Default

    Я да драсна как приключи драмата.
    Първо Благодарности на замесените в казуса!
    С регулатор за оборотите втора употреба от Любо Ред и подмяната в сервиза на Румен в Сф. вече колицата си има вентилация и всичко си работи -вентилатор ,температура и посоки.
    Единствено клапата за вътрешен/външен въздух работи наопаки ,но вероятно ще остане така

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •